Maciej Stolarczyk nie jest już trenerem ostatniej w tabeli PKO Ekstraklasy Wisły Kraków. O zwolnieniu szkoleniowca poinformowano w czwartek 14 listopada za pośrednictwem oficjalnego komunikatu prasowego, który został zamieszczony na stronie internetowej klubu.

Stolarczyk zwolniony z Wisły Kraków! (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

Stolarczyk na aucie

Jeszcze kilka tygodni temu zapewniano, że pomimo ewidentnego kryzysu formy zespołu „Białej Gwiazdy” Maciej Stolarczyk nie musi obawiać się o swoją posadę. Kolejne porażki, w tym ta ostatnia, z Arką Gdynia na własnym boisku, sprawiły jednak, że kredyt zaufania wyczerpał się szybciej niż myślano. Dotychczasowy szkoleniowiec nie dotrwał nawet do przerwy zimowej.

Dotychczasowy szkoleniowiec Wisły Kraków – Maciej Stolarczyk – nie będzie dłużej prowadził zespołu 13-krotnego mistrza Polski. Decyzją władz Klubu po 514 dniach pracy został zwolniony z prowadzenia pierwszej drużyny Białej Gwiazdy.

Maciej Stolarczyk objął posadę szkoleniowca pierwszej drużyny Wisły 18 czerwca 2018 roku i od bezbramkowego remisu z Arką Gdynia w sezonie 2018/2019 rozpoczął pracę na ławce trenerskiej klubu z Reymonta. Na koniec ubiegłej edycji rozgrywek jego podopieczni uplasowali się na 9. pozycji, gromadząc 49 punktów. W trwającej kampanii Biała Gwiazda zgromadziła 11 oczek, zajmując po 15. seriach gier ostatnie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. 

Trener Stolarczyk bez wątpienia na stałe zapisał się na kartach historii Wisły Kraków, będąc jedną z postaci ubiegłorocznej misji ratunkowej Klubu. Prowadzona przez niego drużyna w najtrudniejszym momencie dla Białej Gwiazdy pokazała prawdziwy charakter na boisku i zagwarantowała kibicom wiele emocji
(…)” – napisano w oficjalnym komunikacie.

Sytuacja Wisły Kraków jest nie pozazdroszczenia. Trzeba bowiem pamiętać, że od sezonu 2019/2020 począwszy do Fortuna 1.Ligi spadać będą nie dwie jak dotychczas, a aż trzy drużyny. Z drugiej strony, strata do bezpiecznego miejsca jest wciąż niewielka, bo wynosi zaledwie dwa oczka, czyli tyle, co nic.

Skowronek następcą?

Nazwisko następcy Macieja Stolarczyka nie została jeszcze podane do publicznej wiadomości przez krakowski klub, ale media – w tym świetnie zorientowany w realiach „nowej Wisły” portal „WESZŁO” – donoszą, że stery przejmie Artur Skowronek, były szkoleniowiec Stali Mielec, który był ostatnio w kręgu zainteresowania kilku innych drużyn PKO Ekstraklasy.

Grupa typerska na Facebooku Darmowe typy VIP od skutecznych typerów na www.facebook.com

Zresztą z tego właśnie powodu zrezygnowano ze Skowronka na Podkarpaciu. Włodarze nie chcieli dopuścić do sytuacji, kiedy w ważnym dla klubu momencie szkoleniowiec zostanie skuszony przez kogoś z wyższej klasy rozgrywkowej, a Stal obudzi się z ręką w nocniku.

Nazwisko nowego trenera „Wiślaków” ma zostać ogłoszone jeszcze w tym tygodniu. Niewykluczone, że dojdzie do tego jeszcze dziś.

AKTUALIZACJA (10:30):
„14 listopada 2019 roku szkoleniowcem pierwszej drużyny Wisły Kraków został Artur Skowronek, zastępując na ławce trenerskiej Macieja Stolarczyka” – poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym.

Rozkład jazdy PKO Ekstraklasy

Następca Macieja Stolarczyka pierwszą weryfikację przejdzie jeszcze w tym roku kalendarzowym. Przed Wisłą Kraków jeszcze pięć kolejek ligowych, które mogą dać nadzieję na lepsze jutro lub kompletnie pogrążyć „Białą Gwiazdę”

Terminarz jest umiarkowanie trudny. Z jednej strony przez Błaszczykowskim i spółką starcia ze Śląskiem Wrocław, Lechią Gdańsk i Pogonią Szczecin. Z drugiej, z Górnikiem Zabrze i ŁSK-em Łódź. Problem w tym, że z tymi teoretycznie słabszymi Wisła zagra na wyjeździe.

Bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 510 PLN (kod: KOD510) – www.betclic.pl
Bonus 3100 PLN (kod: BETFAN) + obstawianie bez podatku – www.betfan.pl