Rodzaje bonusów bukmacherskich – który jest najlepszy?

Jednym z kluczowych elementów solidnego bukmachera internetowego jest korzystna z punktu widzenia graczy polityka dotycząca darmowych bonusów. Lista promocji organizowanych przez legalne serwisy w naszym kraju jest tak długa, że mniej doświadczonym graczom może się zakręcić w głowie. 

Rodzaje bonusów bukmacherskich - który jest najlepszy?
Rodzaje bonusów bukmacherskich – który jest najlepszy?

W naszym najnowszym poradniku typera postanowiliśmy sprawdzić jakie bonusy czekają na nowych graczy, a na jakie promocje okolicznościowe można liczyć w późniejszym okresie. 

Mnóstwo darmowych bonusów do zgarnięcia od legalnych bukmacherów

Gdybyście zapytali profesjonalnego typera, na co zwraca uwagę w momencie wyboru bukmachera i rejestracji nowego konta gracza, to ten odpowiedziałby, że najważniejsze są dla niego szeroka oferta zakładów, wysokie kursy oraz bezpieczne, szybkie opcje płatnicze. Tymczasem pierwszą rzeczą, jaką sprawdza 9/10 typerów stawiających swoje pierwsze kroki w zakładach jest wysokość bonusu powitalnego, a także regularne promocje w późniejszym okresie. 

Czy taka strategia wymaga potępienia? Niekoniecznie! Ważne, aby w momencie rejestracji i wpłacania pierwszego depozytu nie sugerować się wyłącznie kwotą darmowych środków do zgarnięcia na starcie, ale sprawdzić również opinie o danym bukmacherze wśród samych graczy i przekonać się, czy wpłacone środki będą bezpieczne. 

Rodzaj bonusuOpis bonusu bukmacherskiego
Bonus powitalnyPrzyznawany nowym graczom po zarejestrowaniu się i wpłaceniu pierwszego depozytu. Zwykle jest to procentowy bonus od wpłaconej kwoty (np. 100% do 500 zł).
Bonus bez depozytuBonus przyznawany graczom bez konieczności wpłaty własnych środków. Pozwala przetestować ofertę bukmachera i zazwyczaj ma niższą wartość niż bonus powitalny.
Freebet (darmowy zakład)Umożliwia graczom postawienie zakładu za darmo. Jeśli zakład jest wygrany, gracz otrzymuje wygraną (bez stawki).
CashbackZwrot części postawionych zakładów na określonym rynku lub wydarzeniu. Może być oferowany jako stała promocja lub w ramach specjalnych wydarzeń.
Akumulator bonusowyWzrost wygranej w przypadku wielokrotnego zakładu (akumulatora) na podstawie liczby zakładów w akumulatorze. Im więcej zakładów, tym większy potencjalny bonus.
Bonus za polecenieBonus przyznawany graczowi, który polecił bukmachera innemu użytkownikowi. Oba konta muszą spełnić pewne warunki, takie jak złożenie depozytu lub postawienie zakładu.
Bonus urodzinowyPrezent urodzinowy dla gracza, może obejmować darmowe zakłady, bonusy od depozytu lub inne niespodzianki.
Reload bonusDodatkowy bonus przyznawany graczom za kolejne wpłaty poza pierwszym depozytem. Zwykle jest to mniejsza wartość niż bonus powitalny.

Szczęście polskich typerów polega na tym, że poziom produktu proponowanego przez legalnych operatorów w naszym kraju podnosi się z roku na rok, a w momencie wyboru tego jedynego czeka ich niemały ból głowy. Lista solidnych bukmacherów z licencją regularnie się wydłuża.

Bukmacher Fuksiarz zakład bez ryzyka + Polsat Box Go
Bukmacher Fuksiarz zakład bez ryzyka + Polsat Box Go

To sprawia, że oferowane przez nie usługi stają się coraz lepsze. W walce o klientów bukmacherzy nie tylko poszerzają swoją ofertę zakładów, ale również regularnie podnoszą kwoty darmowych środków bonusowych do zgarnięcia. Te w ramach pakietu powitalnego bardzo często liczone są w tysiącach złotych, a i później typerzy mogą liczyć na systematyczne promocje na okoliczność popularnych wydarzeń sportowych. 

