W przedostatniej kolejce Eliminacji UEFA EURO 2020 piłkarska reprezentacja Polski pokonała na wyjeździe drużynę narodową Izraela (2:1), zapewniając sobie pierwsze miejsce w grupie „G”.

Zwycięstwem w Izraelu Biało-Czerwoni przypieczętowali pierwsze miejsce w grupie!

Krychowiak i Piątek ojcami zwycięstwa

Podopieczni Jerzego Brzęczka najlepszy mecz podczas kwalifikacji do Mistrzostw Europy 2020 rozegrali na PGE Narodowym w Warszawie właśnie przeciwko Izraelowi, aplikując rywalowi aż cztery bramki i nie tracąc żadnej.

Widocznie ten przeciwnik bardzo nam leży, bo również w Jerozolimie grało nam się dobrze. Totalnie zdominowaliśmy izraelską ekipę i przy nieco lepszej skuteczności już do przerwy mogliśmy prowadzić ze 3:0.

Świetnie funkcjonowała przede wszystkim druga linia, która dobrze współpracowała z wysuniętym Krzysztofem Piątkiem. Pomimo tego, jedyną bramkę w tej części meczu zdobyliśmy na samym jej początku po rzucie rożnym. Na listę strzelców wpisał się Grzegorz Krychowiak.

Grupa typerska na Facebooku Darmowe typy VIP od skutecznych typerów na www.facebook.com

Na początku drugiej części pojedynku w jego ślady poszedł Krzysztof Piątek, który najlepiej odnalazł się w polu karnym po kolejnym kornerze i wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości.

W końcówce jeszcze goście zdołali zdobyć bramkę honorową, ale na nic więcej poza trafieniem Dabbura nie było ich tego wieczora stać.

Eksperymenty Brzęczka

Choć potyczka z Izraelem była istotna z powodu walki o pierwsze miejsce w grupie i rozstawienie w pierwszym koszyku przed losowaniem grup turnieju finałowego, to selekcjoner zdecydował się na kilka roszad w składzie.

Tą najważniejszą i kompletnie zaskakującą było posadzenie na ławce Roberta Lewandowskiego, kapitana i najlepszego strzelca w historii reprezentacji Polski. Podobno zabiegi takie czynił klub Polaka, który miał poprosić, żeby „Lewy” zagrał tylko w jednym z dwóch listopadowych spotkań.

Z kolei na bokach obrony pojawili się Tomasz Kedziora i Arkadiusz Reca, którzy również zdali egzamin dojrzałości. Podobnie jak Krystian Bielik i Sebastian Szymański, którzy jeszcze kilka miesięcy temu występowali w młodzieżówce Czesława Michniewicza.

Biało-Czerwoni wygrali grupę

Komplet punktów wywalczony na stadionie w Jerozolimie definitywnie przesądził o tym, żę to polska drużyna narodowa wygra rywalizację w grupie „G” Eliminacji UEFA EURO 2020, wyprzedzając Austriaków, którzy w sobotę ograli Macedonię Północną, bez względu na wynik potyczki ze Słowenią.

Przypominamy, że pojedynek Polska – Słowenia zaplanowano na 19 listopada, czyli już na najbliższy wtorek. Podczas tego meczu, który odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie, ostatni mecz z orzełkiem na piersi rozegra Łukasz Piszczek, który ma spędzić na murawie kilkadziesiąt minut.


Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin Serwis blogbukmacherski.pl przeznaczony dla osób pełnoletnich. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.