Majecki w AS Monaco, rekord ligi pobity!

AS Monaco ma przyjemność ogłosić pozyskanie Radosława Majeckiego z Legii Warszawa – poinformowano w oficjalnym komunikacie klubu francuskiej Ligue 1, w którym od 2016 roku występuje również inny Polak, obrońca Kamil Glik.

Majecki w AS Monaco! (Fot.: AS Monaco/Twitter)

Radosław Majecki w AS Monaco

O przenosinach 20-letniego bramkarza “Wojskowych” do klubu z Księstwa media rozpisywały się od kilku dni, kiedy to kluby dogadały warunki kontraktu. Na przeszkodzie w finalizacji umowy stały już tylko testy medyczne, które reprezentant polskiej młodzieżówki przeszedł śpiewająco.

“Jestem bardzo dumny z tego, że podpisałem kontrakt z AS Monaco, czołowym klubem francuskiej Ligue 1. Zrobię wszystko, aby jak najlepiej zakończyć sezon z Legią Warszawa przed rozpoczęciem tej nowej przygody” – powiedział Radosław Majecki po podpisaniu kontraktu z AS Monaco.

Nowe bonusy w Betfan! Polski bukmacher Betfan daje teraz 600 PLN cashback + 1000 PLN z kodem "BETONLINE" na www.Betfan.pl

Choć do transferu doszło zimą to umowa pomiędzy reprezentantem polskiej młodzieżówki a klubem z Księstwa wejdzie w życiem dopiero 1 lipca 2020 roku, a więc już po zakończeniu bieżącego sezonu, i będzie obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku.

Był to jeden z nienegocjowalnych warunków włodarzy Legii Warszawa, którzy jak wszystko wskazuje zrobili na tej transakcji złoty interes.

Majecki sprzedany za rekordową sumę

O warunkach na jakich Radosław Majecki ma przenieść się do AS Monaco jako pierwszy napisał kilka dni temu redaktor Piotr Koźmiński z “Super Expressu”, który poinformował, że zostanie pobity rekord sprzedażowy polskiej ekstraklasy.

Mowa o kwocie aż 7 milionów euro, ale to nie wszystko. Dodatkowy milion w europejskiej walucie został zapisany w klauzulach. Ponadto stołeczny klub może liczyć także na 10% od kolejnego transferu swojego wychowanka.

Poprzedni rekord należał do Jana Bednarka z Lecha Poznań, który przeniósł się do angielskiego Southampton FC za około 6 milionów euro. O pół miliona mniej kosztował Dinamo Moskwa Sebastian Szymański z Legii Warszawa.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów 1640 PLN w Bonusach! (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN Cashback (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
34 PLN Freebet (kod: BETONLINE) – www.Superbet.pl

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button