Blackstone Group, jeden z największych funduszy inwestycyjnych na świecie nabył za 175 mln euro mniejszościowy pakiet rumuńskiego operatora zakładów i gier Superbet. 

Superbet został założony w 2008r. w Rumunii przez Sashę Dragica. Obecnie w całym kraju spółka posiada ponad 1200 punktów przyjmowania zakładów. Od 2016r. rumuńscy gracze mogą również zakładać się przez internet i korzystać z kasyna online.

Pod koniec 2017r. Superbet uzyskał zezwolenie polskiego Ministerstwa Finansów na prowadzenie działalności detalicznej w naszym kraju. Kilkanaście dni temu informowaliśmy, że spółka złożyła również wniosek o zezwolenie na urządzanie zakładów przez sieć Internet.

7 maja Sacha Dragic poinformował, że amerykański fundusz inwestycyjny Blackstone przejął mniejszościowy pakiet w Superbet po inwestycji o wartości 175 milionów euro.

„Pragniemy rozpocząć strategiczne partnerstwo z Blackstone. Napływ kapitału z amerykańskiego funduszu, poparty bogatym doświadczeniem sprawia, że ​​Blackstone jest partnerem zdolnym do wspierania grupy Superbet w utrzymaniu pozycji lidera na rynku rumuńskim, do dalszego zwiększania udziału w rynku, a przede wszystkim do wykorzystanie możliwości rozszerzenia działalności zarówno w Europie Środkowo-Wschodniej, jak i na całym świecie” – powiedział Dragic.

Blackstone jest jednym z największych funduszy inwestycyjnych na świecie z aktywami o wartości 512 mld USD.

5.0
01

bonusy bez depozytu