Małgorzata Glinka wybrana siatkarką 15-lecia Ligi Siatkówki Kobiet!

Najbardziej utytułowana w XXI wieku polska zawodniczka, Małgorzata Glinka-Mogentale została wybrana przez kibiców najlepszą siatkarką 15-lecia ligi zawodowej w Polsce. W głosowaniu, które przez półtora miesiąca trwało na oficjalnej stronie internetowej rozgrywek (tauronliga.pl) zdobyła 21% głosów oddanych w jubileuszowym plebiscycie. Kilka tygodni wcześniej Mariusz Wlazły z PGE Skry Bełchatów zgarnął tytuł Siatkarza 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki.

Glinka MVP 15-lecia Ligi Siatkówki Kobiet

41-letnia była już siatkarka Małgorzata Glinka-Mogentale to dziewięciokrotna medalistka Mistrzostw Polski siatkarek, w tym pięciokrotna ich triumfatorka w okresie ligi zawodowej. Do tego dwukrotna mistrzyni Europy wraz ze “Złotkami” śp. Andrzeja Niemczyka, których była liderką oraz, czterokrotna mistrzyni lig zagranicznych. W swojej kolekcji ma też dwa złote medale Ligi Mistrzyń CEV, a od wtorku 4 sierpnia może cieszyć się również z miana najlepszej siatkarki 15-lecia zawodowej ligi w naszym kraju.

Użytkownicy portalu internetowego tauronliga.pl wybrali też całą czternastoosobową drużynę marzeń 15-lecia. Aż w 70% zespołów znalazło się miejsce dla Małgorzaty Glinki, co mówi samo za siebie.

Jak legalnie obstawiać bez podatku? W zakładach Betfan bonus 3100 PLN + obstawianie bez podatku na www.betfan.pl

Ponadto kibicowski dream team stworzyły: rozgrywające Joanna Wołosz i Izabela Bełcik, atakujące Katarzyna Zaroślińska-Król i Malwina Smarzek-Godek, środkowe Agata Mróz-Olszewska, Agnieszka Bednarek, Stefana Veljković i Klaudia Alagierska, przyjmujące Małgorzata Glinka-Mogentale, Anna Werblińska, Dorota Świeniewicz i Aleksandra Jagieło oraz libero Paulina Maj-Erwardt i Mariola Zenik. Trenerem 15-lecia został wybrany twórca sukcesów Muszynianki Muszyna Bogdan Serwiński.

“Konkurencja była naprawdę spora i wyróżnionym serdecznie gratuluję. W czternastoosobowej drużynie 15-lecia znalazła się m.in. Agata Mróz-Olszewska, której nie ma już z nami wiele lat, ale pamięć o Jej występach nie zginęła. Trzeba też zauważyć, iż przekrój czasowy gry laureatek w lidze zawodowej jest spory, a w zespole są zawodniczki, które grały w pierwszych sezonach, jak i te, które grają w TAURON Lidze obecnie” – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A..

Na koniec warto przypomnieć, że w plebiscycie zorganizowanym z okazji przypadającej w tym roku piętnastej rocznicy założenia ligi zawodowej w Polsce, brało udział siedemdziesiąt zawodniczek i dziesięciu trenerów. Zadaniem kibiców był wybór czternastoosobowej drużyny oraz jednego trenera. Kandydatki do drużyny i kandydatów do miana trenera 15-lecia wybrała wcześniej kapituła złożona z ośmiu ekspertów. Znaleźli się w niej: Jacek Nawrocki (selekcjoner reprezentacji Polski), Bogdan Serwiński (trener, multimedalista mistrzostw Polski), Jacek Grabowski (prezes #VolleyWrocław, członek Rady Nadzorczej PLS S.A.), Wiesław Kozieł (członek zarządu PLS S.A.), Artur Popko (wieloletni prezes PLS S.A.); Jacek Kaprzyk (prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej); Cezary Matusiak (Główny Komisarz PLS) i Eugeniusz Andrejuk (pierwszy, wieloletni redaktor naczelny portali internetowych PLS S.A., obecnie PZPS).

Drużyna 15-lecia Ligi Siatkówki Kobiet

Spośród wyróżnionych przez kibiców siatkarek kilka w sezonie 2020/21 wciąż będziemy mogli oglądać na siatkarskich parkietach Tauron Ligi. Mowa o atakującej Katarzynie Zaroślińskiej-Król, która przeniosła się z Developresu SkyRes Rzeszów do ŁKS-u Commerecon Łódź oraz libero Paulinie Maj-Erwardt, która bronić będzie barw Grupy Azoty Chemika Police. Klubową koleżanką pierwszej z nich będzie środkowa Klaudia Alagierska,

Wyniki Plebiscytu na drużynę marzeń 15-lecia żeńskiej ligi zawodowej:
MVP:
Małgorzata Glinka-Mogentale
Najlepszy trener: Bogdan Serwiński
Najlepsza rozgrywająca: Joanna Wołosz
Najlepsza atakująca: Katarzyna Zaroślińska-Król
Najlepsza środkowa: Agata Mróz-Olszewska
Najlepsza przyjmująca: Małgorzata Glinka-Mogentale
Najlepsza libero: Paulina Maj-Erwardt

Drużyna 15-lecia:
Rozgrywające:
Joanna Wołosz, Izabela Bełcik
Atakujące: Katarzyna Zaroślińska-Król, Malwina Smarzek-Godek
Środkowe: Agata Mróz-Olszewska, Agnieszka Bednarek, Stefana Veljković, Klaudia Alagierska
Przyjmujące: Małgorzata Glinka-Mogentale, Anna Werblińska, Dorota Świeniewicz, Aleksandra Jagieło
Libero: Paulina Maj-Erwardt, Mariola Zenik

Poza wymienionymi na wstępie karierę kontynują także Malwina Smarzek-Godek i Joanna Wołosz. Obie występują na Półwyspie Apenińskim. Smarzek związała się z Igor Gorgonzola Novara, a Wołosz przedłużyła umowę z Imoco Volley Conegliano, najlepszym obecnie zespołem na świecie, którego zreeztą jest kapitanem. Natomiast Serbka Stefana Veljković nadchodzący sezon spędzi… na urlopie macierzyńskim.

/ 5. Ocen:

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
3100 PLN w bonusach (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE
close-image