Lewandowski uratował Bayern i dotrzymuje kroku legendzie!

Dwie bramki Roberta Lewandowskiego zapewniły Bayernowi Monachium zwycięstwo 3:2 nad Paderborn w piątkowym meczu 23. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Lewandowski uratował Bayern i dotrzymuje kroku legendzie! (Fot.: Bayern Monachium/Twitter)

Dublet Lewandowskiego na wagę trzech punktów

„Bawarczycy” byli zdecydowanym faworytem konfrontacji z SC Paderborn i trudno, żeby było inaczej w sytuacji, kiedy podejmowali na własnym terenie ostatni zespół w tabeli. Wszyscy spodziewali się pogromu, a tymczasem Bayern niesamowicie się męczył z piątkowym przeciwnikiem.

Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 1:1. Na listę strzelców wpisali się Serge Gnabry i Dennis Srbeny. W drugiej odsłonie sprawy w swoje ręce musiał wziął Roberty Lewandowski i kapitan polskiej drużyny narodowej z roli lidera wywiązał się znakomicie.

Popularny „Lewy” ustrzelił dublet, zdobywając gole w 70. minucie pojedynku na 2:1 oraz w 88. minucie na 3:2, ustalając końcowy wynik spotkania. Dwukrotnie asystował mu Serge Gnabry, który rozgrywał równie znakomitą partię, co Polak.

Warto to podkreślić, po Robertowi Lewandowskiemu w obu sytuacjach został w zasadzie tylko dostawić nogę i skierować futbolówkę do siatki bramki rywali.

Lewandowski dotrzymuje kroku legendzie

Robert Lewandowski jest katem wielu niemieckich zespołów, ale Paderborn upodobał sobie szczególnie. W zaledwie czterech występach przeciwko temu rywalowi zdołał wpisać się na listę strzelców sześć razy.

To jednak małe piwo przy tym, że po 23. kolejkach „Lewy” ma tyle samo bramek, czyli 25, co legendarny Gerd Mueller na tym samym etapie swojego najlepszego sezonu ligowego, który zakończył z dorobkiem 40 goli.

We wszystkich rozgrywkach kapitan Biało-Czerwonych uzbierał w sezonie 2019/2020 już 38 bramek, najwięcej spośród wszystkich zawodników z pięciu najlepszych lig Starego Kontynentu.

Dodając do tego dorobku również trafienia z drużyny narodowej, ma ich na koncie już 42. Kolejne pewnie już w środku tygodnia, kiedy „Bawarczycy” zmierzą się w Lidze Mistrzów UEFA z Chelsea Londyn.