Przewaga własnego boiska w zakładach na piłkę nożną

Mało jest osób, które lubią sport, a nigdy nie spróbowały swoich sił w zakładach bukmacherskich. Część z nich zagrała tylko raz, część robi to sporadycznie, a jeszcze większa grupa regularnie w każdy weekendu lub w czasie ekscytujących rozgrywek czy imprez sportowych. Niektórzy zaczęli tworzyć własne modele i systemy, które mają im pomóc ograć bukmachera. Modele te bardzo często uwzględniają przewagę własnego boiska. W tym tekście pokażę Ci jak skutecznie obliczać PWB.

W  świecie sportu i zakładów sportowych panuje przekonanie, że drużyna znacznie lepiej sobie radzi na własnym boisku niż na terenie rywala lub neutralnym gruncie. Jest to prawidłowe przekonanie, które potwierdzają wszystkie dostępne statystyki. Aby zaobserwować to zjawisko, wystarczy spojrzeć na dowolną ligę futbolową od roku 1888, od kiedy to gospodarze niezmiennie zdobywają w sezonie więcej bramek niż goście.

 

Legalny poker online w Polsce! Jak grać w pokera online w zakładach Betgames STS? Sprawdź nową usługę gier karcianych w STS

Co wpływa na przewagę własnego boiska:

1.Kibice – doping kibiców potrafi podnieść drużynę w ciężkich momentach, a jednocześnie może mieć negatywny wpływ na drużynę gości. Nie na darmo mówi się o dwunastym zawodniku, którym są kibice.

2.Znajomość stadionu – rozmiar boiska, murawa to czynniki, które mają niedoceniony wpływ na wyniki. Takie „drobiazgi” w przekroju całego sezonu mają ogromne znaczenie.

3.Styl gry – drużyn na własnym boisku z reguły grają bardziej ofensywny futbol, który przekłada się na większą liczbę goli.

4.Sędziowie – to być może największy czynnik, który ma wpływ na PWB. Przeprowadzone badania potwierdziły, że sędziowie ulegają emocjom, naciskom kibiców i często podejmują decyzje zgodnie z ich oczekiwaniami, dzięki czemu ułatwiają grę gospodarzom. Sędziowie robią to zazwyczaj bezwiednie. Wszystkie statystyki pokazują również, że gospodarze otrzymują więcej rzutów karnych niż goście. Okazuje się zatem, że analiza sylwetek sędziów również może znacznie przyczynić się do prawidłowej oceny potencjalnego rezultatu meczu.

Jak obliczyć PWB

Aby poprawie obliczyć przewagę własnego boiska musisz pod uwagę wziąć kilka danych:

– liczbę bramek strzelonych u siebie w całym sezonie (BZ)

-liczbę bramek straconych siebie w całym sezonie (BS)

-liczbę spotkań w sezonie na własnym boisku (LM)

WZÓR:

PWB: (BZ-BS)/ LM

Otrzymany wynik obrazuje Ci jaką przewagę daje swoje boisko drużynie gospodarzy. Szczególnie duży wpływ wynik będzie miał znacznie w handicapach azjatyckich. Jeśli handicap drużyny jest niższy niż jej PWB, można rozważyć ją jako rozsądną opcję zakładu. Oczywiście jest to zaledwie jeden z czynników, które możemy wziąć pod uwagę w zbilansowanej strategii zawierania zakładów.

/ 5. Ocen:

Tagi
Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Ariel Maksym

Ariel jest już od lat w branży hazardowej, wie o zakładach bukmacherskich wszystko. Jeden z najbardziej poinformowanych ludzi w Polsce. Branże bukmacherską ma w jednym palcu.
Back to top button
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE
close-image
Close