Piątek w PKO Ekstraklasie pod znakiem ligowego klasyku w Warszawie! (Zapowiedź i typy na 19 sierpnia)

Podczas najbliższego weekendu, licząc od piątku do poniedziałku, rozegranych zostanie 7 z 9 meczów 6. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Mecze pucharowiczów zostały przełożone na 31 sierpnia, ale to nie oznacza nudy w najbliższych dniach. Już pierwszego dnia zmagań czeka nas ligowy klasyk w Warszawie, który zostanie poprzedzony konfrontacją zespołów liczących na przełamanie złej passy. Będzie się działo!

Piątek w PKO Ekstraklasie pod znakiem ligowego klasyku w Warszawie! (Zapowiedź i typy na 19 sierpnia) [Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe]

Jagiellona Białystok vs Miedź Legnica (18:00)

Patrząc tylko na suche wyniki obu drużyn, nie należałoby się spodziewać wielkiego widowiska w meczu otwierającym 6. kolejkę PKO BP Ekstraklasy 2022/2023.

Oba zespoły są dalekie od swojej optymalnej formy, o czym najlepiej świadczy fakt, że od czterech kolejek czekają na zwycięstwo. Warto jednak zauważyć, że sama gra wygląda jednak lepiej. Jagiellonia Białystok w ostatniej serii gier uratowała punkt w Częstochowie, odrabiając dwubramkową stratę (0:2).

Z kolei Miedź potrafi stworzyć sobie dogodne sytuacje bramkowe, ale brakuje jej skuteczności i ma duże problemy z grą defensywną. „Duma Podlasia” również ma kim straszyć z przodu (Imaz, Gual, Cernych), ale w tyłach jest już znacznie gorzej.

Wiele wskazuje więc na to, że czeka nas pojedynek, w którym zobaczymy przynajmniej kilka, jeśli nie kilkanaście składnych akcji i mamy nadzieję, że przełoży się to również na bramki.

Legia Warszawa vs Górnik Zabrze (20:30)

Wielu ofensywnych akcentów spodziewamy się również w meczu dnia, czyli w ligowym szlagierze, jakim pomimo upływu lat są wciąż konfrontacje Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze.

„Wojskowi” zaczynają pomału łapać swój właściwy rytm i będą dość zdecydowanym faworytem starcia z górnośląską ekipą. Zwłaszcza, że Górnik wciąż nie znalazł następcy Bartosza Nowaka na pozycji „10” oraz doświadczonego napastnika, który mógłby stanowić alternatywę dla 20-letniego Szymona Włodarczyka, który w piątek będzie chciał coś udowodnić swojemu byłem pracodawcy.

Patrząc na historię ostatnich potyczek Legii z Górnikiem, od razu rzuca się w oczy spora liczba goli. Tylko w jednym z ostatnich ośmiu zobaczyliśmy mniej niż trzy bramki. Druga prawidłowość, trwając praktycznie od dwóch dekad z drobnymi wyjątkami, jest taka, że na ogół przy Łazienkowskiej wygrywała drużyna gospodarza.

Dodajmy do tego fakt, że zabrzanie zagrają bez swojego podstawowego bramkarza, a środek pola słabo funkcjonuje w defensywie i mamy przepis na zwycięstwo stołecznej ekipy.

PKO Ekstraklasa: Piłkarskie typy na piątek 19 sierpnia 2022

MeczTypKursBuk
Jagiellonia – Miedź2,0+ (2=zwrot)1,52Fortuna
Legia – GórnikLegia: 1,5+1,84STS
Meczyki na żywo w Internecie
Skróty meczów
Prognozy: 7/10, 6/10.

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Superbet zezwolenie M.F. PS4.6831.5.2019.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button