Sensacja w Pucharze Polski, Trefl w półfinale!

W trzecim ćwierćfinałowym meczu siatkarskiego Pucharu Polski 2019/2020 doszło do nie lada niespodzianki, Jastrzębski Węgiel pomimo prowadzenia 2:0 w setach z Treflem Gdańsk ostatecznie przegrał z przyjezdnymi i pożegnał się z krajowym pucharem!

Trefl Gdańsk wyeliminował Jastrzębski Węgiel

Początkowo nic nie wskazywało na to, że będziemy w środę świadkami tak dużej niespodzianki, czy wręcz sensacji. Po dwóch setach podopieczni Slobodana Kovaca prowadzili 2:0. Jastrzębianie koncertowo zagrali zwłaszcza w pierwszej partii, którą wygrali aż 25:18. W drugiej zaczęły się schody, ale i w niej, po krótkiej grze na przewagi, lepsi okazali się gospodarze (26:24).

Później do kontrataku przystąpili siatkarze Trefla Gdańsk, którzy znakomicie zagrywali, co było kluczem do odwrócenia losów ćwierćfinałowego pojedynku. Aż dwanaście asów serwisowych przy zaledwie osiemnastu błędach własnych w tym elemencie mówi w zasadzie wszystko.

Konsekwencją było zwycięstwo w gości w trzech kolejnych setach, którzy wygrywali je kolejno do 20, 20 i 13. Tym samym to zespół z Pomorza powalczy w turnieju finałowym i stanie przed szansą wywalczenia krajowego pucharu po raz trzeci w historii. Wcześniej sięgali po to trofeum w 2016 i 2018 roku.

Puchar Polski: ZAKSA czwartym półfinalistą

Stawkę uczestników turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 14-15 marca, uzupełnili zwycięzcy poprzedniej edycji rozgrywek i jednocześnie aktualni mistrzowie Polski, zawodnicy Grupy Azoty Kędzierzyn-Koźle.

Kędzierzynianie wygrali w środę na wyjeździe z BBTS-em Bielsko-Biała w trzech setach. Mecz bez historii, co doskonale widać po wynikach poszczególnych partii: 16:25, 12:25 i 23:25.

Zespół Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle stworzy półfinałową parę z Treflem Gdańsk. W drugim meczu 1/2 finału krajowego pucharu dojdzie do pojedynku PGE Skry Bełchatów z VERVA Warszawa ORLEN PALIWA.