Zagrają #DlaNiepodległej!

Narodowe Święto Niepodległości zbliża się wielkimi krokami. W obchody 101. rocznicy tego wydarzenia włączą się też polscy sportowcy, w tym siatkarze i siatkarki.

Zagrają #DlaNiepodległej (Fot.: Indypol AZS Olsztyn/materiały prasowe)

Siatkówka pod biało-czerwoną flagą

Wszystkie spotkania rozgrywek PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet oraz KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn, które zostały zaplanowane na drugi weekend listopada (dokładnie od piątku 8 do poniedziałku 11) będą miały niecodzienną, bo biało-czerwoną oprawę, a przed każdym pojedynkiem ligowym zostanie także odśpiewany uroczyści hymn naszego kraju.

W ten sposób Polska Liga Siatkówki, która jest organizatorem wymienionych powyżej zmagań, włączy się do promowania patriotycznej przedsięwzięcia Biura Programu “Niepodległa”,akcji „Niepodległa do hymnu”.

“To dla nas zaszczyt, że możemy włączyć się w obchody Święta Niepodległości. Śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego najbardziej kojarzy mi się właśnie ze sportem, bo słyszymy go przed meczami drużyn narodowych, odgrywany jest także w chwilach triumfów polskich sportowców (…)” – powiedział Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki, cytowany w oficjalnym komunikacie.

Poznaliśmy też szczegóły tegorocznej akcji. W halach, w których rozgrywane będą mecze m.in. PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet odśpiewane zostaną dwie zwrotki “Mazurka Dąbrowskiego”. Można spodziewać się również biało-czerwonej kartoniady.

TOP 3 bukmacherów w Polsce Który legalny bukmacher jest najlepszy? Sprawdź ranking bukmacherów 2020

Inauguracja w Olsztynie

Czwartą kolejkę rozgrywek PlusLigi zainaugurujemy w olsztyńskiej “Uranii”, gdzie miejscowy Indykpol AZS podejmie GKS Katowice. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 20:30, a bezpośrednią transmisję będzie można obejrzeć m.in. na antenie Polsatu Sport.

Zaśpiewajmy hymn, stwórzmy na trybunach biało-czerwoną flagę, uhonorujmy żołnierzy Wojska Polskiego 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego, weteranów Polskich Kontyngentów Wojennych w AfganistanieStwórzmy magiczną atmosferę – bądź z nami w Uranii (…)” – zaprasza na mecz AZS-u z GKS-em gospodarz w swoim oficjalnym komunikacie.

Na kolejne spotkania siatkarzy trzeba będzie poczekać do weekendu. Ale w piątek 8 listopada rozegrane zostaną też dwa mecze w ramach Ligi Siatkówki Kobiet. W tym “telewizyjnym” Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz zmierzy się z Grupą Azoty Chemikiem Police (17:30). Ponadto Developres SkyRes Rzeszów zmierzy się z Wisłą Warszawa.

Więcej o tych wszystkich pojedynkach, już od strony czysto sportowej, można przeczytać na blogu naszego zaprzyjaźnionego eksperta, Blog Volley24!

Tagi
Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl
Obstawianie bez podatku (kod: BETFAN) + bonus 3000 PLN – www.betfan.pl

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button
Close