Zwycięstwem w Izraelu Biało-Czerwoni przypieczętowali pierwsze miejsce w grupie!

W przedostatniej kolejce Eliminacji UEFA EURO 2020 piłkarska reprezentacja Polski pokonała na wyjeździe drużynę narodową Izraela (2:1), zapewniając sobie pierwsze miejsce w grupie „G”.

Zwycięstwem w Izraelu Biało-Czerwoni przypieczętowali pierwsze miejsce w grupie!

Krychowiak i Piątek ojcami zwycięstwa

Podopieczni Jerzego Brzęczka najlepszy mecz podczas kwalifikacji do Mistrzostw Europy 2020 rozegrali na PGE Narodowym w Warszawie właśnie przeciwko Izraelowi, aplikując rywalowi aż cztery bramki i nie tracąc żadnej.

Widocznie ten przeciwnik bardzo nam leży, bo również w Jerozolimie grało nam się dobrze. Totalnie zdominowaliśmy izraelską ekipę i przy nieco lepszej skuteczności już do przerwy mogliśmy prowadzić ze 3:0.

Świetnie funkcjonowała przede wszystkim druga linia, która dobrze współpracowała z wysuniętym Krzysztofem Piątkiem. Pomimo tego, jedyną bramkę w tej części meczu zdobyliśmy na samym jej początku po rzucie rożnym. Na listę strzelców wpisał się Grzegorz Krychowiak.

Na początku drugiej części pojedynku w jego ślady poszedł Krzysztof Piątek, który najlepiej odnalazł się w polu karnym po kolejnym kornerze i wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości.

W końcówce jeszcze goście zdołali zdobyć bramkę honorową, ale na nic więcej poza trafieniem Dabbura nie było ich tego wieczora stać.

Eksperymenty Brzęczka

Choć potyczka z Izraelem była istotna z powodu walki o pierwsze miejsce w grupie i rozstawienie w pierwszym koszyku przed losowaniem grup turnieju finałowego, to selekcjoner zdecydował się na kilka roszad w składzie.

Tą najważniejszą i kompletnie zaskakującą było posadzenie na ławce Roberta Lewandowskiego, kapitana i najlepszego strzelca w historii reprezentacji Polski. Podobno zabiegi takie czynił klub Polaka, który miał poprosić, żeby „Lewy” zagrał tylko w jednym z dwóch listopadowych spotkań.

Z kolei na bokach obrony pojawili się Tomasz Kedziora i Arkadiusz Reca, którzy również zdali egzamin dojrzałości. Podobnie jak Krystian Bielik i Sebastian Szymański, którzy jeszcze kilka miesięcy temu występowali w młodzieżówce Czesława Michniewicza.

Biało-Czerwoni wygrali grupę

Komplet punktów wywalczony na stadionie w Jerozolimie definitywnie przesądził o tym, żę to polska drużyna narodowa wygra rywalizację w grupie „G” Eliminacji UEFA EURO 2020, wyprzedzając Austriaków, którzy w sobotę ograli Macedonię Północną, bez względu na wynik potyczki ze Słowenią.

Przypominamy, że pojedynek Polska – Słowenia zaplanowano na 19 listopada, czyli już na najbliższy wtorek. Podczas tego meczu, który odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie, ostatni mecz z orzełkiem na piersi rozegra Łukasz Piszczek, który ma spędzić na murawie kilkadziesiąt minut.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button