Gdzie obstawiać e-sport? Jak typować skutecznie?

Bukmacherka od zawsze kojarzy się z popularnymi sportami i przywołuje jednoznaczne skojarzenia z dyscypliną popularną w danym kraju. W Polsce jest to piłka nożna, w Kanadzie hokej, w Stanach Zjednoczonych futbol amerykański. Od jakiegoś czasu jednak to nie wokół “realnych” sportów zaczynają skupiać się coraz większe rzesze ludzi. Teraz gdzie najlepiej obstawiać e-sport to nie takie głupie pytanie.

gdzie obstawiać esport
Gdzie najlepiej obstawiać e-sport? Jak typować zakłady?

Czasy się zmieniają, a e-sport stał się współcześnie gałęzią sportu, która najszybciej ze wszystkich zyskuje na popularności – i to nie tylko w wybranym państwie, a na całym świecie. Można za to “obwiniać” rozwój technologiczny, specyfikę młodego pokolenia czy cokolwiek innego – faktom jednak ciężko zaprzeczyć i nie należy upatrywać w tym wszystkim wad. W końcu jeszcze bardziej różnicuje to świat bukmacherski.

Wyraźnie zwiększająca się w aga e-sportu w życiu przeciętnego człowieka stała się zauważalna również przez polskich operatorów bukmacherskich, zwłaszcza tych świadczących swoje usługi online (na podstawie Ustawy Hazardowej z 2017 roku mogą to robić wyłącznie podmioty posiadające oficjalną licencję ze strony Ministerstwa Finansów). Jaka jest oferta ściśle związana z e-sportem każdego z tych najpopularniejszych? W jaki sposób odbywa się obstawianie spotkań e-sportowym? Na wyjaśnieniu tych kwestii oraz wszystkiego, co im towarzyszy postaramy się skupić w tym artykule.

Jak legalnie obstawiać bez podatku? W zakładach Betfan bonus 3 x 777 PLN + obstawianie bez podatku na www.betfan.pl

Bukmacherzy oferujący obstawianie meczów e-sportowych

Wydarzenia z gałęzi e-sportu to wciąż nowość, jeżeli chodzi o polskie firmy bukmacherskie – w związku z tym oferta każdej z nich jest dość ograniczona, przynajmniej pod tym kątem. Jednym z elementów znacznie ją ograniczających jest stosunkowo niewielka liczba gier o zapleczu e-sportowym – pamiętajmy bowiem, że aby możliwość obstawiania rozgrywek tak właściwie się pojawiła, muszą one być transmitowane w jakikolwiek sposób (w tym konkretnym przypadku zwykle za pośrednictwem Internetowych streamów).

Mimo to, różnice w ofercie e-sportowej między najpopularniejszymi firmami bukmacherskimi są widoczne gołym okiem. My zamierzamy opisać ofertę tych najbardziej znanych operatorów, skupiając się nie tylko na obstawianiu e-sportu i ilości gier znajdujących się w ich ofercie, ale też sprawdzając ilość wydarzeń w ich obrębie czy chociażby możliwości związane z dokonywanymi zakładami.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny “BETONLINE”

1. STS

Choć STS prezentuje swoją ofertę e-sportową w postaci dodatkowej zakładki wśród głównych dyscyplin, pełnię możliwości pokazuje na osobnej stronie, w pełni przeznaczonej e-sportowi. Wejście na nią umożliwia przefiltrowanie witryny i pokazanie sobie wyłącznie właśnie wirtualnych rozgrywek.

Oferta e-sportowa działającej na polskim rynku od ponad dwudziestu lat firmy Star-Typ Sport (STS) obejmuje zasięgiem aż osiem różnych gier, w tym najpopularniejsze League of Legends oraz Counter Strike’a. Poza standardowymi zakładami, które są zależne od konkretnej gry, firma postanowiła wprowadzić tak zwane “zakłady specjalne”, na chwilę obecną wyłącznie w przypadku wybranych tytułów.

