Już jedenaście ekip w finałach Mistrzostw Europy 2020!

Jedenaście drużyny narodowych ma już pewny awans do turnieju finałowego UEFA EURO 2020. W tym gronie jest też reprezentacja Polski, która w sobotę zmierzy się z Izraelem, a we wtorek zakończy zmagania w kwalifikacjach na PGE Narodowym w Warszawie, gdzie podejmie Słowenię.

Już jedenaście ekip w finałach Mistrzostw Europy 2020! (Fot.: Phillip Kofler z Pixabay)

Polska na UEFA EURO 2020

Podopieczni Jerzego Brzęczka już w październiku zapewnili sobie awans do turnieju finałowego przyszłorocznych Mistrzostw Europy w piłce nożnej, dokonując tego jako jedna z pierwszych reprezentacji.

Awans Biało-Czerwonym zagwarantowało zwycięstwo na PGE Narodowym nad reprezentacją Macedonii Północną, które zapewniły nam bramki zmienników, Przemysława Frankowskiego i Arkadiusza Milika.

Kilka dni wcześniej Robert Lewandowski i spółka rozbili na wyjeździe drużynę narodową Łotwy. Na listę strzelców wpisał się wówczas jedynie kapitan naszej drużyny narodowej, Robert Lewandowski.

Tym samym polscy piłkarze zgromadzili aż 19 z 24 możliwych do zdobycia w ośmiu kolejkach punkty, dzięki czemu mecze z Izraelem i Słowenią decydować będą „tylko” o utrzymaniu pierwszego miejsca w grupie i rozstawienia w pierwszym koszyku.

Reprezentacje pewne awansu

Poza Polakami, awans do finałów UEFA EURO 2020 wywalczyły też z grupy „A” reprezentacje Anglii i Czech, a z grupy „B” sensacyjnie Ukraina, która wyprzedziła aktualnych mistrzów Starego Kontynentu i zwycięzców pierwszej edycji Ligi Narodów, Portugalczyków.

Pewni swego są również Hiszpanie, którzy w trakcie eliminacji stracili zaledwie cztery punkty w grupie „F”, remisując w dwóch z dziewięciu dotychczasowych pojedynków. Na ME 2020 zobaczymy też Francuzów i Turków, którzy nie dali szans rywalom w grupie „H”.

Wszystko jest też jasne w grupie „I”, gdzie niepodzielnie rządzili Belgowie i Rosjanie. Ostatnią z grup eliminacyjnych, a więc „J” zdominowali Włosi i Finowie.

Potentaci w opałach

Na finiszu kwalifikacji niepewne awansu są wciąż drużyny, które powinny w przyszłym roku bić się o medale. Mowa o drużynach narodowych Portugalii, Niemiec, Holandii czy Chorwacji, ale wiele wskazuje na to, że koniec końców uda im się awansować w komplecie.

Portugalii wystarczy zwycięstwo w Luksemburgu, Niemcom i Holandii wygrana Oranje w Irlandii Północnej, a Chorwatom pokonanie Słowaków, których pokonali wcześniej na wyjeździe aż 4:0.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button