PKO Ekstraklasa: Niedzielne ostatki na trzech stadionach! (Typy na 20 marca)

Niedziela 20 marca będzie ostatnim dniem rywalizacji na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce w trzecim miesiącu 2022 roku, którego końcówkę zarezerwowano dla zmagań reprezentacyjnych. Ostatnimi akordami 26. kolejki PKO Ekstraklasy będą spotkania w Radomiu, Krakowie i Zabrzu.

PKO Ekstraklasa: Niedzielne ostatki na trzech stadionach! (Typy na 20 marca) [Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe]

Radomiak Radom – Stal Mielec (12:30)

Niedzielę z PKO Ekstraklasą rozpoczniemy punktualnie o 12:30. Jako pierwsi na boisko wybiegną piłkarze Radomiaka Radom i Stali Mielec. Drużyna gospodarza zajmuje obecnie czwartą pozycję w tabeli i choć na wiosnę złapała widoczną zadyszkę, pozostaje faworytem rywalizacji z mielczanami, którzy również są słabsi niż jesienią. Stal zamiast wzmocnić skład zimą osłabiła go, ale nic nie wskazuje na to, żeby podopieczni Adama Majewskiego byli zagrożeni spadkiem, bo dziś mają osiem oczek więcej od trzeciej od końca Wisły Kraków. Radomianie mają w swoich szeregach lepszych piłkarzy i powinni być to w stanie udowodnić, rewanżując się tym samym za porażkę 0:1 w pierwszym bezpośrednim starciu pomiędzy tymi drużynami.

Cracovia – Piast Gliwice (15:00)

Cracovia Jacka Zielińskiego i Piast Gliwice Waldemara Fornalika to ekipy grające w kratkę od dłuższego czasu, więc typowanie zwycięzcy ich bezpośredniego pojedynku jest zadaniem karkołomnym. My stawiamy na to, że każda z drużyn wpisze się na listę strzelców. Przyjezdni w końcu będą mogli pograć trochę piłką, bo przyjdzie im zagrać o ligowe punkty na murawie, a nie ich domowym pastwisku, na którym łatwiej o kontuzje niż bramki. „Pasy” z kolei pokazały, że potrafią grać fajną, ofensywną piłkę. To jeszcze nie zawsze przekłada się na bramki i punkty. Pewnie stąd tak wysokie kursy na zdarzenie zaproponowane w tabeli z typami.

Górnik Zabrze – Bruk Bet Termalica Nieciecza (17:30)

Górnik Zanrze to obecnie szósty zespół ligowej tabeli z widokami nawet na czwartą pozycję. Podopieczni Jana Urbana na wiosnę potracili już głupio kilka punktów, ale generalnie na własnym boisku zawodzą rzadko. W tygodniu do treningów z zespołem wrócił obrońca Adrian Gryszkiewicz, na pełnych obrotach trenuje też Dani Pacheco, który być może okaże się jokerem w talii trenera Urbana. Nieciecza we wtorek dostała lanie od Legii Warszawa (1:4), co potwierdziło nasze obserwacje na temat słabości defensywnej „Słoni”. Podolski i Nowak wspierani przez kolegów powinni być w stanie to wykorzystać i zdobyć co najmniej dwie bramki. Tak to widzimy.

PKO Ekstraklasa: Typy bukmacherskie na niedzielę 20 marca

MeczTypKursBuk
Radomiak – Stal11,85Fortuna
Cracovia – PiastObie strzelą2,04STS
Górnik – Nieciecza1: 1,5+1,97SuperBet
Meczyki na żywo w Internecie
Skróty meczów
Prognozy: 6/10, 5.5/10, 6.5/10.

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Superbet zezwolenie M.F. PS4.6831.5.2019.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button