W nich można obstawić prawdopodobieństwo wystąpienia nie do końca pewnych zdarzeń – można na przykład postawić na to, czy Jankos (najpopularniejszy polski gracz w League of Legends) zdobędzie nagrodę MVP wiosennego splitu, albo czy drużyna Rogue (ta sama gra) zdoła awansować do fazy play-offów. Tego typu oferta doskonale uwidacznia to, że STS pracuje nad rozwojem swojej strony w tym zakresie, na bieżąco śledząc światek e-sportowy i dostosowując ją do tego, co się w nim rozgrywa.

UWAGA: Teraz dla graczy esportowych bonus 29 PLN bez depozytu + 20 PLN zakład bez ryzyka na obstawianie meczów e-sportowych. Kod promocyjny “BETONLINE“. Bonus dostępny na www.sts.pl.

Pod względem ilości dostępnych wydarzeń w ramach gier można powiedzieć, że STS daje dostęp do wszystkich najważniejszych, ale i wybranych mniejszych. Należy zwrócić uwagę, że STS jako jedno z nielicznych umożliwia obstawianie spotkań e-sportowych w formule “na żywo”. Co więcej w STS możemy oglądać e-sport na żywo na ekranie monitora lub smartfona w aplikacji mobilnej.

Bukmacher STS opinie graczy ma bardzo dobre, zwracają uwagę oni na szeroką ofertę zakładów esportowych, wyższe kursy i bardzo szybkie rozliczanie zakładów.

2. Milenium

Oferta bukmachera Milenium daje graczom zainteresowanym e-sportem możliwość obstawiania czterdziestu wydarzeń rozgrywanych w obrębie czterech różnych gier (z czego większość to te związane z League of Legends). W przypadku spotkań e-sportowych sposób obstawiania jest tu identyczny do tego z “klasycznych” sportów – podobnie sprawa ma się z filtrowaniem i wyszukiwaniem spotkań, którymi się interesujemy.

Jest ono intuicyjne i pozwala na dokładną personalizację pokazywanych spotkań. E-sport możemy wybrać zarówno z głównego menu z dyscyplinami (stanowi jedną z nich), jak i z poziomu podstawowej nawigacji. Ta druga opcja pozwala odsiać wszystkie “klasyczne” i niewirtualne dyscypliny, sprawiając, że menu nawigacyjne wygląda bardziej przejrzyście i pozwala skupić się wyłącznie na e-sporcie.

Milenium w tej chwili skupia się niemal wyłącznie na głównych wydarzeniach w obrębie danej gry, powoli, ale systematycznie wprowadzając do swojej oferty również krajowe ligi e-sportowe z całego świata.

3. Betclic

Betclic swoją ofertę związaną ze światem e-sportu kieruje do wielbicieli sześciu różnych gier i choć oferta ta nie jest bardzo rozbudowana, stawki oferowane przez tego bukmachera należą do najwyższych. Co ciekawe, większość z dostępnych u tego operatora wydarzeń oferuje co najmniej kilka opcji obstawiania esportu – nie tylko oczywiste stawianie na zwycięzcę wybranej potyczki, ale też na przykład na to, kto zdobędzie pierwszą wieżę (League of Legends / Dota2), z ilu rund będzie się składać dana mapa (Counter Strike: Global Offensive) czy też jaki dokładnie wynik padnie na końcu (wybrane wydarzenia w League of Legends i Rocket League). 

Wszystko zostało oczywiście zintegrowane z samą platformą, a E-sport stanowi tutaj osobną dyscyplinę, podzieloną na działy z konkretnymi wydarzeniami. Nie ma tutaj jednak osobnego działu przeznaczonego właśnie e-sportowi.

4. LVBet

LVBet w sposób dość mylący podchodzi do tematu e-sportu. Wszystko dlatego, że pośród głównych dyscyplin sportowych nie podaje e-sportu, a… konkretną grę (mowa o Counter Strike’u). Jest to mylące, bowiem operator ten tak naprawdę posiada bardzo rozbudowaną ofertę związaną e-sportem – aby ją przejrzeć, trzeba jednak skierować się do odpowiedniej zakładki głównej. Gdy jednak tę podstawę się pojmie, interfejs staje się przejrzysty i wygodny w użytkowaniu.

