Liga Narodów UEFA: Polska liderem grupy!

Dzięki bezbramkowemu remisowi z reprezentacją Włoch oraz zwycięstwu 3:0 nad drużyną narodową Bośni i Hercegowiny, podopieczni Jerzego Brzęczka wysforowali się na prowadzenie w grupie pierwszej drugiej edycji rozgrywek Ligi Narodów UEFA. Poprawiła się też atmosfera wokół kadry, po trzech październikowych potyczkach już nikt nie domaga się dymisji selekcjonera.

Reprezentacja Polski lepsza od Bośni i Hercegowiny

Wygrany aż 5:1 mecz towarzyski z Finlandią, ale też bezbramkowy remis z Włochami, wprawiły kibiców piłkarskiej reprezentacji Polski w doskonały nastrój, czego przed rozpoczęciem październikowego zgrupowania nikt się nie spodziewał. Jednak meczem prawda dla kadry Jerzego Brzęczka miała być w tym okresie konfrontacja z Bośnią i Hercegowiną, której stawką było de facto utrzymanie w Dywizji A UEFA Nations League na kolejno edycji. Jeśli faktycznie tak to traktować, test został zdany śpiewająco.

Oczywiście kluczowe znaczenie na przebieg meczu miała czerwona kartka, którą już w 15 minucie pojedynku wywalczył na obrońcy gości Robert Lewandowski. Później sam “Lewy” otworzył wynik spotkania, a jeszcze przed przerwą popisał się piękną asystą przy golu Karola Linettego. Kapitan Biało-Czerwonych na początku drugiej połowy ustali wynik meczu na 3:0, po fenomenalnym zagraniu Mateusza Klicha, kompletując nietypowego hattricka. Bajka.

Jak legalnie obstawiać bez podatku? W zakładach Betfan bonus 3100 PLN + obstawianie bez podatku na www.betfan.pl

“Ostatnie mecze pokazały kierunek, który został obrany przez nas dwa lata temu. Nadal będziemy pracować nad tym, żeby rozwijać tę drużynę. Mamy pierwsze miejsce w grupie w Lidze Narodów, ale należy pamiętać, że przed nami bardzo trudne spotkania. Zagramy na wyjeździe z Włochami i u siebie z Holandią. Mamy grupę ludzi, która tworzy drużynę i ma bardzo mocne fundamenty. Cieszy mnie to, że rośnie siła tej drużyny. Dla mnie to kolejne bardzo ważne zgrupowanie. W budowaniu zespołu ważny jest czas, konsekwencja i cierpliwość. Mamy świadomość, że przed nami jest jeszcze długa droga. Rywalizacja na poszczególnych pozycjach jest coraz większa. Mamy solidne fundamenty, które tworzyliśmy przez dwa lata pracy i żadne wichury nie są nas wytrącić z obranego celu” – ocenił po meczu selekcjoner Jerzy Brzęczek.

Najtrudniejsze zadania jednak jeszcze przed jego reprezentacją. Imprezą docelową jest oczywiście przyszłoroczny turniej finałowy UEFA EURO 2020, ale wcześniej, bo już w listopadzie polską drużynę narodową czekają konfrontacje z Włochami (na wyjeździe) i Holandią (u siebie) w Lidze Narodów. Utrzymanie jest już praktycznie zapewnione, ale jako że jesteśmy liderem grupy, liczymy na więcej. Spece od zakładów piłkarskich nie dają nam większy szans na awans do fazy play-off, ale… dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe.

14.10.2020 – Wrocław
Polska vs Bośnia i Hercegowina 3:0 (2:0)
Bramki: Robert Lewandowski (40., 51.), Karol Linetty (45.).
Żółte kartki: Klich, Bednarek – Dżeko, Kolasinac, Hajradinović.
Czerwona kartka: Anel Ahmedhodżić (15. minuta, Bośnia i Hercegowina, za faul taktyczny).
Polska: 1. Wojciech Szczęsny – 4. Tomasz Kędziora (72, 18. Bartosz Bereszyński), 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek, 13. Arkadiusz Reca – 21. Kamil Jóźwiak (72, 16. Michał Karbownik), 6. Jacek Góralski, 8. Karol Linetty, 14. Mateusz Klich (64, 23. Krzysztof Piątek), 11. Kamil Grosicki (64, 17. Damian Kądzior) – 9. Robert Lewandowski (58, 7. Arkadiusz Milik).
Bośnia i Hercegowina: 12. Ibrahim Šehić – 15. Branimir Cipetić, 3. Anel Ahmedhodžić, 17. Siniša Saničanin, 5. Sead Kolašinac – 8. Edin Višća (58, 14. Amer Gojak), 10. Miralem Pjanić (33, 16. Dennis Hadžikadunić), 13. Gojko Cimirot, 6. Amir Hadžiahmetović (74, 20. Haris Hajradinović), 19. Rade Krunić (73, 23. Deni Milošević) – 11. Edin Džeko (58, 9. Smail Prevljak).

Wszystkie mecze UEFA Nations League możesz obejrzeć na żywo w Internecie. Więcej szczegółów na portalu Meczyki24PL.