Raw Air 2023: Nieudany występ polskich skoczków w Oslo! Wyniki 11.03.2023

Słoweniec Anze Lanisek wygrał sobotni konkursu indywidualny turnieju Raw Air 2023 na skoczni Holmenkollen (HS134) w Oslo i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej norweskiego cyklu. Drugie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft, a trzecie Niemiec Karl Geiger. Najlepszy z Biało-Czerwonych, Dawid Kubacki był dopiero dziewiąty. Pucharowe punkty wywalczyło jeszcze dwóch Polaków.

Raw Air 2023: Dawid Kubacki stracił prowadzenie

Pierwszym dniem rywalizacji w turnieju Raw Air 2023, podczas którego najlepsi skoczkowie świata oddadzą rekordowe 18 punktowanych prób na przestrzeni dziesięciu dni na trzech różnych obiektach, był piątek 10 marca. Wówczas na skoczni w Oslo odbył się prolog (kwalifikacje) do sobotnich zawodów. Wygrał go Dawid Kubacki, który tym samym objął prowadzenie w norweskim cyklu.

Brązowy medalista MŚ 2023 Planicy nie zdołał jednak pójść za ciosem i podczas sobotnich zawodów zajął dopiero dziewiątą pozycję ze stratą ponad 18 punktów do zwycięzcy i tym samym stracił pozycję lidera zmagań w Norwegii.

Jeszcze słabiej spisali się pozostali reprezentanci Polski. Dziewiąty po pierwszej serii i szósty wczoraj Kamil Stoch spadł na trzynastą pozycję. Piotr Żyła z czternastej pozycji spadł na dwudziestą dziewiątą. Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek i Jakub Wolny nawet nie zakwalifikowali się do finałowej serii.

Gwiazdą sobotnich zawodów był Anze Lanisek. Słoweniec zaatakował najwyższy stopień podium z trzeciej pozycji. Zrobił to w fenomenalnym stylu. To po prostu trzeba zobaczyć:

Raw Air 2023: Wyniki konkursu w Oslo (sobota, 11.03.2023)

Klasyfikacja generalna cyklu Raw Air na portalu Sport1, gdzie można znaleźć również terminarz całego turnieju oraz plan transmisji.

Źródło: FiS-ski.com