PKO Ekstraklasa: Piłkarz Radomiaka Młodzieżowcem Lutego 2023

Golkiper Radomiaka Radom Gabriel Kobylak został zdobywcą pierwszej nagrody dla Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego w 2023 roku.

PKO Ekstraklasa: Piłkarz Radomiaka Młodzieżowcem Lutego 2023 (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

Gabriel Kobylak młodzieżowcem miesiąca w PKO BP Ekstraklasie

W rywalizacji o laur dla najlepszego młodzieżowca na boiskach PKO Bank Polski Ekstraklasy w lutym 2023 roku bramkarz klubu z Mazowsza pokonał Ernesta Terpiłowskiego z Widzewa Łódź oraz Łukasza Łakomego z KGHM Zagłębie Lubin.

„Pierwszy mecz po przerwie zimowej Gabriel Kobylak zagrał na „zero” z tyłu. Tak samo było też w drugim, trzecim i czwartym spotkaniu. Dzięki temu został ustanowiony nowy rekord Radomiaka Radom pod tym względem w Ekstraklasie. Dopiero w piątym starciu receptę nań znalazł Łukasz Zwoliński z Lechii Gdańsk. Stało się to jednak przy wyniku 3:0 dla Zielonych, w ostatnim kwadransie i w dodatku z rzutu karnego. Jego seria wyniosła więc łącznie 442 minuty z czystym kontem. Nikt od sezonu 2018/2019 włącznie z młodzieżowców nie osiągnął takiego rezultatu. Bronił w tym okresie ze skutecznością na poziomie 93%” – czytamy w uzasadnieniu na stronie ekstraklasa.org.

Przypominamy, że w przypadku Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego nominowani oraz zwycięzca wybierani są na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy poza boiskiem.