AO 2020: Hurkacz gra dalej, Linette już za burtą!

W nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego Hubert Hurkacz pokonał Austriaka Denisa Novaka i zagra w II rundzie wielkoszlemowego Australian Open 2020. Sztuka ta nie udała się natomiast Magdzie Linette, która już pożegnała się z imprezą.

AO 2020: Hurkacz wrócił w wielkim stylu

Z pewnością nie tak wyobrażał sobie najlepszy polski tenisista początek pierwszego turnieju Wielkiego Szlema w 2020 roku. Rozstawiony z numerem 31 wrocławianin przegrał bowiem dwa pierwsze sety meczu I rundy i był o włos od wypadnięcia za burtę zawodów, w których uznawany jest przez ekspertów za „czarnego konia”.

Pierwszy set był zacięty od początku do końca, a o jego losach decydował tie-break, który padł łupem Denisa Novaka (7:4). W drugiej partii rozpędzonego Austriaka „Hurki” nie był w stanie już zatrzymać i przegrał aż 1:6.

Później jednak 22-latek wziął się solidnie do roboty i wygrał trzy kolejne partie. W sumie stracił w nich zaledwie dziewięć gemów, notując tym samym zjawiskowy powrót zza światów (6:2, 6:3, 6:4).

W nagrodę nasza wielka nadzieja na sukcesy w największych tenisowych imprezach wystąpi w II rundzie AO 2020, gdzie przyjdzie mu się zmierzyć z lepszym z pary John Millman – Ugo Humbert.

AO 2020: Magda Linette za burtą

Zupełnie inaczej potoczył się mecz Magdy Linette z Holenderką Arantxą Rus. Doświadczona Polka dosłownie zmiotła z kortu niżej notowaną przeciwniczkę, pozwalając jej na ugranie zaledwie jednego seta.

Później było już jednak znacznie gorzej. Linette zatraciła gdzieś pewność uderzenia, a rywalka rozkręcała się z każdą kolejną akcją i to właśnie ona wygrała dwie kolejne partie (6:3, 6:4) i cały mecz 2:1.

A0 2020: Świątek zagra dopiero w środę

We wtorek 21 stycznia swój pierwszy mecz podczas Australian Open miała rozegrać również wielka nadzieja tenisa kobiecego, 18-letnia warszawianka Iga Świątek. Ostatecznie jednak do tego nie dojdzie.

Spotkanie Igi Świątek z doświadczoną Węgierką Timeą Babos odbędzie się dopiero w środę z powodu przełożenia na dziś wielu spotkań z poniedziałku, które nie mogły się odbyć ze względów pogodowych.