Weryfikacja konta u bukmachera. Skan dowodu, czy to bezpieczne?

Przy zakładaniu konta u bukmachera internetowego albo przy korzystaniu z jego usług w większości przypadków prędzej czy później poproszeni zostaniemy o weryfikację danych czyli skan dowodu czy innego dokumentu ze zdjęciem. Na czym ona polega i dlaczego jest wymagana? 

Weryfikacja konta u bukmachera. Co to jest?
Weryfikacja konta u bukmachera. Skan dowodu, czy to bezpieczne?

Weryfikacja konta w zakładach bukmacherskich

Każda firma bukmacherska posiada w swoim regulaminie punkt mówiący o tym, że na jedną osobę, a niekiedy także gospodarstwo domowe czy numer IP, może przypadać tylko jedno konto do obstawiania wydarzeń sportowych. W ten sposób walczy się z wszelkiego rodzaju oszustwami, wymuszeniami bonusów i nie tylko.

Nie ma co ukrywać, że nie wszystkim jest to na rękę, ale tak dzieje się już od wiele lat i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało to ulec jakiejkolwiek zmianie, szczególnie, iż obecnie bardzo dba się o sprawy związane ze środkami pieniężnymi.

Czy weryfikacja konta w Zakładach Bukmacherskich jest konieczna? Owszem, jeżeli jej nie ukończymy, nie będziemy mogli obstawiać spotkań, czyli, inaczej mówiąc, korzystać z tego, co znajduje się w konkretnym portalu bukmacherskim.

Jakie są zalety?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursy 🔥Superbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacja 📱eTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta powitalna ❤️STS760 PLN
🎪 Najwięcej zakładów 🎪Fortuna320 PLN
🤩 Najciekawsza promocja 🤩Fuksiarz500 PLN
Ranking legalnych bukmacherów

Chociaż w tym ostatnim zdaniu jest nieco przekłamania z naszej strony. O tym jednak już za chwilę. Przeczytajcie, czym jest konto tymczasowe u bukmachera i w jaki sposób ono działa.

Jak zweryfikować konto u bukmachera Fortuna, STS, Betclic?

Samo słowo „weryfikacja konta bukmacherskiego” brzmi dość poważnie i kojarzy się zazwyczaj z bardzo zagmatwanymi procesami. Na szczęście, w przypadku branży bukmacherskiej nie jest z nią aż tak źle. Polscy legalni bukmacherzy zazwyczaj od graczy wymagają przede wszystkim skanu dowodu osobistego – z obu stron.

Konkretnymi przykładami zajmiemy się za chwilę, ale zanim to nastąpi warto wspomnieć także o innych, coraz rzadziej stosowanych weryfikacjach, które spotkać można zazwyczaj w zagranicznych firmach bez licencji takich jak chociażby 1xBet.

Sposoby weryfikacji konta bukmacherskiego:

 • Skan dowodu osobistego
 • Skan karty kredytowej
 • Potwierdzenie adresu zamieszkania i danych poprzez załączenie rachunku za prąd czy inne media
 • Skan prawa jazdy bądź innego dokumentu ze zdjęciem
 • Rozmowa telefoniczna
 • Weryfikacja listowna (zwrot listu wysłanego na konkretny adres i konkretnej osoby)

Dwie ostatnie metody są już dość archaiczne i raczej rzadko stosowane. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nadal mogą być gdzieś wykorzystywane. W polskich firmach bukmacherskich jak Fortuna, Betfan, STS czy Betclic z pewnością ich już nie uświadczycie, chociaż wykonywanie telefonów jeszcze gdzieniegdzie bywa w niektórych przypadkach używane.

Kto może głównie spodziewać się rozmów z pracownikami bukmacherów? Przede wszystkim osoby podejrzewane o rejestrację konta na osoby starsze z rodziny czy najbliższego kręgu. Bukmacherowi może wydawać się dziwne, że 85-letnia staruszka postanowiła pewnego pięknego dnia odwiedzić witrynę internetową do obstawiania i założyć na niej konto. Jeżeli okaże się, iż rzeczywiście tak było, nic jej nie grozi. W przeciwnym wypadku taki profil może zostać trwale usunięty.

Jakich danych nie podawać przy weryfikacji konta?