LVBet bardzo dobrze wypada na tle innych jeżeli chodzi o ilość oferowanych gier. Do wyboru ma się tutaj nie tylko te najbardziej popularne, jak właśnie wspomniany przez nas CS: GO czy League of Legends, ale też te, których spotkanie nie jest do końca oczywiste u konkurencji – Call of Duty, Starcraft czy Overwatch. W sumie gier jest aż dziewięć, a w obrębie każdej z nich mamy do wyboru większość oficjalnych wydarzeń związanych z nią.

LVBet świetnie wypada na tle innych bukmacherów również pod względem ilości zakładów na dane wydarzenie e-sportowe. Biorąc pod uwagę wykorzystywany już przez nas przykład League of Legends, możemy tutaj obstawiać nie tylko zwycięzcę meczu czy pierwszą zniszczoną wieżę. Opcji jest o wiele więcej: najwięcej zabójstw, zniszczenie pierwszego inhibitora, zabicie pierwszego smoka, liczbę zabójstw (parzysta / nieparzysta), a nawet pierwszy typ smoka w grze czy też możliwość obstawienia, czy obie drużyny zabiją Barona. Więcej opcji oznacza większą ilość możliwości i zabawy.

5. Fortuna

Fortuna jest jednym z operatorów bukmacherskich, które dopiero wprowadzają do swojej oferty e-sport. Swoją ofertę w jego zakresie prezentuje po prostu w postaci dodatkowej dyscypliny głównej (a nie, jak to w przypadku wielu innych konkurencyjnych serwisów, w formie osobnego działu). Bukmacher na swojej stronie www.efortuna.pl daje dostęp do zaledwie trzech gier, przy czym skupia się jedynie na najważniejszych rozgrywkach w każdej z nich.

W większości z nich daje możliwość jednego zakładu – wyłącznie na zwycięzcę danego spotkania. Można więc śmiało powiedzieć, że oferta tego bukmachera – przynajmniej na ten moment i wyłącznie w kategorii e-sportu – odstaje od konkurencji, w negatywnym tego słowa znaczeniu.  

6. Betfan

Betfan, podobnie, jak większość konkurencji, oferuje osobną zakładkę główną, pozwalającą użytkownikom skupić się wyłącznie na e-sporcie. Każdą grę traktuje jako dyscyplinę (więc można do nich uzyskać dostęp również z poziomu menu głównego na stronie domowej). W sumie w ofercie tego bukmachera znajduje się sześć różnych gier, przy czym największa ilość wydarzeń zawarta jest w obrębie League of Legends i Counter Strike’a.

Swoją ofertę e-sportową Betfan przedstawia w sposób bardzo czytelny i przejrzysty, głównie za sprawą wielopoziomowego menu, które pozwala krok po kroku znaleźć zarówno grę, jak i wydarzenie w jej ramach. Daje możliwość obstawiania nie tylko wyników poszczególnych spotkań, ale też konkretnych celów realizowanych na danej mapie – na przykład zdobycia pierwszej wieży w League of Legends czy też padnięcia dokładnego wyniku w Counter Strike’u.

Polski bukmacher Betfan oferuje teraz dodatkowy bonus dla graczy esportowych. Z kodem promocyjnym “BETONLINE” aż 100 PLN jako zakład bez ryzyka na www.betfan.pl.

Oprócz głównej oferty Betfan daje możliwość złożenia zakładów specjalnych, na przykład związanych z nadchodzącą imprezą Polish Esports Awards 2020. W jej ramach możemy zagłosować na to, kto naszym zdaniem zostanie graczem lub osobowością roku, kto stał się największym odkryciem oraz komu należy się nagroda za najlepsze komentowanie.

