AO 2020: Novak Djoković po raz ósmy w mistrzowskiej koronie!

Cóż to był za finał! 32-letni Serb Novak Djoković przegrywał już Austriakiem Dominikiem Thiemem 1:2 w setach, ale zdołał odwrócić losy pojedynku, zdobywając wygrywając tym samym turniej singlistów Australian Open po raz ósmy w karierze!

AO 2020: Novak Djoković po raz ósmy w mistrzowskiej koronie! (Fot.: Australian Open/Twitter)

AO 2020: Djoković lepszy od Thiema w wielkim finale

Rozstawiony z numerem drugim serbski tenisista był faworytem niedzielnego starcia z piątym w światowym rankingu Austriakiem, ale niewiele brakowało, żeby wielki finał Australian Open 2020 zakończył się nie lada niespodzianką.

Djoković zgodnie z planem wygrał pierwszego seta (6:4), ale później zaczęły się schody, bo Thiem, który wygrał dwa ostatnie pojedynki z Serbem, ponownie znalazł sposób na legendę światowego tenisa i objął prowadzenie 2:1 w setach.

Druga partia zakończyła się wynikiem 6:4. W trzeciej przewaga austriackiego 26-latka była jeszcze wyraźniejsza, bo oddał dużo bardziej utytułowanemu rywalowi zaledwie dwa gemy.

Niespodzianka wisiała w powietrzu, ale właśnie po tym poznaje się wielkich mistrzów, że potrafią wychodzić z takich tarapatów. Novak Djoković zdołał przełamać kryzys i odwrócić losy finałowego spotkania.

Czwartego seta wygrał 6:3, a piątego 6:4 i tym samym mógł się cieszyć z siedemnastego, wielkoszlemowego tytułu w karierze!

Djoković królem Australian Open

Już blisko połowa tych tytułów to właśnie zwycięstwa na kortach w australijskim Melbourne. Tegoroczny trium był już ósmym zwycięstwem Serba podczas zmagań w Australian Open!

Żaden inny zawodnik nie może pochwalić się aż tyloma sukcesami na australijskich kortach. Po raz pierwszy „Djoko” triumfował w 2008 roku, a wyczyn ten powtórzył jeszcze w 2011, 2012, 2013, 2015, 2016 i 2019.

Do tego dorobku trzeba dodać trium we French Open w 2016 roku oraz pięć triumfów na Wimbledonie i trzy w US Open.