Jakie są zalety?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursy 🔥Superbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacja 📱eTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta powitalna ❤️STS760 PLN
🎪 Najwięcej zakładów 🎪Fortuna320 PLN
🤩 Najciekawsza promocja 🤩Fuksiarz500 PLN
Ranking legalnych bukmacherów

Postanowiliśmy zebrać je wszystkie w jednym miejscu i stworzyć swego rodzaju kompendium wiedzy na temat bonusów i promocji oferowanych przez legalnych bukmacherów. Jeśli stawiasz swoje pierwsze kroki w zakładach i zastanawiasz się, jaka jest różnica pomiędzy darmowym freebetem i zakładem bez ryzyka oraz co zrobić, żeby zgarnąć darmowe środki w konkursie typerów to trafiłeś w odpowiednie miejsce!

Promocja powitalna – bonus od depozytu

Promocja powitalna - bonus od depozytu
Promocja powitalna – bonus od depozytu

Jedną z najpopularniejszych promocji na start, jakie można spotkać na polskim rynku jest bonus od depozytu. Na czym on polega? To szalenie proste! Gracz rejestruje nowe konto i wpłaca pierwszy depozyt, a bukmacher automatycznie obdarowuje go darmowymi środkami, których wysokość zależy od rodzaju promocji. 

W naszym kraju najpopularniejszy jest bonus 100% od wpłaty, który oznacza po prostu tyle, że wpłacona kwota depozytu zostanie automatycznie podwojona (np. gracz wpłaca 1000 zł i otrzymuje dodatkowy bonus 1000 zł). Rzadziej spotykany jest bonus 50% lub 200%, a ten rodzaj promocji najczęściej dotyczy pierwszego depozytu (rzadziej będzie to druga, trzecia lub kolejna wpłata). 

Bonus od depozytu to bardzo często najbardziej atrakcyjny element powitalnego pakietu dla nowych graczy, dlatego zanim typer zdecyduje się na skorzystanie z tej promocji, warto żeby wiedział, na które punkty regulaminu powinien zwrócić szczególną uwagę. Będą to przede wszystkim:

 • Przelicznik bonusu (np. 100% lub 50%)
 • Maksymalna kwota bonusu (np. 500 zł)
 • Min. kwota depozytu uprawniająca do zgarnięcia bonusu (np. min. depozyt 20 zł)
 • Kiedy bonus pojawi się na koncie (niektóre bonusy wymagają odblokowania poprzez postawienie konkretnego zakładu)
 • Kiedy można wypłacić darmowe środki (bukmacherzy wymagają zazwyczaj obrotu bonusem)
 • Warunki obrotu bonusem (rodzaj zakładów zaliczanych do obrotu, termin ważności darmowych środków, kurs minimalny, liczba zdarzeń na kuponie, itd.)

Jakie zalety posiadają bonusy od depozytu? Gdybyśmy mieli wskazać największy plus tej promocji to będzie to kwota darmowych środków bonusowych do zgarnięcia. Bardzo często bonusy od wpłaty liczone są w tysiącach złotych, a w niektórych serwisach można w ten sposób zasilić swój budżet na grę kwotą ponad 5 tysięcy złotych! Z taką pulą środków gracz oddala od siebie widmo bankructwa i konieczność wpłacenia kolejnego depozytu.

Co dalej? To indywidualna kwestia poszczególnych bukmacherów, natomiast zdarza się, że dana firma proponuje korzystne z punktu widzenia gracza warunki otrzymania bonusu (np. obrót tylko 1x). Z pewnością jest to kwestia, na którą warto zwrócić uwagę, gdyż nawet najwyższy bonus okaże się kompletnie bezużyteczny, jeśli nie będzie można go łatwo wypłacić. 

Na jakiej stronie obecnie najczęściej odbiera się bonus od depozytu? Który z tego rodzaju prezentów na start odbierany jest przez graczy bardzo dobrze? Bez wątpienia można tutaj wyróżnić ofertę dostępną na stronie www.STS.pl. Wpisując przy rejestracji kod „BETONLINE” dostaje się na start pakiet o łącznej wartości nawet 1560 PLN, z czego największa część tej kwoty to aż trzy bonusy od depozytu:

 • Pierwsza wpłata do bukmachera pozwala zdobyć premię 100% do 300 PLN
 • Drugi depozyt umożliwia zgarnięcie 50% do 500 PLN
 • Trzecia wpłata? Specjalne doładowanie ekstra – 50% do 700 PLN

Marka STS wybrała zupełnie inny wariant od reszty bukmacherów i przygotowała więcej niż tylko jeden bonus od depozytu. To znakomita wiadomość dla osób, które chciałby zdobywać premie nie tylko bezpośrednio od razu po rejestracji. Przygotowaliśmy materiał wyczerpujący temat bonusów w STS.

