Ekstraklasa: Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław (Typ i Analiza)

W poniedziałek o godzinie 18:00 piłkarze Rakowa Częstochowa podejmą zawodników Śląska Wrocław. Transmisja w CANAL + Sport.

Ekstraklasa: Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław

Gospodarze grają nieźle, chociaż liczono, że będą rewelacją ligi. W jedenastu kolejkach zdobyli dwanaście punktów i graj bardzo w kratkę. W ostatnim meczu pokonali niespodziewanie w wyjazdowym meczu Pogoń Szczecin 1:2.

W związku z tym po zwycięstwach z Jagiellonią i Lechią ekipa Rakowa skompletowała kolejną wygraną przeciwko zespołowi z czołówki. Do kadry po meczu przerwy wrócił wypożyczony z Crystal Palace Jarosław Jach, który znacznie wyróżnia się w naszej lidze. W wyjściowym składzie zamiast dotychczas podstawowego Michała Gliwy zagrał Jakub Szumski.

Goście grają w tym sezonie… trudno powiedzieć. Początek sezonu mieli fantastyczny, jednak ostatnio grają zdecydowanie słabiej. Po jedenastu kolejkach mają na koncie osiemnaście punktów. W poprzedniej kolejce zremisowali u siebie z silną w tym sezonie Jagiellonią Białystok 1:1.

Śląsk nie wygrał żadnego z ostatnich sześciu meczów w Ekstraklasie, choć w tym czasie zanotował, aż pięć remisów. Kibice z Wrocławia mają nadzieję, że po przerwie na boisku wróci Krzysztof Mączyński, który nie zagrał w ostatnich czterech spotkaniach ligowych i jego brak jest widoczny gołym okiem.

Raków gra ofensywnie i nawet w spotkaniach, w których nie wygrywa strzela chociaż jednego gola. Śląsk jest w lekkim dołku, jednak jest w nich duży potencjał i też stać ich na zdobycze bramkowe.