Call of Duty Mobile – najpopularniejsza gra na telefony?

Call of Duty to z pewnością jedna z najbardziej popularnych serii gier komputerowych, która zapewnia od lat graczom sporo rozrywki niczym internetowa kasyna. W 2019 roku seria ta została jednak wzniesiona na wyższy poziom, gdyż Activision Publishing, Inc. stworzyło specjalną grę Call of Duty: Mobile. Pytaniem pozostaje zatem fakt, czy jest to obecnie najpopularniejsza gra na telefon na świecie?

Czym jest Call of Duty: Mobile?

Call of Duty: Mobile to sieciowy FPS, którego producentem jest pochodząca z Chin firma Tencent. Zamówiona została specjalnie przez Activision, które chciało do swego tytułu zachęcić również i mobilnych graczy. Nie da się przecież ukryć, że możliwości dzisiejszych smartfonów pozwalają na odpalanie na nich całkiem zaawansowanych gier. Dzięki temu miłośnicy Call of Duty mogą pograć w poboczną serię na swoich telefonach. CoD Mobile to pierwszoosobowa strzelanka, w której toczne są potyczki sieciowe. Jest to darmowa gra z mikropłatnościami. Co to oznacza? Otóż gracze mogą wykupić sobie w grze za realną gotówkę specjalne bronie czy elementy ekwipunku.

Tytuł ten w szczególności czerpie z Black Ops oraz Modern Warfare. Dzięki temu gracze mogą liczyć na postaci i ekwipunek znany z tych gier, jak i typowe mapy: Hijacked, Crossfire, Takeoff, Nuketown czy też Crash. W grze dostępnych jest przy tym kilka wariantów rozgrywki:Free for All, Team Deathmatch, Search and Destroy, pojedynek snajperów. Wiele osób wybiera tutaj szybki deathmatch drużynowy 5 na 5 bądź też rozgrywkę na 100-osobowej mapie przetrwania w Battle Royale.

Jak legalnie obstawiać bez podatku? W zakładach Betfan bonus 3100 PLN + obstawianie bez podatku na www.betfan.pl

Dla każdego użytkownika zatem dostępna jest tutaj konsola do gier HD w telefonie z konfigurowalnymi elementami sterującymi, jak i również czatem głosowym i tekstowym. Sam tytuł odznacza się przy tym ekscytującą grafiką 3D i wysokiej jakości dźwiękiem. Podczas rozgrywki można odblokować i zdobywać dziesiątki znanych postaci, broni, strojów. Call of Duty Mobile pozwala na pojedynki w trybie rankingowym, zdobywanie nagród klanowych. Zdaniem recenzentów Call of Duty Mobile to jedna z najładniejszych gier mobilnych z przeznaczeniem na smartfony i tablety. Nie jest przy tym marną podróbką oryginalnej serii, tylko pełnoprawnym tytułem, który w znakomity sposób został dostosowany do urządzeń przenośnych. W szczególności gra chwalona jest za grafikę, jak i wielkość map, które wręcz zachwycają detalami.

Nie da się ukryć, że Call of Duty Mobile bije wszelkie rekordy popularności. Od momentu premiery w październiku 2019 roku tylko przez pierwszy tydzień grę na iOS-a oraz Androida pobrano ponad 100 milionów razy! Co ciekawe, dzięki systemowi mikropłatności przez pierwszy tydzień Activision zarobiło kilkanaście milionów dolarów. Całkiem niezły wynik jak na darmowy tytuł online i w dodatku w wersji mobilnej. Od tego czasu największym zainteresowaniem gra ta cieszy się w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Japonii, Brazylii. Już teraz Call of Duty Mobile uznawane jest przez wielu najlepszą i najbardziej popularną grą mobilną na rynku na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Przy tym twórcy nie notują dużych spadków na serwerach, co tylko sprawia, że wciąż miliony graczy toczy pojedynki online.

Na pytanie zatem, czy Call of Duty Mobile to obecnie najpopularniejsza gra na telefony, możemy odpowiedzieć, że jak najbardziej! Gra nie tylko ustanowiła rekordy popularności, lecz bije na głowę wiele innych podobnych tytułów mobilnych.  

/ 5. Ocen:

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
3100 PLN w bonusach (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Bukmacher

Najlepszy legalny bukmacher w Polsce to ten, który oferuje więcej niż pozostałe zakłady bukmacherskie online. STS, Fortuna czy Betclic? Który bukmacher legalnie działający jest w Polsce najlepszy?
Back to top button
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE
close-image