Mecze PKO Ekstraklasy bez kibiców, Puchar Polski siatkarzy też!

To już przesądzone. Najbliższe kolejki PKO Ekstraklasy oraz wszystkich innych lig zawodowych będą odbywać się w Polsce bez obecności kibiców. Decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych w kraju, co jest pokłosiem szalejącego w Europie koronawirusa, ogłosił na wtorkowej konferencji prasowej sam premier Mateusz Morawiecki.

Mecze PKO Ekstraklasy bez kibiców, Puchar Polski siatkarzy też! (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

PKO Ekstraklasa bez kibiców

Ogłoszenie decyzji o odwołaniu imprez masowych, czyli takich, w których uczestniczy co najmniej tysiąc osób zostało poprzedzone poniedziałkowym spotkaniem szefa polskiego rządu z szefami poszczególnych związków sportowych.

“W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa (Covid-19) w Polsce i decyzją organów administracyjnych o rozszerzeniu zakazu organizacji imprez masowych o wydarzenia takie jak mecze piłkarskie, informujemy, że do odwołania mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będą organizowane bez udziału publiczności. W związku z trudnym do określenia okresem, w jakim będzie obowiązywał zakaz, nie ma możliwości zaplanowania przełożenia meczów” – powiedział Prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki, cytowany w oficjalnym komunikacie prasowym organizatora zmagań o piłkarskie mistrzostwo Polski.

Jak legalnie obstawiać bez podatku? W zakładach Betfan bonus 3100 PLN + obstawianie bez podatku na www.betfan.pl

Wiele wskazuje na to, że zakaz ten będzie obowiązywał przynajmniej do końca sezonu 2019/2020, co oznacza, że cztery ostatnie kolejki rundy zasadniczej i siedem kolejek fazy finałowej najprawdopodobniej odbędą się bez udziału kibiców.

Przyniesie to wymierne straty, zapewne wielomilionowe, dla samych klubów, ale dotknie też kibiców, którzy chociażby wykupili karnety na sezon lub rundę wiosenną. Są jednak sprawy ważne jak sport i ważniejsze jak życie i zdrowie ludzi.

Puchar Polski siatkarzy odbędzie się w terminie

Zakaz udziału kibiców dotyczy oczywiście nie tylko piłkarskich zmagań w ekstraklasie, ale też w niższych ligach. Nie inaczej jest w przypadku pozostałych dyscyplin. Ofiarą koronawirusa padł też turniej finałowy Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn, który miał w najbliższy weekend (14-15 marca) zagościć w katowickim “Spodku”.

Wydarzenie to miało być wielkim świętem polskiej siatkówki klubowej. W imprezie tej miało uczestniczyć około 10 tysięcy kibiców i młodych adeptów drugiej najpopularniejszej gry zespołowej w Polsce.

Polska Liga Siatkówki wystosowała w tej sprawie oficjalny komunikat prasowy, z którym można zapoznać się poniżej.

Komunikat Zarządu Polskiej Ligi Siatkówki

Informujemy, że Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek poinformował Polską Ligę Siatkówki o wprowadzeniu zakazu przeprowadzenia imprezy masowej w dniach 14-15 marca 2020 roku – Turnieju Finałowego o Puchar Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn (Decyzja nr ZKIII.68.2.7.2020). Wojewoda wydał zakaz mając na uwadze zagrożenie epidemiologiczne koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19.

W związku z taką decyzją Wojewody jesteśmy zmuszeni rozgrywać turniej bez udziału publiczności.

– Jest nam niezwykle przykro, że tak się stało, tym bardziej że na finał sprzedaliśmy wszystkie bilety i święto siatkówki miało oglądać osiem tysięcy najlepszych kibiców świata – mówi Paweł Zagumny, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Jest nam przykro, lecz rozumiemy, że zdrowie i bezpieczeństwo Polaków są dobrem nadrzędnym – dodaje.

Informujemy, że kibice, którzy nabyli bilety mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy za ich zakup zgodnie z regulaminem naszego partnera przy sprzedaży biletów – eBilet.pl. W przypadku zakupu biletu online szczegóły dotyczące zwrotów przesłane zostaną mailowo przez eBilet, ci którzy kupili bilety w punktach stacjonarnych powinni skierować się do punktu, w którym nabyli wejściówki.

Jednocześnie przypominamy, że turniej zostanie przeprowadzony a kibice będą mogli obejrzeć na żywo przekaz z obu meczów półfinałowych oraz niedzielnego finału na sportowych antenach Polsatu.

Przypominamy, że bezpośrednią transmisję z Final Four Pucharu Polski siatkarzy przeprowadzi Polsat Sport. Sobotnie półfinały zaplanowano na godzinę 14:45 i 18:00, a zmierzą się w nich zespoły Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i Trefla Gdańsk oraz PGE Skry Bełchatów i VERVY Warszawa.

/ 5. Ocen:

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE
close-image