Zakłady bukmacherskie to świetny biznes z finansowego punktu widzenia, ale z reguły tylko dla firm, które je urządzają. Jeśli nie masz kapitału, aby otworzyć własną firmę z zakładami sportowymi to może warto pomyśleć nad programem franczyzowym.

punkt bukmacherski sts
Własny punkt bukmacherski

Jak otworzyć zakład bukmacherski?

Jeśli posiadasz własny lokal, a najlepiej pub to otworzenie punktu bukmacherskiego może okazać się świetnym pomysłem. Obecnie kilku operatorów na Polskim rynku poszukuje partnerów m.in. Fortuna czy Superbet.

Polskie firmy bukmacherskie współpracują z partnerami na zasadach franczyzy. Polega to na udostępnianiu swojej marki i produktów w zamian za procent z zysków.

Ten model biznesowy jest bardzo popularny w naszym kraju. Masa sklepów spożywczych w Polsce działa na takich zasadach (np. Biedronka, Żabka).

Betclic kod promocyjny
Darmowy zakład bukmacherski bez ryzyka – Betclic kod promocyjny

Co można zyskać na współpracy z bukmacherem?

  • szansę na nowych lojalnych Klientów
  • szansę na poznanie nowego, atrakcyjnego biznesu
  • szansę na rozwój własny i swoich Pracowników
  • szansę na dodatkowy dochód przy minimalnych nakładach finansowych
Punkt bukmacherski Fortuna

Ważne, że nie ponosisz żadnych kosztów wstępnych inwestycji. Wydzielone przez Ciebie miejsce w Twoim lokalu zostanie starannie przygotowane, otrzymasz niezbędny sprzęt IT, ekrany i wsparcie na każdym poziomie. Twoi pracownicy zostaną przeszkolenie w odpowiedni sposób przez bukmachera, z którym podpiszesz umowę. Twoje jedyne koszty to media jak prąd czy Internet i oczywiście wynagrodzenie dla pracownika.

Punkt bukmacherski – Zarobki i prowizja

Wysokość Twojej prowizji będzie zależeć od osiągniętego zysku Twojego punktu lub wygenerowanego obrotu. Wszystko zależy jak jest skonstruowana umowa. O wysokości prowizji nie będziemy się rozpisywać, ponieważ w każdej firmie jest ona różna i zależy od wielu czynników m.in. lokalizacji, czy produktu (inna stawka prowizyjna od zakładów sportowych, a inna od sportów wirtualnych).

Zwykle prowizja sięga między 10% (Totolotek) a 30% (Superbet) od zysku netto. Ale jak już wcześniej napisano forma prowizji jest zależna od kilku czynników. Niekiedy zamiast prowizja od zysku stosowany jest procent obrotu.


bonusy bez depozytu