W przypadku podawania danych w internecie nie ma znaczenia staż w bukmacherce. Każdy z nas w XXI wieku niemal na każdym kroku narażany jest na różnego rodzaju oszustwa online przez hakerów czy przestępców, którzy chcą ukraść nasze dane osobowe.

bukmacher sts bonus bez depozytu
Darmowy bonus 29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE

Jeżeli chcecie chronić się przed podejrzanymi procederami, zawsze zwracajcie uwagę, kto i dlaczego potrzebuje informacji na wasz temat. Jeżeli na każdym kroku będziecie wykonywać posłusznie wszystkie kroki pracowników firm bukmacherskich, staniecie się łatwym celem.

Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, przede wszystkim zakładajcie konta tylko u podmiotów legalnie działających w Polsce. Każdy legalny bukmacher posiada odpowiednie zgody Ministerstwa Finansów i podlega przepisom obowiązującym w naszym kraju. Bez obaw na stronach takich buków możecie wysyłać dowody tożsamości i tym podobne.

Polski dowód osobisty do weryfikacji konta bukmacherskiego
Prawidłowy skan dowodu osobistego wymagany do weryfikacji konta Lvbet, STS, Fortuna itp/

Oczywiście, od wszystkiego są wyjątki. Zawsze musicie sprawdzać, dlaczego zostaliście poproszeni o podanie konkretnych informacji. Pamiętajcie, że bukmacherzy nie mają w zwyczaju wysyłać e-maili z linkami, prosić was o hasła czy też korzystać z skrzynek pocztowych znajdujących się na zagranicznych serwerach. W razie jakichkolwiek podejrzeń o oszustwo, zignorujcie konkretną wiadomość, a o wszystkim powiadomcie odpowiednie służby oraz bukmachera, którego dotyczy całe zajście.

Legalni bukmacherzy a weryfikacja danych bez dowodu? Czy to bezpieczne?

Legalne firmy bukmacherskie są godne zaufania, dlatego też weryfikacja danych jest u nich całkowicie bezpieczna. Zazwyczaj na stronach tego typu podmiotów należy po prostu wysłać zeskanowany dowód osobisty. Chodzi o to, by dokument był widoczny z dwóch stron, a wszystkie zamieszczone w nim dane były odsłonięte. W ten sposób sprawdzany jest wasz wiek, a wy sami zapisywani zostajecie do bazy tak, abyście po raz drugi nie mogli zarejestrować się na ten sam skan.

Jeżeli nie macie nic na sumieniu, nie zakładacie kont w sieciach, z których korzysta wiele osób, raczej nie powinniście mieć większego problemu z weryfikacją. Cały proces powinien też trwać dość krótko. Pochwalić można w tej kwestii głównie markę www.STS.pl oraz www.eFortuna.pl, chociaż w przypadku polskich firm nie powinniście mieć powodów do narzekań.

fortuna bonus. Kod promocyjny BETONLINE
fortuna bonus. Kod promocyjny BETONLINE

Czym jest dowód tożsamości i jakie są akceptowane? 

Co w przypadku, gdy nasz dowód osobisty stracił ważność, a my jesteśmy w trakcie załatwiania kolejnego? Możemy, oczywiście, wstrzymać się z założeniem konta u bukmachera bądź też zdecydować się na weryfikację w inny sposób, to jest z wykorzystaniem skanu czegoś innego niż dowód. Warto przeczytać ogólną definicję dokumentu tożsamości, tak aby wiedzieć, czym właściwie on jest.

Mówiąc najbardziej po ludzku, jak tylko się da, dokument tożsamości ma na celu potwierdzenie tożsamości jego posiadacza. Idąc za Wikipedią, zawiera on zazwyczaj następujące dane: nazwisko i imiona osoby, data urodzenia, płeć, numer identyfikacyjny (np. PESEL) oraz rzadziej: nazwisko rodowe, imiona rodziców, miejsce urodzenia, adres zameldowania, wzrost, kolor oczu i tym podobne.

Totolotek akceptuje dowód osobisty oraz paszport
Totolotek akceptuje dowód osobisty oraz paszport

Warto podkreślić, że prawo jazdy, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie jest dokumentem stwierdzającym tożsamość, a uprawniającym do kierowania pojazdami. Nie możemy więc wykorzystać go do weryfikacji konta u polskiego bukmachera.

Nie mam dowodu, co zrobić? Jaki bukmacher bez dowodu osobistego?

Zgodnie z obowiązującymi normami dowód osobistymi może mieć w Polsce nie tylko pełnoletnia osoba. Co jednak, gdy ktoś takowego nie posiada? Powodów może być kilka: brak polskiego obywatelstwa albo nieuzyskanie pełnoletności. Z tym pierwszym można sobie w pewien sposób poradzić, ale drugim – już nie.