Bonus na start – zakład bez ryzyka

Bonus na start - zakład bez ryzyka
Bonus na start – zakład bez ryzyka

Zakład bez ryzyka to druga najpopularniejsza promocja, na jaką natraficie na stronach legalnych bukmacherów z licencją w Polsce. To zarazem jeden z ulubionych bonusów przez samych graczy, a wpływ na to ma kilka aspektów. 

Zacznijmy od tego, na czym polega zakład bez ryzyka. Regulamin tej promocji jest bajecznie prosty! Cashback bonus, bo tak inaczej nazywana jest ta promocja dotyczy zazwyczaj pierwszego kuponu jaki gracz stawia po założeniu nowego konta. Jeśli zakład okaże się poprawny, wówczas wygrana należy rzecz jasna do niego i nie ma tematu. 

Jeśli jednak tym razem zabraknie mu szczęścia i jego typy okażą się nieprawidłowe, wówczas stawka wraca na jego konto jako cashback bonus. Bukmacher zawsze precyzyjnie określa, czy zwróci graczowi całą stawkę, czy może tylko 50% zainwestowanej kwoty. Podana jest również maksymalna kwota darmowych środków do zgarnięcia w ramach tej promocji.

Na co warto zwrócić uwagę w przypadku zakładu bez ryzyka? Zawsze należy sprawdzić, czy bukmacher zwraca całą stawkę, za jaką zagrany był pierwszy kupon po rejestracji konta, czy też pobiera od niej 12% podatek obrotowy. Poszczególni bukmacherzy mają różną politykę w tej kwestii i warto poznać ją zawczasu, aby później uniknąć rozczarowania, jeśli cashback bonus okaże się niższy od oczekiwanego. 

Warto również znać moment, kiedy darmowe środki mogą zostać wypłacone. Większość bukmacherów wymaga bowiem najpierw obrotu bonusem, jednak zdarzają się również operatorzy, u których całość otrzymanych środków może być natychmiast wypłacona. 

Obecnie najbardziej popularną promocją bez ryzyka na start jest ta dostępna na www.Superbet.pl. Legalny rumuński bukmacher, działający u nas też i stacjonarnie, ma dla nowo zarejestrowanych nie jeden, nie dwa zakłady bez ryzyka, ale umożliwia obstawianie przez tydzień bez obaw o poniesienie straty.

Zakład bez ryzyka3500 PLN
Bukmacherwww.Superbet.pl
Ważność7 dni od rejestracji
Dla kogoNowi gracze

Każdy, kto zdecyduje się zarejestrować konto bukmacherskie w Superbet, może grać bez ryzyka do 3500 PLN. Oznacza to, iż istnieje możliwość otrzymania zwrotu nawet do takiej kwoty. Nie ma nic prostszego do wytłumaczenia – typer gra tak, jak zawsze, a dostaje w zamian albo wygraną, albo pełny zwrot stawki. I tak przez całe 7 dni od utworzenia konta. Już teraz można przeczytać więcej na temat tej promocji Superbet w naszym portalu.

Promocje powitalne – darmowy freebet bonus

Promocje powitalne - darmowy freebet bonus
Promocje powitalne – darmowy freebet bonus

Jedną z ulubionych promocji na start z punktu widzenia samych graczy jest darmowy freebet bez depozytu. Trudno o łatwiejszy regulamin, niż ma to miejsce w przypadku tego bonusu. Wszystko bowiem co trzeba zrobić to wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie bukmachera, dokończyć proces rejestracji i… to wszystko!

Zaraz po tym, jak na mailowej skrzynce odbiorczej pojawi się wiadomość potwierdzająca zgodność wysłanych danych osobowych i aktywująca konto gracz otrzymuje freebet bonus, czyli darmowy zakład, za który może obstawić dowolne zdarzenie z oferty zakładów danego bukmachera bez obawy utraty środków z własnego budżetu. 

Olbrzymi plus tej promocji jest taki, że typer nie musi wpłacać żadnego depozytu, żeby otrzymać bonus – wystarczy zwykła rejestracja konta. Gdybyśmy natomiast mieli doszukiwać się wad darmowego freebeta, to prawdopodobnie byłaby nią niska kwota darmowych środków. Wartość freebetów rzadko przekracza kwotę 20 lub 30 zł, jednak lepsze to niż nic, prawda?

Gdzie w praktyce można wypróbować to, jak działa ten rodzaj bonusu? Premia bez depozytu dostępna jest dla tych, którzy zdecydują się utworzyć konto na www.eFortuna.pl. Obowiązuje obecnie limitowany kod promocyjny „BETONLINE” w tym miejscu, a na dobry początek każdy, kto w pełni zarejestruje konto, otrzymuje 20 PLN, które może wykorzystać na typowanie – bez konieczności przelewania własnych środków!

