Daniel Castellani wraca do Polski!

Jeszcze kilka tygodni temu chyba nikt się nie spodziewał, że zobaczymy Daniela Castellaniego ponownie w Polsce. Tymczasem w środę 29 stycznia potwierdzono, że były selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski poprowadzi Indykpol AZS Olsztyn!

Daniel Castellani wraca do Polski! (Fot.: FIVB)

Daniel Castellani trenerem Indykpolu AZS Olsztyn

Niespełna 59-letniego szkoleniowca nie trzeba przedstawiać siatkarskim kibicom, bo wszyscy doskonale znają i pamiętają Daniela Castellaniego chociażby z okresu pracy w PGE Skrze Bełchatów, a następnie z reprezentacją Polski. To jeden z tych zagranicznych trenerów, którzy wprowadzili polskich siatkarzy na światowy to.

Bardzo cieszę się z podpisania umowy z Danielem Castellanim. To znakomity fachowiec, jeden z najlepszych trenerów na świecie. Jestem przekonany, że nasza drużyna może grać lepiej i wrócić do dyspozycji z początku sezonu. Mam również nadzieję, że limit kontuzji w tym sezonie został wyczerpany. Wierzę, że pod wodzą nowego trenera, awansujemy do najlepszej ósemki – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA., cytowany w oficjalnym komunikacie klubu.

Argentyński szkoleniowiec w nowej roli zadebiutuje już podczas piątkowego meczu, kiedy to jego nowi podopieczni zmierzą się przed własną publicznością z Treflem Gdańsk. Początek meczu w Hali „Urania” zaplanowano na godzinę 17:30.

Powrót Daniela Castellaniego

Z okazji powrotu argentyńskiego trenera do Polski warto pokrótce przypomnieć jego sylwetkę, co też zrobili olsztynianie w klubowym oświadczeniu, którego fragment cytujemy poniżej.

Daniel Castellani urodził się 21 marca 1961 roku w Beunos Aires. Pierwsze kroki w siatkówce, zaczął stawiać w 1976 roku, w Obras Sanitarias. W swojej karierze reprezentował barwy m.in. Palavolo Falconara (zdobywca Pucharu CEV w sezonie 1985/1986), Zinella Volley Bologna (finalista Pucharu Włoch i Pucharu Europy Zdobywców Pucharów w sezonie 1987/1988) czy Pallavolo Padwa (finalista Pucharu CEV 1988/1989).

W latach 1976-1988, Daniel Castellani był również jednym z czołowych zawodników reprezentacji Argentyny. W swojej kolekcji ma chociażby złoty medal Mistrzostw Ameryki Południowej juniorów (1980), brązowy medal Mistrzostw Świata (1982) czy brąz podczas Igrzysk Olimpijskich w Seulu (1988)

Zakończenie kariery zawodniczej przez Daniela Castellaniego nie oznaczało rozbratu z siatkówką. W 1993 roku, objął reprezentację Argentyny, z którą wywalczył m.in. złoty medal Igrzysk Panamerykańskich (1995) czy zajął 5. miejsce podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie (1996).


Po opuszczeniu Polski w 2013 roku prowadził m.in. Fenerbache Stambuł, Sir Safety Perugia i Noliko Masseik. Ostatnio klubem argentyńskiego trenera był brazylijski Funvic Taubate (2017-2019).

Na polskiej ziemi Daniel Castellani pamiętany jest przede wszystkim dzięki trzem mistrzostwom kraju wywalczonym z PGE Skrą Bełchatów i historycznemu mistrzostwu Europy w piłce siatkowej mężczyzn, które polscy siatkarze pod jego wodzą wywalczyli w 2009 roku. Argentyńczyk prowadził też ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, ale już bez większych sukcesów.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.

Podobne artykuły

Back to top button