Developres Rzeszów w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń CEV! Z kim zagrają Rysice?

W rewanżowym spotkaniu baraży o ćwierćfinał rozgrywek Ligi Mistrzyń CEV 2022/23 siatkarki Developresu BELLA DOLINA Rzeszów pokonały 3:0 Volero Le Cannet, a następnie „Rysice” wygrały równie tzw. złotego seta i tym samym awansowały do ćwierćfinału rozgrywek, gdzie czeka a nie jeszcze trudniejszy przeciwnik.

Źródło” @KSDevelopres on Twitter

Siatkarska LM 2022/23: Developres Rzeszów w ćwierćfinale rozgrywek

Po sensacyjnej porażce 0:3 z Volero Le Cannet we Francji, w czwartkowy wieczór na Podpromiu wszystko wróciło do normy. Zespół Developresu BELLA DOLINA Rzeszów wziął srogi rewanż na Francuzkach, a następnie wygrał również tzw. złotego seta na wagę awansu do 1/4 finału rozgrywek, co jest historycznym sukcesem rzeszowianek.

Wygrana nie przyszła jednak tak łatwo, jak można by sądzić po suchym wyniku meczu. Wyłączając pierwsza gładko wygraną przez rzeszowianki partię (25:15), w kolejnych toczyła się zażarta walka. Ostatecznie jednak Developres wygrywał te odsłony na przewagi, do 27 i 24.

W tzw. złotym secie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Lepiej rozpoczęły go przyjezdne (5:3, 7:5), ale później do głosu doszły ponownie „Rysice”, które wysforowały się na dwupunktowe prowadzenie (10:8), którego już nie oddały, zwyciężając decydująca bitwę w stosunku 15:13!!!

Developres Bella Dolina Rzeszów vs Volero Le Cannet 3:0 (4:0) (25:15, 29:27, 26:24) ll Złoty set: 15:13

Developres: Orvosova (26), Kalandadze (16), Blagojevic (14), Centka (9), Jurczyk (5), Wenerska, Szczygłowska (libero) oraz Rapacz (7), Obiała, Bińczycka
Volero: Akimova (17), Kochurina 916), Kotikova (9), Medeiros da Silva (7), Popova (7), Kobzar (1), Wang (libero) oraz Yaneva (3), Savic (2), Jaksic

Ćwierćfinały LM: Kiedy i z kim zagra Developres Rzeszów?

Tym samym Developres BELLA DOLINA Rzeszów, jako jedyna z trzech drużyn polskiej TAURON Ligi siatkarek, awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń CEV 2022/23, gdzie przyjdzie mu się zmierzyć z tureckim Eczacibasi Dynavit Stambuł, najlepszą drużyną fazy grupowej.

W grupie Eczacibasi rywalizowało z Grupą Azoty Chemikiem Police i oba pojedynki wygrały Turczynki. Oba w stosunku 3:1. Mamy nadzieję, że rzeszowianki pokuszą się o coś więcej niż tylko wygranie pojedynczych setów w dwumeczu.

Początek rywalizacji według wstępnego terminarza nastąpi 14 marca, rewanże tydzień później. Szczegółowe terminy obu spotkań będą znane już wkrótce.