Przedstawiciel Alan Morrison, składając House Bill 1363, proponuje 6,25% od GGR (wkłady – wypłaty) za postawione zakłady naziemne, które będą przesyłane co miesiąc.

Stawka dla zakładów mobilnych i online nie jest podana we wniosku. W przeciwieństwie do przepisów dotyczących zakładów mobilnych innych stanów, rachunek House nie wymaga wcześniejszej rejestracji osobistej.

Według informacji prasowej Sports Handle, senator stanu Jon Ford, jest zwolennik tego wniosku, jednak nalega na 6,75% stawki podatku od dochodów, jak w Nevadzie.

Licencjobiorcy mogą rozpocząć działalność od 1 stycznia 2020 roku, po złożeniu wniosku do Indiana Gaming Commission (IGC), z opłatą 75 000 USD za każde miejsce, w którym będą prowadzone zakłady sportowe. Ponadto opłata w wysokości 10 000 USD będzie wpłacana co rok.

Zakłady na zawody młodzieżowe i inne sportowe wydarzenia amatorskie są zabronione, podobnie jak wydarzenia sportowe niezatwierdzone przez IGC.

Morrison szacuje, że podatki z ustawodawstwa będą generować od 2,2 miliona do 13,3 miliona dolarów rocznie, począwszy od 2021 roku, w oparciu o działalność zakładów sportowych w Nevadzie, a także szacunkowe całkowite legalne i nielegalne zakłady bukmacherskie w tym stanie.

100 000 USD wpływów z podatków trafi do programów zdrowia psychicznego i uzależnień w celu zapobiegania i leczenia zachorowań na nałogowy hazardu.

W przeciwieństwie do ustawy o zakładach sportowych Morrisona złożonej w zeszłym roku, aktualny projekt ustawy nie zawiera „opłaty za uczciwość”, którą należałoby wypłacić ligom, podobno w celu zapewnienia uczciwej gry.

Projekt przeszedł pierwsze czytanie i został skierowany do komisji porządku publicznego.

Już w lipcu ubiegłego roku IGC podobno poszukiwała usług firmy doradczej Eilers & Krejcik Gaming LLC w celu określenia wpływu zakładów sportowych w stanie, w oczekiwaniu na legalizację.


bonusy bez depozytu