LaLiga: Valencia – Levante (Typ i Analiza)

W piątek w ramach rozgrywek LaLiga piłkarze Valencii podejmą zawodników Levante. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 22:00. Transmisję przeprowadzi Eleven Sports 2. Zapraszamy na analizę!

LaLiga: Valencia – Levante

Jeśli chodzi o czystą wartość piłkarską, to Valencia jest czwartą siłą LaLigi. Grają jednak poniżej oczekiwań. Po dwudziestu siedmiu ligowych kolejkach mają na swoim koncie czterdzieści dwa punkty i lokują się na siódmym miejscu w ligowej tabeli. Muszą więc zwiać się w garść, aby awansować do Ligi Mistrzów.

Aby tak się stało muszą zająć miejsce w czołowej czwórce, do której tracą cztery punkty. W poprzedniej kolejce zremisowali na wyjedzie z piłkarzami Alaves 1:1. Przed przerwą Valencia wygrała zaledwie raz w ostatnich pięciu meczach. Dla nich przerwa w rozgrywkach może być korzystna. W najbliższym meczu z powodu kartek pauzować musi Kondogbia. Problemy z urazami mają z kolei Garay i Mangala.

Levante to znacznie słabszy zespół, którego potencjał nie pozwala myśleć o miejscu w górnej części tabeli. Aktualnie zajmują trzynaste miejsce w ligowej tabeli, mając po dwudziestu siedmiu rozegranych meczach trzydzieści trzy punkty na swoim koncie. W ostatnim meczu zremisowali u siebie z Granda, a więc także nie zabłyszczeli.

Przed przerwą prezentowali się podobnie jak najbliżsi rywale. W ostatnich czterech spotkaniach zaliczyli tylko jedno zwycięstwo, a więc u nich też nie ma powodów do optymizmu. W ich zespole kilku graczy jest kontuzjowanych. Są to Pier, Hernani, Rochina i Lopez.

W rundzie jesiennej piłkarze Valencii wygrali na wyjeździe z zawodnikami Levante 4:2. Teraz tajże powinni zdobyć trzy punkty. Oba kluby prezentowały się przed przerwą słabo, ale gospodarze walczą o awans w tabeli, a mając znacznie większy potencjał powinni przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.