Krychowiak MVP meczu z Rostowem!

Pandemia koronawirusa zastopowała większość najpoważniejszych zmagań sportowych na świecie, ale rozgrywki ligowe wciąż toczą się swoim rytmem między innymi w Turcji czy też w Rosji. W tym drugim kraju błysnął w weekend reprezentant Polski, Grzegorz Krychowiak.

Krychowiak MVP meczu z Rostowem! (Fot.: Łokomotiw Moskwa/Twitter)

Krychowiak zawodnikiem meczu w rosyjskiej ekstraklasie

Niedzielne starcie FK Rostów z Łokomotiwem Moskwa było meczem na szczycie rosyjskiej ekstraklasy. Oba zespoły miały na swoim koncie po 38 oczek i mogły mieć nadzieję na pozycję wicelidera wyścigu o mistrzostwo kraju.

Z próby tej zwycięsko wyszli przyjezdnych, których barw bronią dwaj reprezentanci Polski, pomocnik Grzegorz Krychowiak i obrońca Maciej Rybus, który ostatnio nie mógł przekonać do siebie Jerzego Brzęczka.

Całe show skradł jednak „Krycha”, który zdobył bramkę i zaliczył asystę, zgarniając za ten znakomity występ statuetkę dla MVP spotkania. Popularny 'Rybka” podawał przy bramce drugiego z Polaków.

„Ważne jest, że zdobyliśmy trzy punkty w meczu z silnym przeciwnikiem. Na początku pierwszej połowy graliśmy słabo. Zaczęliśmy grać lepiej dopiero po zdobyciu gola. W przyszłości musimy grać lepiej od samego początku meczu” – powiedział po meczu pomocnik, który wyjątkowo ostro ocenił siebie i kolegów, zważywszy na to, że już do przerwy zapewnili sobie wygraną 3:0.

Sezon 2019/2020 jest wyjątkowo udany dla Grzegorza Krychowiaka, który na swoim koncie zapisał już dziesięć goli i dziewięć asyst.

Marzec bez meczów reprezentacji

Grzegorz Krychowiak, ale też Maciej Rybus byli pewniakami do powołań na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski, które miało być pierwszym etapie przygotowań do zaplanowanych na połowę czerwca finałów UEFA EURO 2020.

Impreza ta stoi pod dużym znakiem zapytania. Ostateczna decyzja na temat jej organizacji ma zapaść już we wtorek 18 marca. Z przecieków wynika, że Mistrzostwa Starego Kontynentu zostaną opóźnione o rok.

Pewne jest już natomiast to, że nie odbędą się marcowe mecze towarzyskie Biało-Czerwonych, którzy mieli zmierzyć się z Finlandią i Ukrainą. Oba zostały już oficjalnie odwołane.