Zakłady bukmacherskie to świetny biznes z finansowego punktu widzenia, ale z reguły tylko dla firm, które je urządzają. Jeśli nie masz kapitału, aby otworzyć własną firmę z zakładami sportowymi to może warto pomyśleć nad programem franczyzowym.

Jak otworzyć zakład bukmacherski?
Jeśli posiadasz własny lokal, a najlepiej pub to otworzenie punktu bukmacherskiego może okazać się świetnym pomysłem. Obecnie kilku operatorów na Polskim rynku poszukuje partnerów m.in. Fortuna czy Superbet.
Polskie firmy bukmacherskie jak Fortuna, STS czy LVbet współpracują z partnerami na zasadach franczyzy. Franczyza w Fortunie czy STS polega to na udostępnianiu swojej marki i produktów w zamian za procent z zysków.
Ten model biznesowy jest bardzo popularny w naszym kraju. Masa sklepów spożywczych w Polsce działa na takich zasadach (np. Biedronka, Żabka).

Co można zyskać na współpracy z bukmacherem?
- szansę na nowych lojalnych Klientów
- szansę na poznanie nowego, atrakcyjnego biznesu
- szansę na rozwój własny i swoich Pracowników
- szansę na dodatkowy dochód przy minimalnych nakładach finansowych

Ważne, że nie ponosisz żadnych kosztów wstępnych inwestycji. Wydzielone przez Ciebie miejsce w Twoim lokalu zostanie starannie przygotowane, otrzymasz niezbędny sprzęt IT, ekrany i wsparcie na każdym poziomie. Twoi pracownicy zostaną przeszkolenie w odpowiedni sposób przez bukmachera, z którym podpiszesz umowę. Twoje jedyne koszty to media jak prąd czy Internet i oczywiście wynagrodzenie dla pracownika.
Punkt bukmacherski – Zarobki i prowizja
Wysokość Twojej prowizji będzie zależeć od osiągniętego zysku Twojego punktu lub wygenerowanego obrotu. Wszystko zależy jak jest skonstruowana umowa. O wysokości prowizji nie będziemy się rozpisywać, ponieważ w każdej firmie jest ona różna i zależy od wielu czynników m.in. lokalizacji, czy produktu (inna stawka prowizyjna od zakładów sportowych, a inna od sportów wirtualnych).
Zwykle prowizja sięga między 10% (Totolotek) a 30% (Superbet) od zysku netto. Ale jak już wcześniej napisano forma prowizji jest zależna od kilku czynników. Niekiedy zamiast prowizja od zysku stosowany jest procent obrotu.