TCS 2020: Podwójny triumf Dawid Kubackiego!

Dawid Kubacki jako trzeci Polak w historii wygrał Turniej Czterech Skoczni! Zwycięstwo w 58. edycji zmagań skoczków przypieczętował triumfem podczas konkursu w Bischofshofen, który tradycyjnie już wieńczył cykl zmagań w Niemczech i Austrii.

TCS 2020: Podwójny triumf Dawid Kubackiego!(Fot.: @Vierschanzentournee on Facebook)

Kubacki wygrywa w Bischofshofen

30-letni skoczek z Nowego Targu podtrzymał znakomitą passę, stając na podium zawodów Pucharu Świata w czwartym kolejnym konkursie. Po trzecich miejscach w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen oraz drugiej pozycji w Innsburcku przyszła kolei na zwycięstwo.

Najlepszy obecnie zawodnik polskiej kadry skoczków pokazał, że nie ma również konkurencji wśród reprezentantów innych nacji, deklasując ich w poniedziałkowym konkursie.

30-letni Polak prowadził już po pierwszej serii, dzięki skokowi na odległość 143 metrów. W finałowej serii zmagań skoczył “tylko” 140,5 meta. Była to jednak zdecydowanie najlepsza próba podczas drugiej tury.

Koniec końców Dawid Kubacki pokonał drugiego na podium Niemca Karla Geigera o blisko dziesięć punktów, a trzeciego Norwega Mariusa Lindvika o kilkanaście oczek.

TOP 3 bukmacherów w Polsce Który legalny bukmacher jest najlepszy? Sprawdź ranking bukmacherów 2020

Kubacki najlepszy w Turnieju Czterech Skoczni

Dzięki znakomitym występom w austriackiej części Turnieju Czterech Skoczni “Dawidek” wygrał klasyfikację generalną najbardziej prestiżowej imprezy w świecie skoków narciarskich z przewagą aż 20 punktów!

Tym samym został trzecim Polakiem w historii zmagań, który sięgnął po główny laur tego turnieju. Przed nim dokonali tego tylko nasi medaliści olimpijscy, Adam Małysz i Kamil Stoch.

Tagi
Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl
Obstawianie bez podatku (kod: BETFAN) + bonus 3000 PLN – www.betfan.pl

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button
Close