Lista legalnych bukmacherów. Gdzie możemy obstawiać zakłady?

Usługi bukmacherskie w Polsce mogą świadczyć firmy, które otrzymały stosowną licencję Ministerstwa Finansów. Osoby decydujące się na założenie konta w serwisie bukmacherskim powinny zwrócić szczególną uwagę na jego legalność. Lista legalnych bukmacherów stale się poszerza, co korzystnie wpływa na jakość usług. Gdzie możemy znaleźć aktualne informacje na temat legalnych zakładów bukmacherskich w naszym kraju?

Jakie warunki musi spełniać legalny bukmacher w Polsce?

Licencję Ministerstwa Finansów mogą otrzymać polskie spółki dysponujące odpowiednim kapitałem początkowym. Przyznawane są dwa rodzaje licencji. Jedna obejmuje świadczenie usług za pośrednictwem serwisu internetowego, a druga w punktach naziemnych. W roku 2021, na rynku bukmacherskim funkcjonuje 16 legalnych bukmacherów, a 15 z nich może świadczyć swoje usługi przez Internet. CO więcej, lista legalnych serwisów bukmacherskich stale się wydłuża. W kolejce po licencję Ministra Finansów już teraz stoi kilka kolejnych firm.  

W jaki sposób możemy poznać legalnego bukmachera?

W 2017 roku w życie weszła nowelizacja ustawy hazardowej, wprowadzająca m.in. Rejestr Stron Blokowanych. Od tego momentu, dostawcy Internetu w Polsce są zobligowani do blokowania stron, które trafią do rejestru. Znajdują się tutaj m.in. serwisy zagranicznych bukmacherów. Wiele firm bukmacherskich potrafi jednak w prosty sposób obejść przepisy i docierać ze swoją ofertą do użytkowników z Polski. Takie strony są dostępne w języku polskim, a nawet obsługują polską walutę, przez co łatwo popełnić kosztowną pomyłkę. Zagraniczni bukmacherzy wciąż mogą świadczyć swoje usługi Polakom znajdującym się poza terytorium kraju.

Rodzi się zatem pytanie, jak odróżnić legalnego bukmachera online od zagranicznego serwisu bez licencji? To bardzo proste! Wystarczy jeden rzut okiem na adres strony. Tylko legalne firmy bukmacherskie w Polsce mogą korzystać z domeny zakończonej rozszerzeniem „pl”. Jeśli strona jest zarejestrowana na zagranicznej domenie, np. „com”, mamy pewność, że ten bukmacher nie jest legalny w naszym kraju. Biorąc pod uwagę, że zagraniczne firmy nie ponoszą konsekwencji za obchodzenie ustawy hazardowej, to w gestii gracza pozostaje sprawdzenie, czy ma do czynienia z legalnym serwisem bukmacherskim. 

Gdzie znajdziemy aktualną listę legalnych bukmacherów w Polsce?

Rynek bukmacherski w Polsce stale się rozszerza. Wiemy, że w 2021 roku zadebiutują przynajmniej dwa nowe serwisy, o których możemy już przeczytać w sieci. Na stronie Zapytajbukmachera.pl dostępna jest stale aktualizowana lista legalnych bukmacherów, dzięki której możemy sprawdzić, które serwisy internetowe działają w naszym kraju zgodnie z zasadami wprowadzonymi przez ustawę hazardową. Co więcej, w serwisie tym dostępne są obszerne recenzje, opinie ze strony innych graczy, a także ranking, którym może ułatwić wybór legalnego bukmachera. To wiarygodne źródło informacji na temat legalnego rynku bukmacherskiego w naszym kraju.

5 / 5. Ocen: 1

Back to top button