Jakie są zalety?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursy 🔥Superbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacja 📱eTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta powitalna ❤️STS760 PLN
🎪 Najwięcej zakładów 🎪Fortuna320 PLN
🤩 Najciekawsza promocja 🤩Fuksiarz500 PLN
Ranking legalnych bukmacherów

Przypominamy, że Zakłady Bukmacherskie w naszym kraju przeznaczone są jedynie dla osób, które mają ukończone 18 lat. Obcokrajowcy także nie mogą rejestrować się w polskich portalach do obstawiania, ponieważ nie posiadają wymaganych dokumentów. Takie osoby zazwyczaj po prostu korzystają z punktów naziemnych.

Nieudana weryfikacja danych. I co teraz?

Może zdarzyć się tak, że nie uda wam się ukończyć procesu weryfikacji danych. Co można zrobić w takiej sytuacji? Na pewno nie należy wpadać w panikę. Najlepszą metodą jest wyjaśnienie sprawy poprzez infolinię konkretnej firmy bukmacherskiej. Podajcie swoje dane, opiszcie wszystkie okoliczności i dowiedzcie się, co właściwie się stało.

Jeżeli nie należycie do osób, które chciały oszukać bukmachera, prawdopodobnie weryfikacja nie przebiegła pomyślnie z kilku powodów:

 • wasz dokument tożsamości stracił ważność
 • posiadacie już konto u bukmachera, ale zakładaliście je tak dawno, że zupełnie o tym zapomnieliście
 • korzystacie z internetu w akademiku bądź innym miejscu publicznym, gdzie sporo osób obstawia mecze przez internet

Najlepszym sposobem na zakończenie sprawy sukcesem jest po prostu szczera rozmowa. Nie starajcie się walczyć z systemem, a po prostu zapytajcie o możliwe rozwiązania. Pamiętajcie, że w Zakładach Bukmacherskich też pracują ludzie, którzy znają życie i są przeszkoleni do tego, by pomagać w konkretnych momentach. Możecie wierzyć albo nie, ale błędne weryfikacje to codzienność pracowników Biura Obsługi Klienta.

Legalny bukmacher forBET
Legalny bukmacher forBET

Polski bukmacher online bez weryfikacji

Chociaż trudno w to uwierzyć, naprawdę wiele osób szuka bukmachera, który nie wymaga weryfikacji. Jeżeli chodzi o polskie firmy bukmacherskie – takowa po prostu nie istnieje, a dlaczego to już doskonale wiecie. Jeżeli natomiast chodzi o zagraniczne firmy, jest ich na tyle dużo, że trudno w tym przypadku generalizować i wszystkie wrzucać do jednego wora.

Pamiętajmy jednak, że bukmacher weryfikuje konto, by zadbać nie tylko o graczy, ale przede wszystkim siebie. Nie wydaje się zatem prawdopodobne, by powstała firma w Polsce, która nie chciałaby prędzej czy później sprawdzić danych swojego klienta. Szczególnie, gdy ten postanowi w pewnym momencie wypłacić wygrane środki.

STS weryfikacja konta – jak to zrobić szybko?

Najpopularniejszy bukmacher w Polsce to bez wątpienia STS. Jak weryfikacja konta wygląda w przypadku tej marki? Czy przesyłanie skanu dowodu jest tutaj bezpieczne i możemy to robić bez najmniejszego problemu?

Dobra wiadomość jest taka, iż nie trzeba od razu przesyłać dokumentów do STS. Można to zrobić później – już po zakończeniu procesu rejestracji. Oczywiście, trzeba liczyć się z tym, iż prędzej czy później ten krok wykonać trzeba!

Dobra wiadomość jest taka, że STS jest legalny, a co za tym idzie można śmiało podawać u niego dane na swój temat. Weryfikacja ze skanem dowodu jest jak najbardziej bezpieczna w tym przypadku i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości.

⬇️ Tak wygląda szybka rejestracja w STS ⬇️

Wielu zagranicznych bukmacherów przy rejestracji nie wymaga jakichkolwiek skanów, pozwala na korzystanie z oferty i tak dalej. Gdy jednak dochodzi do wypłaty środków na konto, zaczyna się proces, który czasem bardzo często potrafi być męczący i długotrwały.

Rejestracja w Betclic. Jak to wygląda?

Kolejnym częstym wyborem polskich graczy jest Betclic. Czy ten bukmacher działa zgodnie z prawem? Jak najbardziej, a to dlatego, iż posiada licencję Ministerstwa Finansów.

