We wtorek The Guardian poinformował, że otrzymał notatkę wewnętrzną dla pracowników zakładów bukmacherskich obsługiwanych przez marki Ladbroke i Coral należące do GVC Holdings. Notatka ostrzega, że ​​GVC planuje zamknąć do 1000 z 3500 sklepów w Wielkiej Brytanii w ciągu najbliższych 18-24 miesięcy, co spowoduje utratę około 5000 miejsc pracy.

Ladbrokes powiedział, że jego ostatecznym celem jest utrzymanie możliwie jak największej liczby sklepów, ale niektórzy pracownicy będą musieli stawiać czoła zwolnieniom, podczas gdy inni będą musieli zmniejszyć swój harmonogram do 36 godzin tygodniowo. Żadne zwolnienia nie będą miały miejsca przed 1 maja, po 45-dniowym „zbiorowym konsultowaniu”.

Które osoby zostaną zwolnione zdecyduje system rankingowy, w którym personel zostanie pogrupowany według obszaru, a następnie zmniejszony do odpowiedniego poziomu zatrudnienia w sklepach, które pozostaną otwarte.

W przypadku menedżerów obsługi klienta 40% ich wyniku będzie zależało od ich wyników w teście online, 20% w rozmowie twarzą w twarz i 10% od historii dyscyplinarnej. Pozostałe 30% zostanie ocenione na podstawie liczby klientów detalicznych, których mogą zostać przekonani do otwarcia nowych kont online.

W ubiegłym miesiącu GVC opublikowało podgląd wyników finansowych w 2018 roku, które pokazały mocne wyniki online i słabe wyniki sprzedaży detalicznej. CEO GVC, Kenny Alexander, powiedział później analitykom, że rynek detaliczny w Wielkiej Brytanii jest „w dużym kryzysie”.

Należy przypomnieć o decyzji rządu z listopada zeszłego roku o zmniejszeniu maksymalnych stawek na terminalach, które generowały co najmniej połowę przychodów detalicznych operatorów brytyjskich. Nowa stawka maks. 2 GBP zacznie obowiązywać od 1 maja.

Jak na ironię, parlamentarzyści, którzy przyczynili się do obniżki stawek, skarżą się teraz, że GVC zachowuje się „całkowicie haniebnie”. Posłanka Carolyn Harris powiedziała, że ​​była „przerażona, choć nie jest zaskoczona, że ​​pracownicy są proszeni o nakłanianie graczy do zakładania kont online.”


bonusy bez depozytu