Jedenaście drużyny narodowych ma już pewny awans do turnieju finałowego UEFA EURO 2020. W tym gronie jest też reprezentacja Polski, która w sobotę zmierzy się z Izraelem, a we wtorek zakończy zmagania w kwalifikacjach na PGE Narodowym w Warszawie, gdzie podejmie Słowenię.

Już jedenaście ekip w finałach Mistrzostw Europy 2020! (Fot.: Phillip Kofler z Pixabay)

Polska na UEFA EURO 2020

Podopieczni Jerzego Brzęczka już w październiku zapewnili sobie awans do turnieju finałowego przyszłorocznych Mistrzostw Europy w piłce nożnej, dokonując tego jako jedna z pierwszych reprezentacji.

Awans Biało-Czerwonym zagwarantowało zwycięstwo na PGE Narodowym nad reprezentacją Macedonii Północną, które zapewniły nam bramki zmienników, Przemysława Frankowskiego i Arkadiusza Milika.

Kilka dni wcześniej Robert Lewandowski i spółka rozbili na wyjeździe drużynę narodową Łotwy. Na listę strzelców wpisał się wówczas jedynie kapitan naszej drużyny narodowej, Robert Lewandowski.

Grupa typerska na Facebooku Darmowe typy VIP od skutecznych typerów na www.facebook.com

Tym samym polscy piłkarze zgromadzili aż 19 z 24 możliwych do zdobycia w ośmiu kolejkach punkty, dzięki czemu mecze z Izraelem i Słowenią decydować będą „tylko” o utrzymaniu pierwszego miejsca w grupie i rozstawienia w pierwszym koszyku.

Reprezentacje pewne awansu

Poza Polakami, awans do finałów UEFA EURO 2020 wywalczyły też z grupy „A” reprezentacje Anglii i Czech, a z grupy „B” sensacyjnie Ukraina, która wyprzedziła aktualnych mistrzów Starego Kontynentu i zwycięzców pierwszej edycji Ligi Narodów, Portugalczyków.

Pewni swego są również Hiszpanie, którzy w trakcie eliminacji stracili zaledwie cztery punkty w grupie „F”, remisując w dwóch z dziewięciu dotychczasowych pojedynków. Na ME 2020 zobaczymy też Francuzów i Turków, którzy nie dali szans rywalom w grupie „H”.

Wszystko jest też jasne w grupie „I”, gdzie niepodzielnie rządzili Belgowie i Rosjanie. Ostatnią z grup eliminacyjnych, a więc „J” zdominowali Włosi i Finowie.

Potentaci w opałach

Na finiszu kwalifikacji niepewne awansu są wciąż drużyny, które powinny w przyszłym roku bić się o medale. Mowa o drużynach narodowych Portugalii, Niemiec, Holandii czy Chorwacji, ale wiele wskazuje na to, że koniec końców uda im się awansować w komplecie.

Portugalii wystarczy zwycięstwo w Luksemburgu, Niemcom i Holandii wygrana Oranje w Irlandii Północnej, a Chorwatom pokonanie Słowaków, których pokonali wcześniej na wyjeździe aż 4:0.

Bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 510 PLN (kod: KOD510) – www.betclic.pl
Bonus 3100 PLN (kod: BETFAN) + obstawianie bez podatku – www.betfan.pl