Gianni Infantino prezydentem FIFA na kolejne 4 lata

Gianni Infantino został w czwartek wybrany przez aklamację na prezydenta FIFA na lata 2023-2027 na 73. kongresie FIFA w Kigali w Rwandzie.

Gianni Infantino
Gianni Infantino prezydentem FIFA na kolejne 4 lata (fifa.com)

Ze względu na brak innych kandydatów, kongres FIFA nie musiał przeprowadzać głosowania, ponieważ Infantino zapewnił sobie drugą oficjalną kadencję. W 2027 roku będzie mógł ubiegać się o trzecią kadencję.

Przemawiając bezpośrednio po ponownym wyborze, Infantino powiedział: „Zapewniam Państwa o moim stałym zaangażowaniu w grę. Zawsze pamiętajcie, że piłka nożna to radość, szczęście, pasja i zabawa. Piłka nożna jest po to, aby przypominać nam o naszej pięknej chwili”.

Infantino otrzymał gratulacje od byłego menedżera Arsenalu Arsene Wengera, który przedstawił program rozwoju talentów, mówiąc: „Gratulacje Gianni za przekonujący ponowny wybór na prezydenta Fifa”.

Sekretarz Generalny Fifa Fatma Samoura powiedziała do prezydenta: „Kochamy Cię Infantino”, a szef komisji sędziów Fifa, Pierluigi Collina, powiedział: „Gratuluję ponownego wyboru. Pracowaliśmy razem przez lata i będziemy to kontynuować”.

5 / 5. Ocen: 6

Back to top button