Jak zacząć grać u „buka”?

W życiu każdego fana sportu przychodzi moment, że chciałby postawić pieniądze na zwycięstwo swojej ulubionej drużyny bądź zawodnika. Niektórzy chcą w ten sposób jeszcze bardziej zaangażować się w śledzenie meczu lub poczuć dodatkowy dreszczyk emocji. Nie ma w tym nic złego pod wyjątkiem, że robisz to mądrze, w legalny i odpowiedni sposób.

Jeżeli nie miałeś jeszcze okazji obstawiać u bukmachera to ten tekst jest dla Ciebie.

Na początek powinieneś zastanowić się dlaczego chcesz przeznaczyć część swoich pieniędzy na grę w zakładach bukmacherskich. Czy traktujesz to jako rozrywkę czy chęć zdobycia dodatkowych pieniędzy? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym tekście.

Kolejnym pytanie powinno być gdzie chcesz zagrać, a dokładnie czy w punkcie naziemnym czy przez Internet. W tekście skupimy się na zakładach u operatora internetowego, ale część rad również będzie pomocnych, jeśli będziesz miał ochotę wybrać się do bukmachera stacjonarnego.

Najważniejszą sprawą na samym początku przygody z zakładami sportowymi jest kwestia prawna, a dokładniej żeby grać tylko u legalnych operatorów, którzy działają za zgodą Ministerstwa Finansów. Listę leganie działających podmiotów znajdziesz na dole tekstu.

Wybór bukmachera

Jeśli już wiesz, u których bukmacherów możesz grać legalnie pozostaje najważniejsze i chyba najtrudniejsze pytanie: kogo wybrać? Najlepsi bukmacherzy to temat rzeka, ale warto się nad nimi pochylić.

Powinieneś przeczytać opinie o różnych firmach i wybrać, która najbardziej ci odpowiada. Na tej stronie znajdziesz odpowiedzi na wszystkie interesujące cię pytania i kwestie. Najważniejsze rzeczy, na których powinieneś się skupić to:

-na jaki bonus powitalny mogę liczyć;

-jak wygląda oferta i kursy;

-pomoc w dziale obsługi klienta (w szczególności na początku twojej przygody z „bukmacherką” będzie to istotne);

-czy bukmacher posiada aplikację mobilną, jeżeli zamierzasz grać poprzez smartfon;

Rejestracja i depozyt

Jeśli już wybrałeś bukmachera, u którego zamierzasz postawić swój pierwszy zakład to następnym krokiem będzie rejestracja. W każdej firmie w Polsce jest ona banalnie prosta. Dane, które będziesz musiał podać to m.in. imię, nazwisko, pesel, numer konta bankowego (jest konieczne). Aby potwierdzić swoje dane i pełnoletność będziesz musiał wysłać skan swojego dowody osobistego.

Jeżeli uda ci się szczęśliwie dokończyć proces rejestracyjny, kolejnym krokiem będzie doładowanie konta. Metod wpłat u każdego bukmachera jest co najmniej kilka m.in. szybki przelew, BLIK, skrill, neteller czy paysafecard.

Pierwszy zakład

Jeżeli na twoim koncie znajdują się już środki to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zawarł swój pierwszy zakład. Każdy bukmacher dla większości zdarzeń posiada co najmniej kilka zakładów pobocznych takich jak: handicap, liczba goli/punktów itd. Jeśli nie jesteś pewien co oznaczają wszystkie zakłady, każdy operator ma na swojej stronie internetowej „ABC Gracza”, tam wszystko jest dokładnie wyjaśnione.

Jeśli jesteś początkującym graczem radzę skupić się na prostych zakładach typu zwycięzca meczu, czy liczba goli. Na zakłady typu „handicapy azjatyckie” jeszcze przyjdzie czas.

Wybrałeś interesujący cię zakład? Kliknij w kurs przy nim, a zostanie on automatycznie dodany na betslip (wirtualny kupon). Następnie możesz dodać kolejne zakłady. Podaj stawkę i zawrzyj zakład.

W razie wygranej (czego ci życzę), pieniądze będziesz mógł wypłacić na swoje konta bankowe, które podałeś przy zakładaniu konta.

Jeśli będziesz miał jakieś dodatkowe pytanie odnośnie oferty, zakładów, funkcjonalności to u każdego operatora znajdziesz live czat. Kompetentny dział obsługi klienta powinien udzielić odpowiedzi na wszystkie interesujące cię pytania.

Lista legalnych w Polsce firm bukmacherskich:

  1. Fortuna
  2. Start-Typ Sport
  3. LVBET
  4. forBET
  5. Milenium
  6. Totolotek
  7. TOTALbet
  8. Etoto
  9. Superbet (tylko punkty stacjonarne)
  10. Cherry (jeszcze nie rozpoczęli działalności)

0 / 5. Ocen: 0

Ariel Maksym

Ariel jest już od lat w branży hazardowej, wie o zakładach bukmacherskich wszystko. Jeden z najbardziej poinformowanych ludzi w Polsce. Branże bukmacherską ma w jednym palcu.
Back to top button