Zakładanie konta w Betclic to dosłownie kilka chwil. W tym przypadku także nie jest wymagane natychmiastowe przekazywanie zdjęć dowodu tożsamości, ale trzeba liczyć się z tym, iż dopiero po wykonaniu tego kroku możliwe jest obstawianie!

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback3500 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Nie trzeba się szczególnie namęczyć, by zostać klientem bukmachera Betclic Polska. Bardzo ważne jest jednak to, iż weryfikacja przebiega tutaj wyjątkowo sprawnie, a także jest bezpieczna dla graczy!

Podsumowując, jeżeli chcecie mieć pewność, że działacie zgodnie z prawem, nie chcecie być oszukani przez wyłudzaczy danych, a wasze intencje nie są złe, załóżcie konto u jednego z legalnych bukmacherów. Przypominamy, że już wkrótce swoje usługi uruchomi także Totalbet Online!

Bukmacherzy bez dowodu osobistego

Jakie strony bukmacherskie jeszcze nie wymagają dowodu osobistego od razu przy rejestracji? Te najpopularniejsze już wam wymieniliśmy. Do tego grona dołożyć można jeszcze, między innymi, markę Totalbet, która zapoczątkowała trend na szybkie rejestracje w naszym kraju.

Bez weryfikacji danych można konto założyć też w LV BET. Musimy pamiętać jednak o tym, że wielu bukmacherów nie pozwala na odebranie bonusów, dopóki nie wpiszemy swoich danych z dowodu oraz nie przekażemy skanu dokumentu.

Czy konto warto weryfikować od razu? Wydaje się, że tak, bo wtedy możemy od razu w pełni korzystać z tego, co oferuje bukmacher. Wada jest jednak taka, że zajmuje to nieco dłużej niż rejestracja tymczasowa.

Dobrym sposobem na sprawne załatwianie weryfikacji u bukmacherów jest dla niektórych przechowywanie zdjęć dowodu w bezpiecznym miejscu. Niekoniecznie jest to metoda rekomendowana, jednak, kto wie, może komuś z was dzięki niej przyjdzie coś ciekawego do głowy!

STS weryfikacja w punkcie. Czy jest to możliwe?

Punkty stacjonarne bukmachera STS są nadal często wybierane przez graczy. Nie stanowią już głównego miejsca grania pewników, ale cały czas można uznać je za popularne. Jeżeli chodzi o granie w ten sposób, niektórym wydaje się, iż weryfikacja konta bukmacherskiego w ogóle nie jest potrzebna, ale to nieprawda. Trzeba pamiętać, że grając kupony też możemy być poproszeni o to, by pokazać pracownikowi STS dowód osobisty.

STS punkty w Kaliszu
STS weryfikacja danych w punkcie

Na szczęście, nie ma w zasadzie żadnego powodu o to, by zastanawiać się czy STS jest bezpieczny. To marka, która na naszym rynku działa naprawdę długo i nie ma powodów do niepokoju, że w jakiś sposób wykorzysta nasze dane przedstawione w dowodzie. Do legalnych bukmacherów trzeba podchodzić tak samo, jak do banków oraz innych instytucji, które cieszą się zaufaniem. Nikt nie może u nas oferować zakładów, jeśli nie przejdzie odpowiedniego procesu licencyjnego, a to już powinno dać nam swoisty psychiczny spokój.

Co jednak, gdy utworzyliśmy konto internetowe i chcielibyśmy udać się do punktu, by w nim potwierdzić, że dany profil został utworzony właśnie przez nas? Tutaj – niestety – dobrych wiadomości nie mamy. W STS weryfikacja w punkcie nie jest możliwa w taki sposób, jak niektórzy by sobie tego życzyli. Nie wiadomo, czy kiedyś się to zmieni, jednak obecnie nie ma takiej możliwości, aby w oddziale bukmachera potwierdzić swoją tożsamość.

Na szczęście, zweryfikowanie konta w STS nie jest procesem bardzo żmudnym czy długotrwałym, więc można sobie z nim poradzić bardzo szybko. A gdy ktoś nie chce tego robić od razu po rejestracji, to nie musi.

Fortuna pozwala na weryfikację przez bank!

W mniej lub bardziej nowoczesny sposób, ale cały czas przysyłanie dowodu osobistego nie jest dla nikogo czymś, co chciałby wykonywać nieustannie. Nie ma co ukrywać, że dla nikogo weryfikacja danych u bukmachera nie należy do przyjemnych czynności. To jednak obowiązek, który należy spełnić i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości.