Freebet bez depozytu20 PLN
Bukmacherwww.eFortuna.pl
OdbiorcyNowi klienci
Forma bonusuPunkty FKP

U bukmachera Fortuna spotkać można premie, które są przyznawane w ramach punktów lojalnościowych. To nie jest żadne oszustwo, a dla gracza nawet dobra wiadomość. Tego rodzaju prezenty dają możliwość stawiania zakładów, z których ewentualne wygrane nie podlegają już żadnym warunkom obrotu. To na pewno ich największa zaleta, a kolejne spostrzegawczy też bardzo szybko dostrzegą bez większych problemów.

Promocje dla stałych graczy – gra bez podatku

Promocje dla stałych graczy - gra bez podatku
Promocje dla stałych graczy – gra bez podatku

Rzecz jasna aktywność legalnych bukmacherów w kwestii darmowych bonusów i promocji nie kończy się jedynie na bonusach na start. Również w późniejszym okresie aktywni gracze mogą liczyć na darmowe środki, a im lepszy bukmacher, tym częstsze i wyższe promocje okolicznościowe. 

Jednym z najpopularniejszych stałych bonusów jest gra bez podatku. Bukmacher określa warunki jakie musi spełnić gracz (np. postawić kupon o określonej porze dnia lub umieścić odpowiednią liczbę typów na kuponie), a jeśli ten spełni regulamin, wówczas bukmacher weźmie podatek na siebie, a wygrana na kuponie będzie o 14% wyższa.

Należy obserwować aktualne promocje bukmacherskie, żeby wiedzieć u jakiego bukmachera jest możliwe zdobycie dodatkowych wygranych w ramach promocji „nieopodatkowanej”. Podkreślmy jednak, że zdarzają się również podobne akcje skierowane do nowych klientów.

Jeżeli ktoś do tej pory nie miał okazji grać na www.iForbet.pl, zakładając konto w tym momencie, otrzyma 30 dni grania bez podatku i to na preferencyjnych warunkach – z niewielką liczbą wymaganych typów oraz małym kursem kwalifikacyjnym. Jeżeli ktoś do standardowego bonusu na start u tego bukmachera chciałby dodać 50 PLN ekstra, powinien wpisać „BETONLINE” przy wypełnianiu formularza rejestracyjnego. Dobrze jest sprawdzić, jak podaje się ten kod w Forbet!

ZOBACZ JESZCZE:

Bonusy okolicznościowe – promocje na wielokrotnych kuponach AKO

Bonusy okolicznościowe - promocje na wielokrotnych kuponach AKO
Bonusy okolicznościowe – promocje na wielokrotnych kuponach AKO

Osobny rodzaj promocji dotyczy wielokrotnych kuponów AKO z kilkoma typami. Ta odmiana zakładów jest mocno promowana przez bukmacherów i na każdym kroku starają się oni zachęcić graczy do ich obstawiania. Stąd też w praktycznie każdym serwisie odnaleźć można jakąś promocję dedykowaną specjalnie pod popularne taśmy. 

Czasem bukmacher podaruje graczowi darmowe środki za każdy kolejny typ na kuponie, tzn. im więcej zdarzeń umieści gracz, tym wyższą kwotę bonusu otrzyma. Innym razem z kolei bukmacher rozliczy jako zwrot stawki kupon wielokrotny, na którym niecelną okazała się tylko jedna selekcja. 

Typerzy w internecie często wychwalają ofertę na stronie www.Betclic.pl. W ramach promocji Multi+ zdobywa się doładowanie wygranych, którego wartość uzależniona jest od zdarzeń na kuponie. I uwaga – zdobyć można od 5 do nawet 120 procent ekstra! Oto kilka przykładów:

 • 5 zdarzeń na kuponie – wygrane większe o 5%
 • 8 zdarzeń na kuponie – 12% ekstra
 • 12 typów – 30% ekstra
 • 17 zakładów w ramach jednego kuponu – dodatkowe 80%
 • 21 typów – aż 120% więcej pieniędzy do wygrania, niż normalnie!

Każda osoba zarejestrowana w Betclic może korzystać z oferty o nazwie Multi+, dzięki czemu już po utworzeniu konta można powiększać swoje wygrane regularnie. To na pewno interesujące rozwiązanie w przypadku osób, które często lubią stawiać długie „taśmy”.

