Każdy z nas szuka sposobów, aby pokonać bukmachera. Żeby odnosić sukcesy w zakładach, trzeba nie tylko znać sposoby obliczania kursów, pojęcia arbitrażów, marży czy umiejętność obliczenia prawdopodobieństwa i odpowiednie dobranie stawki. Ważne, aby poznać swojego przeciwnika czyli osobę oferującą i przyjmującą zakłady.

Bukmacher (ang. Bookmaker, od book – zakład i make – robić) – osoba lub instytucja zajmująca się przyjmowaniem zakładów pieniężnych przed zawodami wielu dyscyplin sportowych lub wydarzeń społecznych i kulturowych. Słowo bukmacher pochodzi od angielskiego „bookmaker”, co pierwotnie oznaczało osobę prowadzącą księgę zakładów.

Firmy bukmacherskie zatrudniają zespoły ludzi, których nazywa się traderami lub oddsmakerami. Ich praca polega na ustalaniu kursu w oparciu o statystyczne prawdopodobieństwo oraz opinię publiczną, aby jak najlepiej odzwierciedlić prawdopodobieństwo wystąpienia każdego wyniku wraz z marżą.

Uwzględnianie w każdym wydarzeniu wszystkich zmiennych to niełatwe zadanie. W przypadku każdego meczu traderzy muszą wziąć pod uwagę formę zespołu, urazy kluczowych zawodników, sędziego, wpływ kibiców itd. Biorąc pod uwagę wszystkie zmienne, obliczają najpierw rzeczywiste prawdopodobieństwo wystąpienia danego zdarzenia, a następnie uwzględniają marżę.

Marża bukmacherska – czym jest i jak ją obliczyć?

Jak się wszyscy zapewne domyślacie, traderzy nie są hazardzistami, a firmy bukmacherskie nie polegają na szczęściu. Oczywiście niespodzianki w sporcie zawsze działają na korzyść firm, ale bez nich również firmy zarabiają, właśnie na marży.

Klienci firm  bukmacherskich mogą zawsze obstawiać po dwóch stronach równocześnie i bez względy na wynik zdarzenia firma osiągnie zysk. Możemy powiedzieć, że operatorzy zarabiają na udostępnianiu i przyjmowania zakładów, a nie na wynikach poszczególnych zdarzeń.

Jednym z zadań traderów jest upewnić się, że liczba zakładów na poszczególne wyniki jest proporcjonalna, dzięki czemu zarobią niezależnie od wyniku.

Po publikacji kursów traderzy uważnie śledzą przepływ stawek i ich rozkład pomiędzy poszczególnymi wynikami. Jeśli zakłady układają się według kalkulacji traderów, kursy pozostają na stabilnym poziomie. Jeśli jednak nieproporcjonalnie duża ilość środków kierowana jest na konkretną stronę zakładu, kursy są przeliczane ponownie.

bukmacherzy
Jak zarabiają bukmacherzy

Jeśli ewidentnie na jedną ze stron jest dużo większy wkład pieniędzy przez graczy dochodzi do zmian kursowych. Kurs na popularny zakład spada i wzrasta na drugą stronę, która w taki sposób może zostać teraz częściej wybierana przez klientów ponieważ kurs robi się bardzo atrakcyjny, często wyższy niż wynikałoby to z prawdopodobieństwa. Jest to celowy zabieg, aby zapewnić firmie zysk bez względu na wynik.

Te korekty odbywają się bez przerwy u wszystkich bukmacherów, a ich celem jest zrównoważenie rozkładu zakładów i środków. To właśnie wahania kursów umożliwiają zawieranie zakładów arbitrażowych.

Teraz wiesz, jak zarabiają bukmacherzy, i jesteś o krok przed przeciętnym graczem.


bonusy bez depozytu