News dnia: Vital Heynen zostaje do końca sezonu 2021!

Negocjacje dobiegły końca, w piątek 1 maja Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS) poinformował w oficjalnym komunikacie prasowym o przedłużeniu dotychczasowego kontraktu selekcjonera drużyny narodowej siatkarzy Vitala Heynena do końca przyszłorocznego sezonu międzynarodowego!

Vital Heynen zostaje do końca 2021 roku! (Fot.: CEV)

Heynen zostaje na kolejny rok

Negocjacje władz Polskiego Związku Piłki Siatkowej z trenerem Vitalem Heynenem o przedłużeniu umowy na rok 2021 trwały od kilku dobrych tygodni, ale ich finał był przewidywalny. Strony doszły do porozumienia, co było oczywistą oczywistością dla całego środowiska siatkarskiego, od działaczy przez zawodników aż po kibiców.

Tym samym belgijski szkoleniowiec poprowadzi reprezentację Polski mężczyzn podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, które odbędą się w lipcu i sierpniu 2021 roku i mistrzostw Starego Kontynentu, które zaplanowano na jesień. Polska będzie współgospodarzem tej imprezy.

Dotychczasowy kontrakt PZPS z Vitalem Heynennem wygasał z końcem września tego roku. Zmiana tych warunków okazała się konieczna po przesunięciu igrzysk olimpijskich na przyszły rok. Kontrakt Vitala Heynena wygaśnie z końcem października przyszłego roku. Wszyscy mają nadzieję, że w tym momencie Belg będzie już medalistą najważniejszej imprezy czterolecia.

„Vital Heyynen oficjalnie trenerem męskiej reprezentacji narodowej został w lutym 2018 roku. W pierwszym roku pracy z Biało-Czerwonymi obronił mistrzostwo świata z roku 2014. W poprzednim sezonie zdobył brązowe medale Ligi Narodów (wraz z Jakubem Bednarukiem), mistrzostw Europy oraz srebro Pucharu Świata. Przede wszystkim zrealizował jednak najważniejsze zadanie poprzedniego roku, czyli awans do turnieju olimpijskiego Tokio 2020” – przypomina PZPS w swoim oficjalnym komunikacie.
Źródło: PZPS.pl

Wobec opisanego powyżej pasma sukcesów nikt nie wyobrażał sobie innej osoby na ławce trenerskiej polskiej drużyny narodowej w przyszłym sezonie międzynarodowym. Na przeszkodzie nie mogło stanąć nawet to, że 11 lipca 2019 roku Vital Heynen został trenerem włoskiego klubu Sir Safety Perugia, z którym pracować będzie także w sezonie 2020/21.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że nadal będę trenerem Reprezentacji Polski. Pracuję ze świetnymi ludźmi we wspaniałym kraju i mam nadzieję, że będziemy wszyscy dzielić radość 7 sierpnia 2021 roku. Wasz trener” – napisał na Twitterze Vital Heynen.

PlusLiga pomoże reprezentacji

Dla kibiców polskiej reprezentacji mamy więcej dobrych wiadomości. W piątek prezesi klubów „Ligi Mistrzów Świata” zdecydowali, żeby w sezonie przedolimpijskim (2020/2021) wesprzeć drużynę narodową i zakończyć sezon ligowy już w połowie kwietnia, a nie, jak to było pierwotnie planowane, w maju. Wszystko w trosce o występ Biało-Czerwonych na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, które odbędą się w lipcu i sierpniu 2021 roku.

Z prośbą o skrócenie rozgrywek zwrócił się do zarządu Polskiej Ligi Siatkówki sam selekcjoner Vital Heynen.

„Rozmawiałem z trenerem przez telefon, dodatkowo otrzymaliśmy maila, w którym Vital poprosił o to, by skończyć sezon około 15 kwietnia. Cieszę się, że selekcjoner tym razem nie zwlekał i poinformował nas o swoim pomyśle i oczekiwaniach w momencie, gdy terminarz rozgrywek jest na etapie finalizowania. W poprzednim sezonie dostaliśmy tak sygnał tak późno, że nie dałoby się już nic zrobić – dodaje. Pomysł przyspieszenia zakończenia PlusLigi poparli szefowie klubów, w tym momencie szukane jest optymalne rozwiązanie, które pozwoli finiszować z fazą play-off w weekend 17-18 kwietnia” – zdradza Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. –

W chwili obecnej trwa proces opracowywania nowego kalendarza PlusLigi, a już w przyszłym tygodniu warianty terminarza trafią do klubów, później zostaną zaakceptowane.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button