Ekstraklasa: Lech Poznań – ŁKS Łódź (Typ i Analiza)

W sobotę w ramach rozgrywek Ekstraklasy piłkarze Lecha Poznań podejmą zawodników ŁKS-u Łódź. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:30. Transmisję przeprowadzą TVP 2, CANAL + Sport i CANAL + Sport 3.

Ekstraklasa: Lech Poznań – ŁKS Łódź

Lech Poznań po bardzo dobrym początku teraz przeżywa trudne chwile. Po siedemnastu kolejkach zajmują dopiero ósme miejsce w ligowej tabeli, mając na koncie dwadzieścia sześć punktów. W poprzednim meczu pokonali na trudnym terenie w Płocku Wisłę 2:0, prezentując się długimi fragmentami meczu bardzo dobrze.

Lech gra w ostatnim czasie podobnie jak na początku tego sezonu. Wygrał drugie spotkanie z rzędu, a w czterech kolejnych przeciwnicy nie potrafili ich pokonać. W dodatku w czterech ostatnich kolejkach stracili zaledwie jednego gola. Złą informacją jest fakt, że dłuższa przerwa w grze czeka Roberta Gumnego.

ŁKS po chwilowym zrywie znów gra bardzo słabo. W siedemnastu kolejkach zdobyli tylko czternaście punktów i zajmują przedostatnie siedemnaste miejsce w ligowej tabeli. W ich przypadku potwierdza się, że za wrażenia wizualne punktów się nie przyznaje. W ostatniej kolejce pokonali u siebie dosyć niespodziewanie Cracovię, jednak gola strzelili z rzutu karnego.

Przerwali tym samym serię trzech kolejnych porażek w Ekstraklasie i mimo że nie stracili gola, to obok Wisły Kraków mają najwięcej bramek straconych w całej lidze i jest to faktycznie ich ogromny problem. W ofensywie mają kilku piłkarzy dobrych jakościowo, ale ich fatalna defensywa wszystko niweluje.

Piłkarzom ŁKS-u w meczu z Lechem będzie ciężko kontynuować dobrą passę, bo piłkarze z Poznania grają ostatnio bardzo dobrze, wykorzystują swój potencjał graczy ofensywnych i mogą być nie do zatrzymania dla defensywy ŁKS-u.