EURO 2020 (Dzień V): Wtorek z „grupą śmierci”! (Zapowiedź i typy na 15 czerwca)

Ww wtorek 15 czerwca zakończymy zmagania w pierwszej kolejce fazy grupowej UEFA EURO 2020. Jako ostatnia do gry wkracza grupa „F”, nazywana też „grupą śmierci”. Trudno się temu dziwić, bo znalazły się w niej reprezentacje Francji, Niemiec i Portugalii. Czwartym do brydża w tym zestawieniu czy jak kto woli chłopcem do bicia mają natomiast Węgrzy. Dziś czeka nas pierwszy z wielkich szlagierów, pojedynek Francuzów z Niemcami. Początek o godzinie 21:00. Pierwsze ze spotkań rozpocznie się trzy godziny wcześniej. EURO 2020 na żywo w Internecie!

EURO 2020 (Dzień V): Wtorek z „grupą śmierci”! (Zapowiedź i typy na 15 czerwca)

EURO 2020: Węgry – Portugalia (18:00)

Nikt nie miał większego pecha w losowaniu od Węgrów, którzy trafili do jednej grupy z aż trzema poważnymi kandydatami do zdobycia tytułu. Madziarzy notują obecnie co prawda serię aż jedenastu spotkań bez porażki, ale jest to tylko po części zasługa ich dobrej gry. W okresie od października 2020 po dziś dzień nie zagrali meczu z ekipą ze ścisłej czołówki rankingu UEFA. Grali ze średniakami lub słabeuszami. W ich szeregach jest kilku naprawdę ciekawych zawodników, ale reprezentacje Francji, Niemiec czy Portugalii właśnie to dla nich zdecydowanie za wysokie progi i niczego tu nie zmienia atut własnego boiska, którym będą dysponować we wtorkowe popołudnie. Podopieczni Fernando Santos bronią wywalczonego pięć lat temu tytułu. Obecny zespół nie jest jakoś istotnie słabszy od tamtego. Wystrzelił talent Diego Joty czy Bruno Fernandesa, dojrzał Joao Felix, Cristiano Ronaldo też jeszcze nie myśli o zejściu ze sceny. Solidna obrona, kreatywny środek pola i do tego jeden z wciąż najlepszych graczy globu. Wystarczająco duży potencjał, żeby ograć takiego średniaka jak Węgrzy, a jak będzie sprzyjać szczęście, to spokojnie mogą znowu zameldować się w strefie medalowej. I to pomimo choroby Joao Cancelo. W eliminacjach rosyjskiego mundialu dwukrotnie wygrywali piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego. Podczas EURO 2016 skończyło się sensacyjnym remisem 3;3, ale nic dwa razy się nie zdarza.

EURO 2020: Francja – Niemcy (21:00)

Hit hitów pierwszej kolejki zmagań w fazie grupowej będzie zarazem jej ostatnim akordem. Mowa rzecz jasna o konfrontacji Francuzów z Niemcami. Ci pierwsi to aktualni mistrzowie świata i zespół o największej wartości podczas EURO 2020, jeśli mówimy o wycenie poszczególnych piłkarzy, którzy znaleźli się w kadrze. Niemcy występem na ME zakończą erę Joachima Loewa. Faworyt? Bukmacherzy mają problem ze wskazaniem, ale dla nas wybór jest prosty – „Trójkolorowi”. Będą to futbolowe gwiezdne wojny. Wielkich nazwisk nie zabraknie po obu stronach boiskach, ale praktycznie w każdym aspekcie nieco więcej do zaoferowania mają zawodnicy znak Sekwany. Mbappe, Griezmann czy wracający Benzema powinni zadbać o bramki. Kante, Rabiot i Pogba powinni wygrać środek pola choć. Największe zastrzeżenia można mieć do pary stoperów, ale trudno tu mówić o tragedii. Niemcy są u schyłku kadencji Loewa. W ostatnich latach zawodzili zdecydowanie zbyt często i trudno uwierzyć, żeby nagle znowu odpalili i to na tyle, że będą w stanie na dzień dobry ograć Francuzów.

EURO 2020: Typy na wtorek 15 czerwca

MeczTypKursBuk
Węgry – Portugalia21,52Fortuna
Francja – Niemcy1X1,50BetClic
Meczyki na żywo w Internecie
Skróty meczów

Prognozy: 8/10; 7/10.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Superbet zezwolenie M.F. PS4.6831.5.2019.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button