Promocje bukmacherskie – bonus dedykowany pod konkretne wydarzenie

Promocje bukmacherskie - bonus dedykowany pod konkretne wydarzenie
Promocje bukmacherskie – bonus dedykowany pod konkretne wydarzenie

Czasem wzmożonej aktywności typerów są dni, w których rozgrywany jest jakiś szlagierowy mecz lub odbywa się inne popularne wydarzenie sportowe. Aby jeszcze mocniej zachęcić graczy do obstawiania zakładów zazwyczaj bukmacherzy organizują wówczas specjalne promocje dedykowane właśnie pod ten event. 

Czasami będzie to darmowy freebet bonus na mecz piłkarskiej Reprezentacji Polski, innym razem cashback bonus za przegrane kupony na Ligę Mistrzów, a jeszcze kiedy indziej konkurs typerów dedykowany pod finały NBA. Warto trzymać rękę na pulsie, aby nie stracić okazji na zgarnięcie darmowych środków. 

Do tego rodzaju ofert bukmacherskich na pewno zaliczyć można także urodzinowy prezent dla klientów od GoBet. Na stronie internetowej www.GoPlusBet.pl możliwe jest odebranie premii w dniu naszego święta, a więc w urodziny. Nie jest to bardzo symboliczna kwota, gdyż do zgarnięcia jest nawet 25 PLN.

BonusPremia urodzinowa
Ważność7 dni od urodzin
Bukmacherwww.GoPlusBet.pl
OdbiorcyZarejestrowani gracze

Oczywiście, aby otrzymywać urodzinowy bonus potrzebujemy darmowego konta w GoBet. Nie musimy martwić się o to, że zapomnimy o premii, gdy na głowie mamy inne rzeczy – czas na jej wykorzystanie to 7 dni od dnia urodzin!

Promocje dla aktywnych graczy – konkursy typerów

Promocje dla aktywnych graczy - konkursy typerów
Promocje dla aktywnych graczy – konkursy typerów

Sporą popularnością wśród samych graczy cieszą się również konkursy typerów. Dzięki nim bukmacher nagradza najskuteczniejszych lub najaktywniejszych graczy, którzy mają szansę podzielić pomiędzy sobą bonusy z gigantycznej zazwyczaj puli nagród (często jest to kilkadziesiąt tysięcy złotych). 

Jakie warunki musi spełnić gracz? To zależy od konkursu typerów. Niekiedy jego zadaniem jest obstawienie zwycięskiego kuponu z jak najwyższym kursem łącznym, innym razem wytypowanie dokładnego wyniku Correct Score w meczu piłkarskim, a jeszcze innym stworzenie najdłuższej taśmy, czyli obstawienie wielokrotnego kuponu AKO z jak najwyższą liczbą typów. 

Konkursy dla typerów można również wyszukiwać w miejscach, które nie są związane z firmami bukmacherskimi. Do takich zaliczają się chociażby grupy facebookowe czy też fora bukmacherskie. Oczywiście, przede wszystkim mowa tutaj o dużych skupiskach osób, gdyż tylko takie miejsca otrzymują od bukmacherów konkursowe premie. Przykładem może być doskonale znane wszystkim typerom forum Betonline.

Jaki bonus bukmacherski jest najlepszy?

Przedstawiliśmy w tym materiale bardzo wiele rodzajów bonusów bukmacherskich, z których można korzystać, obstawiając mecze przez internet. Jeżeli ktoś uważnie przeczytał cały ten materiał, na pewno zdaje już sobie sprawę z tego, jaka premia jest dla niego najlepsza i dlaczego. My na pytanie z tym związanie jednoznacznie nie odpowiemy, ponieważ nie jesteśmy w stanie przewidzieć potrzeb każdego gracza z osobna.

Fakty są na pewno takie, że w firmach bukmacherskich w Polsce nigdy nie brakuje okazji do odbierania bonusów, a samych promocji jest bardzo wiele. Każda z premii ma swoje mocne strony oraz te nieco słabsze, ale wydaje się, że nie ma takiego bonusu, który powinien być wykluczony już na starcie.

Jaki bonus bukmacherski jest najlepszy? Aby się o tym przekonać, dobrze jest wypróbować każdy rodzaj premii przynajmniej jeden raz. Nie jest to szczególnie trudne ani też kosztowne, bo wiele ofert proponuje się przy niewielkim wkładzie własnym, a są przecież i takie, które odbiera się bez depozytu.

Zupełnie niezdecydowanym może pomóc przyjrzenie się liście najlepszych firm bukmacherskich w naszym kraju. To przejrzyste podsumowanie niezbędne dla każdego typera.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Bukmacherska Sp. z o.o. zezwolenie z 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

5 / 5. Ocen: 54

Back to top button