TCS 2020: Podwójny triumf Dawid Kubackiego!

Dawid Kubacki jako trzeci Polak w historii wygrał Turniej Czterech Skoczni! Zwycięstwo w 58. edycji zmagań skoczków przypieczętował triumfem podczas konkursu w Bischofshofen, który tradycyjnie już wieńczył cykl zmagań w Niemczech i Austrii.

TCS 2020: Podwójny triumf Dawid Kubackiego!(Fot.: @Vierschanzentournee on Facebook)

Kubacki wygrywa w Bischofshofen

30-letni skoczek z Nowego Targu podtrzymał znakomitą passę, stając na podium zawodów Pucharu Świata w czwartym kolejnym konkursie. Po trzecich miejscach w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen oraz drugiej pozycji w Innsburcku przyszła kolei na zwycięstwo.

Najlepszy obecnie zawodnik polskiej kadry skoczków pokazał, że nie ma również konkurencji wśród reprezentantów innych nacji, deklasując ich w poniedziałkowym konkursie.

30-letni Polak prowadził już po pierwszej serii, dzięki skokowi na odległość 143 metrów. W finałowej serii zmagań skoczył „tylko” 140,5 meta. Była to jednak zdecydowanie najlepsza próba podczas drugiej tury.

Koniec końców Dawid Kubacki pokonał drugiego na podium Niemca Karla Geigera o blisko dziesięć punktów, a trzeciego Norwega Mariusa Lindvika o kilkanaście oczek.

Kubacki najlepszy w Turnieju Czterech Skoczni

Dzięki znakomitym występom w austriackiej części Turnieju Czterech Skoczni „Dawidek” wygrał klasyfikację generalną najbardziej prestiżowej imprezy w świecie skoków narciarskich z przewagą aż 20 punktów!

Tym samym został trzecim Polakiem w historii zmagań, który sięgnął po główny laur tego turnieju. Przed nim dokonali tego tylko nasi medaliści olimpijscy, Adam Małysz i Kamil Stoch.