Aby zostać wygrywającym graczem w zakładach sportowych należy umieć obliczać prawdopodobieństwo, korzystać ze statystyk, umiejętnie dobierać zakłady czy coraz to bardziej rozwinięte systemy gry. Niektórzy posiadają wszystkie te umiejętności, ale wciąż są na minusie, bo powtarzają podstawowe błędy. Jakie? Przeczytaj poniższy artykuł.

Zbyt duże zaufanie do statystyk

Mimo, że analiza historycznych danych to nieodłączny element zawodowej gry w zakładach to niektórzy przywiązują do nich zbyt dużą wagę. Statystyki to tylko suche liczby. Każdy kolejny mecz to zupełnie inna historia. Czasami mam wrażenie, że gracze na ślepo wierzą w liczby. Jeśli wyjdzie mu z obliczeń, że średnia liczba kartek to 4,67 to od razu obstawia +4,5 kartki w meczu. Pod uwagę nie bierze warunków atmosferycznych, sędziego i jego średniej przyznawania kartek. Te czynniki są równie kluczowe co statystyki.

Zły wybór operatora

Większość bukmacherów udostępnia darmowe zakłady oraz premie, które sprawiają wrażenie wartościowych. Obstawiający często nie wiedzą, że aby takie oferty były opłacalne, bukmacherzy zwiększają swoje marże — co w efekcie wpływa na kursy zakładów. Gracze często dają się złapać na ten haczyk. Pamiętajcie, że nie ma nic za darmo. Bonus = wyższe marże. Wybierajcie operatorów z najniższymi prowizjami. Nawet 1% to bardzo duża różnica.

Złe dobieranie stawek

Aby obstawianie przynosiło zyski, trzeba uzyskać przewagę nad bukmacherem. Przykładem przewagi jest wiedza o wydarzeniach w drużynie przed meczem piłkarskim, zmianach pogody itp. Niezależnie od sposobu uzyskania przewagi będzie ona bezwartościowa w przypadku błędnego zarządzania pieniędzmi. Utrzymanie zyskowności zakładów wymaga stosowania metod wyboru stawki. Pozwalają one uniknąć drogich pomyłek. To proste — podczas obstawiania trzeba tak zarządzać pieniędzmi, aby dysponować środkami na kolejne zakłady. Oczywiście można stawiać wszystko, ale ze świadomością, że nie należy wtedy oczekiwać stabilnych zysków.

Zbyt częste myślenie o przegranych zakładach

Jedną z najczęstszych pomyłek przy obstawianiu jest założenie, że skuteczni obstawiający nie przegrywają. To nie jest prawda. Skuteczni obstawiający przegrywają rzadziej niż wygrywają, a kiedy przegrywają, dzięki użyciu metody wyboru stawki są zabezpieczeni przed utratą wszystkich środków.

Na zakłady sportowe duży wpływ mają losowość i szczęście, dlatego nawet najdoskonalsze modele mogą czasami być błędne. Myślenie o konieczności uniknięcia przegranej za wszelką cenę jest błędem, którego z pewnością powinni unikać obstawiający.

To są cztery podstawowe i najczęściej popełniane błędy przez średnio-zaawansowanych graczy. Jeśli na poważnie traktujesz sports betting zastanów się czy nie dotyczą one również Ciebie.


bonusy bez depozytu