Zwycięstwo polskich skoczków!

Polscy skoczkowie wygrali sobotni konkurs drużynowy podczas zawodów Pucharu Świata w niemieckim Klingenthal, nokautując konkurencję, co zapowiada nam wielkie emocji podczas niedzielnych zawodów indywidualnych.

Zwycięstwo polskich skoczków! (Fot.; Polski Związek Narciarski/Facebook)

Polscy skoczkowie wygrali konkurs drużynowy

Po piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego nic nie zapowiadało tego, że polscy skoczkowie dosłownie odlecą konkurencji. Piotr Żyła zajął co prawda trzecią pozycję po bardzo dobrym skoku, ale w drużynie Austriacy wydawali się być poza zasięgiem reszty stawki, w tym Biało-Czerwonych.

Tymczasem jednak to polska drużyna w składzie Jakub Wolny, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Dawid Kubacki dosłownie znokautowała rywali, pokonując faworyzowanych Austriaków aż o 25 punktów! Przeszło drugie tyle do podopiecznych Michala Doleżala stracili Japończycy!

Jak legalnie obstawiać bez podatku? W zakładach Betfan bonus 3 x 777 PLN + obstawianie bez podatku na www.betfan.pl

Tym samym drużyna polskich skoczków narciarskich po raz drugi w bieżącym sezonie stanęła na podium. Udało się to również podczas inauguracji zmagań na skoczni w Wiśle-Malince, gdzie jednak zajęliśmy “zaledwie” trzecie miejsce.

Kubacki i Żyła z szansami na podium w Klingenthal

Konkurs drużynowy pokazał też, że nie tylko Piotr Żyła, który zajął trzecie miejsce w kwalifikacjach do niedzielnych zawodów, ale też Dawid Kubacki mogą włączyć się do walki o podium konkursu indywidualnego.

W sobotę konkurencję odsadził Japończyk Ryoyu Kobayashi, który wraca do mistrzowskiej formy, ale bezpośrednio za jego plecami znalazł się Dawid Kubacki, a na czwartej pozycji przywoływany wcześniej Żyła.

Nieźle wypadł też Jakub Wolny, który uzyskał ósmą notę. Najgorszy z naszych był Kamil Stoch, który jednak znalazł się wśród piętnastu najlepszych skoczków, dokładnie na trzynastej pozycji.

/ 5. Ocen:

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE
close-image