Tokio 2020: Pierwsza wygrana polskich siatkarek w turnieju kwalifikacyjnym!

Od zwycięstwa za komplet punktów rozpoczęły „turniej ostatniej szansy” reprezentantki Polski w piłce siatkowej kobiet, które we wtorek 7 stycznia pokonały w niderlandzkim Apeldoorn drużynę narodową Bułgarii w stosunku 3:1.

Tokio 2020: Pierwsza wygrana polskich siatkarek w turnieju kwalifikacyjnym! (Fot.: CEV)

Polskie siatkarki pokonały Bułgarię

Podopieczne Jacka Nawrockiego obok Niderlandek są faworytkami grupy, ale to właśnie starcie z Bułgarią miało być tym decydującym o awansie do półfinału kontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Nawet selekcjoner podkreślał, że to kluczowy pojedynek tych eliminacji.

Ciężar gatunkowy nie sparaliżował jednak polskich siatkarek, które zrealizowały plan, zwyciężając za komplet punktów. We względnie zaciętym starciu Biało-Czerwone pozwoliły sobie na stratę zaledwie jednego seta. tego pierwszego (23:25).

Później Polki wyraźnie się rozkręciły. Świadczą o tym wygrane do 20, 19 i 22 sety. Największa w tym zasługa „dwóch wież”, Malwiny Smarzek-Godek i Magdaleny Stysiak, które zdobyły kolejno 24 i 19 oczek.

Polska – Niderlandy już w czwartek

Po wygranej nad Bułgarkami polskie siatkarki będą miały trochę czasu na regenerację, bo w środę na parkiet nie wyjdą. Mają dzień przerwy, który pozwoli im się lepiej przygotować do arcyważnego pojedynku z Niderlandkami, gospodyniami turnieju eliminacyjnego i jednocześnie głównym faworytem do awansu.

Na zakończenie fazy grupowej zmagań, podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Azerkami, które ledwie kilka dni temu nasze zawodniczki ograły w dwóch meczach towarzyskich.

Awans do półfinałów wywalczą po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy. We wtorek olbrzymi krok w tym kierunku zrobiły Niemki, które sensacyjnie ograły 3:1 Turczynki.

Podział na grupy:
Grupa A:
Holandia, Bułgaria, Polska, Azerbejdżan
Grupa B: Turcja, Niemcy, Belgia, Chorwacja

Mecze Polek:
07.01.20 (wtorek): 16:00 Polska – Bułgaria 3:1
09.01.20 (czwartek): 19:30 Holandia – Polska
10.01.20 (piątek): 19:30 Polska – Azerbejdżan

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button