Merkur przejmuje Totolotka

Merkur Sportwetten, spółka zależna Gauselman Group, nabyła polską firmę bukmacherską Totolotek SA od Grupy Intralot.

Umowa sprzedaży udziałów została już zawarta na nieujawnioną kwotę, ale nieoficjalnie mówi się o 60 milionach złotych.

Merkur powiedział, że umowa umożliwi mu wejście na polski rynek i ekspansję w Europie.

Totolotek jest jedną z trzech największych firm bukmacherskich w Polsce, zgodnie z oświadczeniem firmy, z 560 pracownikami, 260 punktami sprzedaży detalicznej oraz stroną internetową do przyjmowania zakładów i aplikacją mobilną.

„Zakłady sportowe są niezwykle popularne w Polsce, a dla wielu fanów piłki nożnej jest to niezbędny element dobrego meczu. Przejęcie Totolotek jest ważną częścią naszej strategii rozwoju, aby wejść na polski rynek, a tym samym zdobyć kolejny ważny rynek w Europie obok Niemiec, Austrii, Danii i Belgii. ” – powiedział Niko Steinkrauß, dyrektor generalny Merkur Sportwetten.

Dyrektor finansowy Intralot Andreas Chryssos powiedział, że sprzedaż stanowiła część strategii skoncentrowania się na głównych rynkach, w tym na USA.

„Cieszymy się, że udało nam się pozyskać silnego partnera strategicznego z Merkur Sportwetten, a za nim Gauselmann Group. Dzięki swojemu doświadczeniu i sile finansowej, a także innowacyjnym produktom dla handlu stacjonarnego oraz branży online i mobilnej, pomoże Totolotkowi osiągnąć dalszy wzrost.” – dodał Prezes Totolotek Adam Lamentowicz

Grupa Gauselmanna to niemiecka rodzinna firma, która od 1957 roku aktywnie działa w segmencie automatów do gry, salonów gier i zakładów bukmacherskich. Jest jednym z dostawców automatów do gier eksploatowanych przez Totalizator Sportowy. Jej wejście na polski rynek zakładów sportowych przez wielu było oczekiwane od jakiegoś czasu.

Tagi
Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl
Obstawianie bez podatku (kod: BETFAN) + bonus 3000 PLN – www.betfan.pl

Ariel Maksym

Ariel jest już od lat w branży hazardowej, wie o zakładach bukmacherskich wszystko. Jeden z najbardziej poinformowanych ludzi w Polsce. Branże bukmacherską ma w jednym palcu.
Back to top button
Close