Merkur Sportwetten, spółka zależna Gauselman Group, nabyła polską firmę bukmacherską Totolotek SA od Grupy Intralot.

Umowa sprzedaży udziałów została już zawarta na nieujawnioną kwotę, ale nieoficjalnie mówi się o 60 milionach złotych.

Merkur powiedział, że umowa umożliwi mu wejście na polski rynek i ekspansję w Europie.

Totolotek jest jedną z trzech największych firm bukmacherskich w Polsce, zgodnie z oświadczeniem firmy, z 560 pracownikami, 260 punktami sprzedaży detalicznej oraz stroną internetową do przyjmowania zakładów i aplikacją mobilną.

„Zakłady sportowe są niezwykle popularne w Polsce, a dla wielu fanów piłki nożnej jest to niezbędny element dobrego meczu. Przejęcie Totolotek jest ważną częścią naszej strategii rozwoju, aby wejść na polski rynek, a tym samym zdobyć kolejny ważny rynek w Europie obok Niemiec, Austrii, Danii i Belgii. ” – powiedział Niko Steinkrauß, dyrektor generalny Merkur Sportwetten.

Dyrektor finansowy Intralot Andreas Chryssos powiedział, że sprzedaż stanowiła część strategii skoncentrowania się na głównych rynkach, w tym na USA.

„Cieszymy się, że udało nam się pozyskać silnego partnera strategicznego z Merkur Sportwetten, a za nim Gauselmann Group. Dzięki swojemu doświadczeniu i sile finansowej, a także innowacyjnym produktom dla handlu stacjonarnego oraz branży online i mobilnej, pomoże Totolotkowi osiągnąć dalszy wzrost.” – dodał Prezes Totolotek Adam Lamentowicz

Grupa Gauselmanna to niemiecka rodzinna firma, która od 1957 roku aktywnie działa w segmencie automatów do gry, salonów gier i zakładów bukmacherskich. Jest jednym z dostawców automatów do gier eksploatowanych przez Totalizator Sportowy. Jej wejście na polski rynek zakładów sportowych przez wielu było oczekiwane od jakiegoś czasu.


bonusy bez depozytu