Betfan kod promocyjny na bonus
Polski bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka 100 PLN

7. eWinner

eWinner to kolejny bukmacher, który jeszcze raczkuje w tematyce e-sportu, traktując go nieco po macoszemu. Trzy gry, które oferuje w jego obrębie są pokazane na samym dole menu, a sytuacji nie ratuje znajdująca się na jego szczycie wyszukiwarka. Ilość zakładów w ramach jednego wydarzenia też pozostawia wiele do życzenia (zazwyczaj sprowadza się do jednego zakładu na zwycięzcę, poza pojedynczymi wydarzeniami) i sugeruje jednocześnie, że e-sport jest dla tego operatora bukmacherskiego czymś nowym i gałęzią klasycznego sportu, która będzie rozwijana dopiero w przyszłości.

Jeżeli chodzi o stawki, eWinner przedstawia się dość atrakcyjnie, ale tylko w przypadku wybranych spotkań, w skład których wchodzą niemal wyłącznie te “główne”.

Na czym polega obstawianie e-sportu?

Sam proces obstawiania spotkań e-sportowych, a więc takich rozgrywanych w grach komputerowych przez prawdziwych graczy w oficjalnej formule turniejowej, zazwyczaj nadzorowanych przez twórców samej gry, jest identyczny z obstawianiem tradycyjnych spotkań. Oznacza to, że musimy wyszukać dane wydarzenie u wybranego przez siebie bukmachera (patrz na listę najpopularniejszych powyżej), a następnie postawić na wygraną którejś z drużyn. Tym, czym różnią się spotkania e-sportowe od większości tych klasycznych jest fakt, że nie mogą zakończyć się remisem. Ktoś musi wygrać, a do nas należy obstawienie, kto będzie tym szczęśliwcem.

Naturalnie rzecz biorąc stawianie na zwycięzcę nie jest jedyną opcją obstawiania (choć to już zależy od konkretnego operatora, jak już nadmieniliśmy powyżej). To, jakie są inne możliwości jest po części definiowane konkretną grą, z jaką mamy do czynienia:

  • w League of Legends bukmacherzy często oferują obstawianie tego, której z drużyn uda się zniszczyć pierwszą wieżę;
  • w DOTA2 zazwyczaj oferowany jest wybór zwycięzcy którejś z map (są one pojedynczym pojedynkiem, jeżeli pojedyncza gra zmusza drużyny do rozegrania kilku) albo też możliwość obstawienia dokładnego wyniku danego spotkania;
  • w Counter Strike’u obstawiać możemy nie tylko zwycięzcę danej mapy, ale też między innymi to, czy po zakończeniu którejś z nich będzie dogrywka, czy liczba stoczonych rund będzie parzysta czy nie oraz jaka konkretnie będzie suma rund.

Wszystko jest zatem analogiczne do klasycznej wersji obstawiania i zależne od zasad poszczególnych rozgrywek.

Legalny poker online w Betgames STS

Gry karciane: poker, wojna, bakarat

Opinie użytkowników na temat ofert obstawiania e-sportu

Jako że oferta e-sportowa jest stosunkowo nową na rynku, wzbudza spore kontrowersje w świecie bukmacherskim – przede wszystkim wśród tak zwanych “starych wyjadaczy”, którzy krytycznie patrzą na tę opcję. Należy powiedzieć, że obecnie jesteśmy na linii startu i każda z firm dopiero wprowadza opcje obstawiania spotkań e-sportowych do swojej oferty – jest to więc dla nich idealny moment na konkurowanie ze sobą. Poniżej wybraliśmy takie opinie z popularnych forów i grup dyskusyjnych, które związane są nie z ofertą e-sportową danej firmy, ale właśnie faktem wprowadzenia e-sportu do świata bukmacherskiego:

