MKOl przywrócił możliwość startów Rosjan i Białorusinów!

Międzynarodowy Komitet Olimpijski postanowił przywrócić możliwość startów Rosjan i Białorusinów w sportach indywidualnych pod flagą neutralną.

MKOl przywrócił możliwość startów Rosjan i Białorusinów!
MKOl przywrócił możliwość startów Rosjan i Białorusinów!

Zawodnicy Rosjan i Białorusi muszą spełnić jednak jeden warunek. Nie mogli oni wspierać aktywnie wojny na Ukrainie. Dodatkowo nie będą mogli być związani z wojskiem lub klubami wojskowymi.

Przewodniczący MKOl Thomas Bach poinformował o decyzji MKOl-u na konferencji prasowej w Lozannie. Stało się jasne, że zarząd organizacji już wkrótce poinformuje o pozwoleniu na start Rosjan i Białorusinów w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Decyzja ta nie została pozytywnie odebrana. Ukraina, Polska, Estonia, Łotwa i Litwa zagroziły bojkotem imprezy w Paryżu, jeśli dopuszczeni do rywalizacji zostaną zawodnicy z Rosji i Białorusi.

Do tej decyzji na Twitterze odniósł się we wtorek wieczorem premier Morawiecki. 

– Decyzja MKOL o przywróceniu rosyjskich sportowców do rywalizacji to skandal i zdrada prawdziwego ducha sportu. Poleciłem ministrowi sportu Kamilowi Bortniczukowi, aby przekazał władzom MKOL nasz stanowczy sprzeciw. Zrobimy co w naszej mocy, żeby sport pozostał wolny od rosyjskich wpływów – napisał premier.


Zobaczysz nasze typy na:

5 / 5. Ocen: 3

Mateusz Kaczmarczyk

Autor Mateusz Kaczmarczyk proponuje swoje typy i analizy z piłki nożnej. Skuteczne typy bukmacherskie z rzetelną analizą i wysokim wskaźnikiem yield. Kontakt z autorem: kontakt @ blogbukmacherski. pl
Back to top button