PS5 vs Xbox Series X: listopadowe nowości w świecie konsol do gier

Gracze z całego świata z utęsknieniem czekali na listopad. To właśnie w tym miesiącu premiery mają dwie nowe konsole do gier: PS5 oraz Xbox Series X.

PS5

Sony przeniosło do rzeczywistości najważniejsze dla siebie elementy gry. Na graczy czeka prosta konfiguracja, nowy i doskonale zaprojektowany panel użytkownika, rewolucyjny kontroler oraz dodatkowe bonusy dla członków PS Plus. Przypomina to darmowe gry hazardowe, które też cieszą się ogromną popularnością.  Nawet bez telewizora 4K gracze będą mogli w pełni wykorzystać wszystkie możliwości, jakie daje nowa konsola, włączając w to szybki czas ładowania i przyjazny interfejs.

PS5 to doskonały wybór dla graczy rozpoczynających swoją przygodę z grami oraz właścicieli PS4, którzy chcą doświadczyć czegoś więcej. W nowej wersji znacząco wzrosła liczba wyświetlanych klatek na sekundę. Dodano także wbudowany mikrofon na kontrolerze. Podczas gdy wiele gadżetów jest teraz zaprojektowanych tak, aby bezproblemowo wpasować się w wystrój ​​naszych domów, PS5 idzie w przeciwnym kierunku. Ma on wygląd podobnego do robota, z dwoma ogromnymi białymi panelami otaczającymi błyszczące czarne wnętrze.

Jak legalnie obstawiać bez podatku? W zakładach Betfan cashback 600 PLN + obstawianie bez podatku na www.betfan.pl

Xbox Series X / S

Dwie nowe konsole od Microsoft mają dokonać czegoś lepszego, niż dotychczas zaprezentowała konsola Xbox One. Niesamowicie szybkie czasy ładowania, doskonała kompatybilność i większa moc mają na celu poprawienie wrażenia z gry Xbox One w zauważalny sposób. Konsole Xbox Series X i Xbox Series S niezaprzeczalnie zapewniają najlepszy sposób korzystania z biblioteki gier Xbox. Największym wyróżnikiem obu konsol jest to, że Xbox Series X ma fizyczny napęd dysków, podczas gdy Series S – nie. Brak napędu dysków oznacza, że gracz nie może grać w gry na dyskach lub odtwarzać filmów zapisane w fizycznej postaci.

Obie konsole mają doskonałą wydajność i zapewniają znaczną poprawę jakości w porównaniu z poprzednią generacją. Ponadto Xbox Series X / S zapewnia niezliczone ulepszenia w sposobie korzystania z gier, w tym wiele funkcji zmniejszających opóźnienia i różne sposoby optymalizacji wykorzystania dostępnej pamięci systemowej dla jeszcze lepszej grywalności. 

Podejście twórców

Zarówno Microsoft, jak i Sony są w stanie przedstawić różne wizje dotyczące tego, jak w przyszłości będzie wyglądał świat gier. Firmy potrafią wyciągać wnioski ze swoich dotychczas wydanych produktów (tak jak Xbox wyciągnął je z premiery Xbox One w 2013 roku). Od nowych konsol do gier, które pojawiają się na rynku, gracze mogą oczekiwać tego, że będą one coraz bardziej przyjazne użytkownikowi i to właśnie gracz będzie stał w centrum zainteresowania producentów, a nie funkcje, które i tak są rzadko wykorzystywane. Podobne podejście mają twórcy gier hazardowych, oferując darmowy dostęp do popularnych gier którzy mają darmowe spiny która daje szansę na zwrócenie się właśnie w stronę gracza.

Microsoft postawił na specjalną usługę subskrypcji, dzięki której gracze uzyskują dostęp do ogromnej liczby tytułów, których wartość przewyższa miesięczną opłatę za kilka z nich.

Z drugiej strony Sony skupia się na stosowaniu tej samej strategii, która w ich przypadku już się sprawdziła – sprzedaje płyty i pliki do pobrania po cenach premium.

Nowe spojrzenie na hardware

PS5 wydaje się znacząco różnić od poprzednich urządzeń Sony zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i sposób działania. Firma położyła nacisk na maksymalne unowocześnienie możliwości graficznych, natychmiastowe ładowanie się wszystkich aplikacji, do których wchodzą również gry na telefon, które ogólnie dopasowanie do coraz młodszego pokolenia, dla którego liczy się każda sekunda. Graczom obiecuje się także, że dzięki nowemu kontrolerowi DualSense, będą mogli oni doświadczać gier w sposób im dotychczas nieznany. Mowa tu o realistycznych i dynamicznych wibracjach, które uzupełniają akcję, która rozgrywa się na ekranie.

Inną wizję posiada Microsoft, który chciałby, aby wszystkie jego nowe maszyny były kojarzone z jedną rodziną konsol. Oznacza to, że pomimo tego, że każde z urządzeń będzie spełniało inne funkcje i miało trochę inne możliwości, połączy je kompatybilność ze sobą i działanie na bazie tych samych aplikacji. Coś na kształt Apple. I tak Seria X została ogłoszona najpotężniejszą konsolą na rynku. Jest ona skierowana do tych graczy, którzy poszukują najlepszej grafiki i wydajności. Kolejnym członkiem rodziny jest cyfrowa Seria S, który oferuje gry nowej generacji w niższych cenach z trochę mniejszymi możliwościami wydajności niż Seria X.

Prognozy na przyszłość

Xbox Series X zostanie wydany we wtorek 10 listopada. PS5 zostanie wydany w niektórych krajach, w tym w USA i Japonii, 12 listopada, a globalna premiera nastąpi tydzień później. Silna przedsprzedaż produktów obu firm sugeruje, że zaufanie do ich sprzętów jest bardzo dobre wśród graczy, z delikatną przewagą PS5.

Firma konsultingowa Ampere Analysis przewiduje sprzedaż 13,5 miliona konsol Xbox Series X / S do końca 2021 roku oraz 17,9 miliona PS5. Sam sprzęt to jednak nie wszystko. Okazuje się, że Xbox Game Pass staje się coraz ważniejszy dla konkurencyjności na rynku Microsoftu, a firma Sony nie posiada dla oferty subskrypcyjnej dobrej kontroferty.

5 / 5. Ocen: 1

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Bukmacher

Najlepszy legalny bukmacher w Polsce to ten, który oferuje więcej niż pozostałe zakłady bukmacherskie online. STS, Fortuna czy Betclic? Który bukmacher legalnie działający jest w Polsce najlepszy?
Back to top button
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE
close-image