Zagrają #DlaNiepodległej!

Narodowe Święto Niepodległości zbliża się wielkimi krokami. W obchody 101. rocznicy tego wydarzenia włączą się też polscy sportowcy, w tym siatkarze i siatkarki.

Zagrają #DlaNiepodległej (Fot.: Indypol AZS Olsztyn/materiały prasowe)

Siatkówka pod biało-czerwoną flagą

Wszystkie spotkania rozgrywek PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet oraz KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn, które zostały zaplanowane na drugi weekend listopada (dokładnie od piątku 8 do poniedziałku 11) będą miały niecodzienną, bo biało-czerwoną oprawę, a przed każdym pojedynkiem ligowym zostanie także odśpiewany uroczyści hymn naszego kraju.

W ten sposób Polska Liga Siatkówki, która jest organizatorem wymienionych powyżej zmagań, włączy się do promowania patriotycznej przedsięwzięcia Biura Programu “Niepodległa”,akcji „Niepodległa do hymnu”.

Jak legalnie obstawiać bez podatku? W zakładach Betfan bonus 3 x 777 PLN + obstawianie bez podatku na www.betfan.pl

“To dla nas zaszczyt, że możemy włączyć się w obchody Święta Niepodległości. Śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego najbardziej kojarzy mi się właśnie ze sportem, bo słyszymy go przed meczami drużyn narodowych, odgrywany jest także w chwilach triumfów polskich sportowców (…)” – powiedział Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki, cytowany w oficjalnym komunikacie.

Poznaliśmy też szczegóły tegorocznej akcji. W halach, w których rozgrywane będą mecze m.in. PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet odśpiewane zostaną dwie zwrotki “Mazurka Dąbrowskiego”. Można spodziewać się również biało-czerwonej kartoniady.

Inauguracja w Olsztynie

Czwartą kolejkę rozgrywek PlusLigi zainaugurujemy w olsztyńskiej “Uranii”, gdzie miejscowy Indykpol AZS podejmie GKS Katowice. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 20:30, a bezpośrednią transmisję będzie można obejrzeć m.in. na antenie Polsatu Sport.

Zaśpiewajmy hymn, stwórzmy na trybunach biało-czerwoną flagę, uhonorujmy żołnierzy Wojska Polskiego 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego, weteranów Polskich Kontyngentów Wojennych w AfganistanieStwórzmy magiczną atmosferę – bądź z nami w Uranii (…)” – zaprasza na mecz AZS-u z GKS-em gospodarz w swoim oficjalnym komunikacie.

Na kolejne spotkania siatkarzy trzeba będzie poczekać do weekendu. Ale w piątek 8 listopada rozegrane zostaną też dwa mecze w ramach Ligi Siatkówki Kobiet. W tym “telewizyjnym” Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz zmierzy się z Grupą Azoty Chemikiem Police (17:30). Ponadto Developres SkyRes Rzeszów zmierzy się z Wisłą Warszawa.

Więcej o tych wszystkich pojedynkach, już od strony czysto sportowej, można przeczytać na blogu naszego zaprzyjaźnionego eksperta, Blog Volley24!

/ 5. Ocen:

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE
close-image