LM: ZAKSA o krok od półfinału, mecz JW przełożony!

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle odnieśli w środę arcyważne zwycięstwo nad Kuzbassem Kemerowo, dzięki któremu są już tylko o krok od półfinału Ligi Mistrzów CEV. Na swój pierwszy mecz 1/4 finału dłużej poczekają z kolei zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, bo ich potyczka z Itasem Trentino została ostatecznie przełożona z powodu koronawirusa.

LM: ZAKSA o krok od półfinału, mecz JW przełożony! (Fot.: CEV)

LM: Wygrana ZAKSY w Rosji

Bukmacherzy byli zgodni co do tego, że faworytem pierwszej ćwierćfinałowej porażki Ligi Mistrzów CEV jest drużyna gospodarza, czyli Kuzbass Kemerowo. Mistrz Rosji, który strącił z tronu po wielu latach panowania Zenit Kazań. Oddsmakerzy ocenili, że Wiktor Połetajew i spółka mają mniej więcej 60% szans na wygraną.

Niezrażeni tym faktem kędzierzynianie, którzy musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Łukasza Kaczmarka (podstawowy atakujący – przyp.), podjęli walkę i po ciężkim boju dopięli swego, choć wydawało się, że nie mają prawa odwrócić losów tego pojedynku.

To Kuzbass lepiej wszedł w mecz i wygrał pierwszą partię (25:22), ale podopieczni Nikoli Grbicia zdołali doprowadzić do wyrównania, zwyciężając na przewagi (26:24) drugą część meczu.

Trzecia odsłona to koncert gry kemerowian, którzy oddali ZAKSIE zaledwie siedemnaście oczek. W czwartym i piątym secie gra toczyła się w rytmie punkt za punkt, w czym lepiej odnaleźli się Toniutti i spółka.

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla wygrali czwartą partię 28:26, a później tie-break 16:14, dzięki czemu są już tylko o jedno zwycięstwo od awansu do półfinału Ligi Mistrzów!

LM: Jastrzębski Węgiel zagra później

Równie wiele zwrotów akcji, jak w meczu kędzierzynian, mieliśmy wokół spotkania włoskiego Itasu Trentino z Jastrzębskim Węglem. Jastrzębianie wystąpili o jego przełożeniu z czwartku 5 marca na inny termin lub przeniesienie poza granice Włoch, gdzie szaleje koronawirus.

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) długo nie chciała się na to zgodzić, ale po zapowiedzi Jastrzębskiego Węgla, że ten nie przystąpi do tej rywalizacji pomimo groźby walkowera i przy pomocy Polskiego Związku Piłki Siatkowej udało się tę decyzję zmienić.

„W następstwie pogorszenia się ogólnego sytuacji, CEV otrzymał dziś oficjalną decyzję z Polskiego Ministerstwa Zdrowia – Głównego Inspektora Sanitarnego, według której, w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się wirusa, w przypadku gdyby drużyna Jastrzębskiego Węgla wzięła udział we wspomnianym wydarzeniu we Włoszech, zostanie po powrocie do Polski objęta czternastodniową kwarantanną.

W rezultacie, a także zgodnie z poprzednimi decyzjami dotyczącymi innych meczów Europejskich Pucharów oraz ramami prawnymi CEV, mecz ćwierćfinału CEV Ligi Mistrzów 2020 nr 5-003 pomiędzy zespołami Trentino Itas i Jastrzębskiego Węgla zostaje przełożony (…)”
– napisano w oficjalnej odpowiedzi na pismo jastrzębian (za PZPS.pl).

Nowy termin spotkania nie został jeszcze podany do wiadomości, ale cieszy, że koniec końców sternicy europejskiej siatkówki poszli po rozum do głowy i postanowili nie narażać zdrowia zawodników i ich rodzin.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.

Podobne artykuły

Back to top button