  • “Nie od dzisiaj siedzę w temacie bukmacherki i śledzę każdą zmianę dokonywaną w jego obrębie, a także nowości związane z ofertą każdego z legalnie działających bukmacherów. Bardzo ucieszyło mnie wprowadzenie do niej wydarzeń e-sportowych i choć sam nie interesuję się zbytnio nimi, uważam, że zapewni to ogromny powiew świeżości i sprawi, że coraz więcej ludzi będzie spływało do najpopularniejszych serwisów bukmacherskich. A wraz z tym liczę na podniesienie się stawek również w klasycznych dyscyplinach sportowych!”
  • “Do niedawna zakładałem się z kumplami bardziej prywatnie, kto wygra nasze ulubione mecze w League of Legends. Wszyscy ubolewali nad tym, że nie mogą robić tego profesjonalnie – zwłaszcza, że często ich przewidywania okazywały się prawdziwe. Teraz istnieje możliwość gry o prawdziwe pieniądze. Dzięki, bukmacherzy!”
  • “Szczerze powiedziawszy nigdy nie interesowałem się światem bukmacherki – w końcu sport nie bardzo mnie interesował, a jako jego alternatywę wybierałem gry komputerowe. Dziś dowiedziałem się, że spotkania w turniejach CS: GO mogę obstawiać w Internecie – i to prawdziwymi pieniędzmi. Dodatkowo okazało się, że to wszystko odbywa się w sposób legalny. Nie powiem, sam się tym zainteresowałem i jestem ciekaw, w jakim kierunku się to wszystko potoczy. Czekam z niecierpliwością na poszerzanie się tego typu ofert.”

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach e-sport staje się coraz popularniejszą gałęzią branży bukmacherskiej. Nic dziwnego – rozwój technologiczny jest współcześnie ogromny i bardzo szybki, a ludzie coraz chętniej sięgają właśnie po sporty elektroniczne celem odprężenia się po ciężkim dniu w pracy czy w szkole. Tę tendencję zauważyli operatorzy bukmacherscy, najpierw za granicą, a potem również i w Polsce.

Zakłady e-sportowe wciąż są jednak sprawą bardzo rozwojową i dopiero badaną przez naszych rodzimych usługodawców. Stanowią jednak świetną alternatywę dla obstawiania spotkań bardziej tradycyjnych, a dla każdej firmy działającej w branży – dobrą okazję na zaoferowanie tego, czego jeszcze nie ma konkurencja. Zwłaszcza, że zdecydowana większość firm dość ostrożnie podchodzi do tego – jeszcze im nieznanego – tematu.

Czytając opinie o Fortunie można odnieść wrażenie, że Fortuna online to w Polsce najlepszy bukmacher internetowy. Wysokie kursy, niska marża, częste promocje i darmowe bonusy dla nowych graczy. Wszystko to sprawia, że Fortuna to najpopularniejszy obecnie bukmacher w Polsce.
Usługa Superoferta to wybrane prze bukmachera Fortuna najciekawsze spotkania dnia, w których podniesione zostały kursy na faworyta. Codziennie w Superofercie znajduje się do kilkunastu spotkań, które można obstawić po większych kursach.
Opcja Cash-Out (wcześniejsze zamknięcie kuponu) to nowa usługa w Fortunie, która daje możliwość wypłacenia wygranej z zakładu jeszcze przed jego rozstrzygnięciem. Wcześniejsze zamknięcie kuponu dotyczy wyłącznie kuponów AKO. Na kuponie nie może znajdować się ani jedno przegrane wydarzenie.

Konto tymczasowe w Fortunie to rejestracja w kilkanaście sekund. Aby ją ukończyć wystarczy podać podstawowe dane osobowe. Nie ma już konieczności przesyłania skanów dowodu osobistego czy dostarczania wszystkich wymaganych do tej pory informacji. Mamy na to aż 28 dni, do tego czasu możemy korzystać z pełnej oferty bukmachera, bonusów, promocji. Konto tymczasowe można założyć na stronie www.efortuna.pl

/ 5. Ocen:

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Bukmacher

Najlepszy legalny bukmacher w Polsce to ten, który oferuje więcej niż pozostałe zakłady bukmacherskie online. STS, Fortuna czy Betclic? Który bukmacher legalnie działający jest w Polsce najlepszy?
Back to top button
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE
close-image