Weryfikacja konta na eFortuna.pl
Weryfikacja konta na eFortuna.pl

Jeżeli w ciągu 28 dni od rejestracji nie wprowadzimy do systemu Fortuny odpowiednich dokumentów, nie zatwierdzimy limitów gry i tak dalej, nasze konto zostanie zawieszone do momentu, w którym nie uporamy się ze wszystkimi sprawami „urzędowymi”. Brzmi to dość złowieszczo, ale wcale takie nie jest.

Na stronie www.eFortuna.pl bez żadnego problemu można zweryfikować swoje dane przez bankowość internetową i jest to opcja, która wydaje się być obecnie najwygodniejsza, jeśli komuś tradycyjne podawanie dowodu w formie elektronicznej jest nie do zaakceptowania.

Jak działa potwierdzenie tożsamości eFortuna.pl? Jeżeli nie chcemy przysyłać skanów lub zdjęć naszych dokumentów, możemy wybrać opcję mojeID. Cały czas jest ona nowością na polskim rynku, ale już zdążyła zaskarbić sobie sympatię obstawiających.

Weryfikacja u bukmachera przez bank wydaje się być każdemu znacznie bezpieczniejsza. Nie trzeba robić zdjęcia dowodu, wysyłać go, a wszystko sprowadza się tylko do zalogowania do bankowości internetowej tak, jak robi się to w sytuacji, gdy chce się wykonać przelew.

Jeżeli ktoś chce zweryfikować się przez bank, musi posiadać konto w jednej z następujących instytucji:

 • Bank Pekao
 • Grupa BPS
 • ING
 • Inteligo
 • PKO BP
 • Getin Bank
 • mBank
 • BOŚ Bank

Lista prawdopodobnie będzie cały czas wydłużana, więc warto śledzić na bieżąco wszystko, co jest z tym związane.

Zakłady bukmacherskie bez skanu dowodu

Skan dowodu osobistego wydaje się nam czymś, co robi się już w ostateczności, bo najczęściej jest on potrzebny do zawarcia jakiejś umowy kredytowej i tak dalej. Na szczęście, wiemy już doskonale, że rejestracji w firmach bukmacherskich nie trzeba się obawiać. Niestety, nie ma znaczenia gdzie będziemy się zapisywać do gry – zawsze w ten czy inny sposób będziemy musieli potwierdzić swoją tożsamość.

W Betclic dowód osobisty, a także u innych legalnych bukmacherów nasze dane są bezpieczne. Tutaj warto wspomnieć, że firmy te nigdzie nie przechowują naszych skanów czy zdjęć, a służą one tylko jako potwierdzenie tożsamości. Oczywiście, dla niektórych bukmacher bez skanu dowodu to nadal coś, co byłoby swego rodzaju wybawieniem, ale wydaje się, z to podejście tylko uzasadnione w sytuacji, gdy ktoś ma nieczyste intencje.

Sprawdzanie danych u bukmachera
Sprawdzanie danych u bukmachera

Bez względu na to czy będziemy szukać na polskich, czy zagranicznych stronach, zakłady bukmacherskie bez skanu dowodu nigdy nie będą dla nas dostępne. Nawet nielegalni bukmacherzy weryfikują dane podawane przy rejestracji przez swoich graczy. To dla nich zabezpieczenie, że wysyłają środki tam, gdzie powinny one trafić. A każda strona też na każdym kroku podkreśla to, iż jest przeznaczona dla osób pełnoletnich.

Nieprawdą jest, że firmy bez polskiej licencji mogą robić to, co żywnie im się podoba, bo tak absolutnie nie jest. Wbrew pozorom, tego typu marki też podlegają regulacjom prawnym, tyle że obowiązującym w innych krajach niż Polska.

Na ten moment bukmacherzy bez dowodu to jedynie ci, którzy powalają na weryfikację przez bank, a to raczej niewiele miejsc. Pozostaje trzymać kciuki za to, by szybko wdrażane były podobne rozwiązania, a gracze jeszcze sprawniej mogli rozpocząć grę na sto procent!

[AC_PRO id=5023]


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. TotalBET zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

5 / 5. Ocen: 67

Maksymilian Kot

Zajmuję się sportem i bukmacherką na dobre od parunastu lat. Od 5 - zupełnie zawodowo i profesjonalnie. Gram przede wszystkim live, nie lubię baseballu i nigdy przenigdy nie postawię kasy na Wisłę Kraków! Kontakt z autorem: kontakt @ blogbukmacherski. pl
Back to top button