Mecz Izrael – Polska odbędzie się zgodnie z planem!

To już pewne, pomimo napiętej sytuacji w Izraelu, spotkanie reprezentacji tego kraju z polską drużyną narodową odbędzie się w pierwotnie zaplanowanym terminie i miejscu. O decyzji poinformował w środę PZPN.

Mecz Izrael – Polska odbędzie się zgodnie z planem!

Boniek o bezpieczeństwie

O możliwym przełożeniu spotkania lub przeniesieniu go w inne miejsce mówił na oficjalnej konferencji prasowej Zbigniew Boniek, który pojawił się na niej, żeby odpowiedzieć na wszystkie wątpliwości związane z sytuacją, jaka panuje z Izraelu, po tym jak terytorium tego kraju miało zostać ostrzelane ze Strefy Gazy przez islamskich terrorystów.

“Postanowiłem wziąć udział w tej konferencji prasowej, aby poinformować Państwa, że dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo naszej drużyny. Możemy walczyć, ale na boisku. Jedziemy na mecz, a nie na jakieś przygody. Musimy zapewnić bezpieczeństwo naszej drużynie. Mamy w praktyce, że przed meczami wyjazdowymi zawsze do danego kraju wybierają się szybciej pracownicy PZPN, którzy logistycznie dopinają szczegóły podróży, aby drużyna po przyjeździe czuła się w pełni komfortowo i mogła skupić się tylko na grze w piłkę. Trzeba pamiętać również o tym, że do Izraela wybierają się nasi kibice. Nie dopuścimy do tego, aby ktokolwiek podczas tego spotkania czuł się niekomfortowo. Jedyną niewiadomą może być to, czy mecz wygramy, czy przegramy” – MÓWIł Zbigniew Boniek, pREZES PZPN.

Ostateczna decyzja w tej sprawie miała zapaść w środę 13 listopada i tak się też stało, o czym poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym PZPN.

Komunikat PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że reprezentacja Polski zgodnie z wcześniejszym programem wyleci w piątek, 15 listopada 2019 roku do Izraela i rozegra tam zaplanowane w terminarzu UEFA spotkanie eliminacji mistrzostw Europy.

Biorąc pod uwagę napiętą sytuację w kraju gospodarza meczu, PZPN po licznych rozmowach i konsultacjach z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP, ambasadą Polski w Izraelu, federacją piłkarską Izraela oraz przedstawicielami UEFA, podjął decyzję o udaniu się do Jerozolimy i rozegraniu planowanego meczu eliminacji ME.

Nasi rozmówcy i partnerzy organizujący te rozgrywki zapewnili nas o wykluczeniu ryzyka i gwarancjach bezpieczeństwa podróży i pobytu reprezentacji Polski oraz grupy ok. 2000 polskich kibiców, wybierających się do Izraela. Jednocześnie gospodarze meczu zaapelowali do polskich kibiców o odpowiedzialność, dyscyplinę i bezwzględne zastosowanie się do przepisów prawnych obowiązujących na terenie państwa Izrael.

Polski Związek Piłki Nożnej zastrzega sobie prawo podjęcia stosownych i stanowczych działań w sytuacji, kiedy w związku z meczem Izrael – Polska będzie zagrożone bezpieczeństwo polskich piłkarzy i kibiców”
– napisano na oficjalnej stronie związku (pzpn.pl).

Przypominamy, że przedostatni mecz Eliminacji UEFA EURO 2020, w którym rywalem Biało-Czerwonych będzie reprezentacja Izraela odbędzie się w sobotę 16 listopada o godzinie 20:45 czasu polskiego.

Awans w kieszeni

Podopieczni Jerzego Brzęczka są już pewni awansu do turnieju finałowego piłkarskich Mistrzostw Europy 2020, dzięki dwóm październikowym zwycięstwom. Nasza reprezentacja walczy jedna wciąż o pierwsze miejsce w grupie i rozstawienie w pierwszym koszyku przed losowaniem grup.

Do pełni szczęścia brakuje nam już tylko 3 oczek w dwóch ostatnich pojedynkach, przy założeniu, że druga w tabeli Austria wygra oba listopadowe mecze. Biało-Czerwoni po starciu z Izraelem zmierzą się jeszcze ze Słowenią, która jako jedyna pokonała nas w trakcie kwalifikacji.

Ostatnie spotkanie Eliminacji UEFA EURO 2020 odbędzie się we wtorek 19 listopada na PGE Narodowym w Warszawie, a w trakcie tej potyczki nastąpi oficjalne pożegnanie Łukasza Piszczka, który spędzi kilkadziesiąt minut na murawie, definitywnie kończąc swoją reprezentacyjną karierę.

Tagi
Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl
Obstawianie bez podatku (kod: BETFAN) + bonus 3000 PLN – www.betfan.pl

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button
Close