Leeds United bliski pozyskania z Barcelony Iliasa Akhomacha

Podczas pobytu w akademii katalońskiego klubu, Akhomach był typowany jako stały członek pierwszej drużyny. Tak też było w sezonie 2021-22, kiedy to nastolatek miał zapewnione trzy starty po przybyciu Xaviego, gdy miał jeszcze 17 lat.

ilias akhomach
Leeds United bliski pozyskania z Barcelony Iliasa Akhomacha

Akhomach odchodzi po zakończeniu sezonu

Jednak od czasu występu przez 170 minut w tych trzech meczach w okresie od listopada do stycznia, Akhomach nie wystąpił już w żadnym spotkaniu.

Co więcej, od 14 miesięcy nie został wybrany do żadnego składu na mecz La Liga, co wydaje się mieć decydujące znaczenie dla dalszego przebiegu jego kariery.

Według doniesień z Hiszpanii, Akhomach nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu po zakończeniu obecnej kampanii.

Głównym powodem, dla którego Akhomach nie otrzymał więcej szans w pierwszej drużynie Xaviego, jest podobno niechęć do podpisania nowych warunków na Camp Nou.

W związku z tym twierdzi się, że Leeds szybko rozpoczęło negocjacje z Akhomachem i jego przedstawicielami, aby jak najszybciej zawrzeć umowę.

Raport sugeruje, że transfer musi zostać sfinalizowany do końca marca i obecnie jest na dobrej drodze do spełnienia tego kryterium.

Mimo że mówi się, że AC Milan, Sevilla i Club Brugges są również otwarte na pozyskanie Hiszpana poniżej 19 roku życia.

Leeds, które obecnie walczy o utrzymanie się w Premier League, ma duże osiągnięcia w rozwijaniu młodych talentów i promowaniu ich do pierwszej drużyny.

W ostatnich sezonach tacy zawodnicy jak Crysencio Summerville i Wilfried Gnonto, którzy przybyli jako nastolatkowie, stali się ważnymi graczami na Elland Road.

Akhomach podobno chce dołączyć do klubu z najwyższej półki, ale sugeruje się, że spadek do Championship nie musi być przeszkodą w zawarciu umowy.

5 / 5. Ocen: 5

Back to top button