PKO Ekstraklasa: 10. kolejka startuje w Gliwicach i Warszawie! (Zapowiedź i typy na 16 września)

Meczami Piasta Gliwice ze Śląskiem Wrocław oraz Legii Warszawa z Miedzią Legnica zainaugurujemy w piątek 10. kolejkę sezonu 2022/23 PKO Bank Polski Ekstraklasy, ostatnią przed wrześniową przerwą reprezentacyjną. Zapowiedź 10. kolejki PKO Ekstraklasy również na portalu Sport1!

PKO Ekstraklasa: 10. kolejka startuje w Gliwicach i Warszawie! (Zapowiedź i typy na 16 września) [Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe]

Piast Gliwice vs Śląsk Wrocław (18:00)

Piłkarze Piasta Gliwice tradycyjnie już rundę jesienną sezonu rozpoczęli bardzo przeciętnie, ale z każdym kolejnym tygodniem ich gra jest skuteczniejsza i przynosi coraz więcej punktów. Wciąż jest jeszcze sporo do poprawy, ale odkąd do gry i formy wrócił Damian Kądzior, to przynajmniej stałe fragmenty „Piastunek” są na najwyższym poziomie. To również dzięki nim udało się pokonać Miedź Legnica (2:1), blisko tego było też w derbowym meczu z Górnikiem w Zabrzu, ale podopieczni Waldemara Fornalika stracili gola w ostatniej akcji meczu. O Śląsku, który ma dwa punkty więcej na koncie, ale też jeden mecz rozegrany więcej, można napisać podobnie. Trener Ivan Djurdjević wciąż szuka optymalnego zestawienia i pomysłu na grę, który w pełni pozwoli wykorzystać potencjał jednostek, a ma do dyspozycji nie byle jakich piłkarzy, żeby wymienić tylko Erica Exposito. Czego więc możemy się spodziewać dzisiaj na boisku w Gliwicach? Wydaje się, że typowego meczu walki, w którym oba zespoły będą chciały przede wszystkim nie stracić gola, a dopiero w drugiej kolejności go zdobyć. Bardziej piłkarskie szachy niż gry akcja za akcję. Faworyt? Minimalnie wyżej oceniamy obecnie drużynę z Górnego Śląska. Ale warto pamiętać, że trener Fornalik nie będzie mógł dziś skorzystać z dwóch podstawowych obrońców, pauzujących za kartki Mosóra i Katranisa.

Legia Warszawa vs Miedź Legnica (20:30)

Zdecydowanie łatwiej o wskazanie zdecydowanego faworyta w drugim z piątkowych spotkań, w którym trzecia w stawce Legia Warszawa, ale mająca tyle samo punktów co pierwsza Wisła Płock i druga Pogoń Szczecin, podejmie przedostatni zespół w ligowej stawce, Miedź Legnica, która wywalczyła dotychczas tylko pięć oczek. „Wojskowi” w poprzedniej kolejce zebrali bęcki od Rakowa w Częstochowie (0:4) i będą chcieli zrehabilitować się przed własną publiką. Zła wiadomość dla beniaminka jest taka, że podopieczni Kosty Runjaiicia, o ile potrafią wysoko przegrać na wyjeździe, o tyle u siebie stracili póki co tylko dwa oczka (2:2 z Górnikiem Zabrze przy wydatnej pomocy sędziego). Poza tym ogrywali do zera Zagłębie, Piasta i Radomiak. Legniczanie wyglądają coraz lepiej w ofensywie, ale ich gra defensywna wciąż pozostawia mnóstwo do życzenia, co Josue z Carlitosem, przy wsparciu kolegów, powinni wykorzystać więcej niż jeden raz.

PKO Ekstraklasa: Typy bukmacherskie na piątek 16 września

MeczTypKursBuk
Piast – Śląsk3,0- (3=zwrot)1,43Fortuna
Legia – Miedź11,65STS
Meczyki na żywo w Internecie
Skróty meczów
Prognozy: 7/10, 8/10.

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Superbet zezwolenie M.F. PS4.6831.5.2019.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button