“Jedenastka 100-lecia PZPN” wybrana!

Dziewięciu medalistów igrzysk olimpijskich i/lub mistrzostw świata i dwóch liderów reprezentacji ze współczesnego pokolenia polskich piłkarzy znalazło się w “drużynie marzeń” Polskiego Związku Piłki Nożnej, która została wybrana z okazji stulecia piłkarskiej federacji!

“Jedenastka 100-lecia PZPN” wybrana!

Lewandowski i Piszczek wśród legend

Pomimo tego, że polska piłka reprezentacyjna nie święciła w XXI wieku żadnego sukcesu na arenie międzynarodowej, dwóch przedstawicieli współczesnego pokolenia piłkarzy znalazło się w “Jedenastce 100-lecia PZPN”, która została zaprezentowana w piątek podczas uroczystej gali z okazji stulecia piłkarskiej federacji.

Nie jest żadnym zaskoczeniem, że w swoistej “drużynie marzeń” Polskiego Związku Piłki Nożnej, którą wybrała kapituła wraz z kibicami, znalazł się kapitan Biało-Czerwonych, Robert Lewandowski. Mowa w końcu o najlepszym strzelcu i rekordziście pod względem liczby występów w polskiej drużynie narodowej.

Jak legalnie obstawiać bez podatku? W zakładach Betfan cashback 600 PLN + obstawianie bez podatku na www.betfan.pl

Małym zaskoczeniem może być natomiast obecność Łukasza Piszczka, który aż tak znakomitych statystyk nie posiada, a znalazł się w wyróżnionej jedenastce, co nie udało się między innymi legendzie Górnika Zabrze, Stanisławowi Oślizło. Swoją wymowę miał zapewne fakt, że popularny również w Zabrzu “Piszczu” awansował i zagrał z orzełkiem na piersi w aż czterech wielkich turniejach.

Jedenastka 100-lecia PZPN

Kto poza wspomnianymi już Robertem Lewandowskim i Łukaszem Piszczkiem został wyróżniony podczas uroczystej gali z okazji stulecia powołania do życia Polskiego Związku Piłki Nożnej? Mowa w zasadzie o samych medalistach wielkich imprez.

Bramkarzem stulecia wybrano Józefa Młynarczyka. Wśród wybranych obrońców znaleźli Antoni Szymanowski, Jerzy Gorgoń i Władysław Żmuda. Z pomocników największe uznanie zyskali Kazimierz Deyna, Zbigniew Boniek i Henryk Kasperczak.

Atak “drużyny marzeń” PZPN trudno byłoby sobie wyobrazić bez Włodzimierza Lubańskiego i Grzegorza Lato.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE
close-image