Ostatnie badanie wykazało, że ponad 50 procent rosyjskich graczy wybiera zakłady na mecze piłki nożnej. Tenis jest drugi w tej kategorii. Te wyniki pojawiły się po ankiecie przeprowadzonej przez Ligę Stavok wśród 1450 graczy.

Alexander Egorov, zastępca dyrektora generalnego firmy, powiedział: „Najpopularniejszym typem zakładów sportowych jest piłka nożna, 52 procent zakładów stawia się na tę dyscyplinę. Tenis zajmuje drugie miejsce z 14 proc., trzecie miejsce zajmuje koszykówka z 12 proc. Osiem procent fanów sportu stawia na hokej, a 6 procent na siatkówkę „

Inny rosyjski bukmacher „Leon” również zanotował podobne wyniki w swojej ankiecie. Badania wykazały również, że rosyjski przemysł e-sportowy rośnie w tempie 23-25 procent rocznie.

Opublikowane wyniki były dla wielu osób z branży sporym zaskoczeniem. Spodziewano się, że piłka nożna „zamelduje” się na miejscu pierwszym, lecz kolejne pozycje były niespodzianką. Mowa tu szczególnie o hokeju, który uzyskał zaledwie 8%. Hokej to w Rosji sport narodowy, a na dodatek w tym kraju odbywają się rozgrywki KHL, drugiej po NHL najsilniejszej i najpopularniejszej ligi hokejowej na świecie.

 


bonusy bez depozytu